Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

ovo nema striktno veze sa majstorisanjem, ali ima sa kucom, pa cu da pitam ovde.da li neko ima dobra iskustva ili je cuo za dobru agenciju u beogradu koja se bavi ciscenjem i odrzavanjem stanova i poslovnog prostora?ne trazi se nista spektakularno, samo korektnost po pitanju kvaliteta i brzine. nisu neke picajzle, odugovlacenje zarad nabijanje satnice je ocekivano, ali da to ima neku razumnu meru. takodje, ne idu za spremacicom da mere grame prasine koji su ostali.agencija je izbor radi izvesnosti i odrzavanja kontinuiteta, da ne bude danas mogu 3 sata, pa cu nastaviti od nedelje.ima ih raznih na netu, nema se pojma kakve su. da li neko ima da preporuci ili kaze neku rec o nekoj? moze i na pm, mada bi ovde pomoglo i drugima.

Link to comment

Treba da probušim novu rupu za šarku na vratima matorog ormara, izglodala se stara, pa sad vrata često spadaju pri otvaranju.edit: ... meh, ne treba stolar, uzeću prosto one šarke što se šrafe s obe strane, vidim sad da ima, nisam bio svestan toga ranije.^_^

Edited by Oxymoron
Link to comment
Treba da probušim novu rupu za šarku na vratima matorog ormara, izglodala se stara, pa sad vrata često spadaju pri otvaranju.edit: ... meh, ne treba stolar, uzeću prosto one šarke što se šrafe s obe strane, vidim sad da ima, nisam bio svestan toga ranije.^_^
Meni je par puta upalila fora tako sto u oglodanu rupu naslazem recimo plelomljene cackalice i napunim lepkom ostavim da se to stegne pa ponovo usrafim.Video sam da sak postoji neka masa kojom se ispunjavaju "razvaljene" rupe na iverici pa to mesto bude ko novo...
Link to comment

... ma, 200 dinara 6 šarki i šrafovi, prosto sam skoknuo do gvožđare, odvio stare, izbušio šta treba, zavrnuo i tako zamenio na celom ormaru.Ništa labavo, ništa lepljenje, sad ovako može da drži novih 30 godina. :)Zaboravih da dodam kako sve to funkcioniše savršeno.

Edited by Oxymoron
Link to comment

Šporet, skoro pa punoletan, 4 ringle i rerna, trofazni priključak, od večeras mu jedna od one dve indikator-lampice svetli i kad je isključen (ne ona narandžasta, koja svetli kad je neki od potrošača uključen, nego ona crvena, za rernu, to je valjda termostatski indikator, nemam pojma). Ne svetli punim intenzitetom, nego nekih 60-70%. Saveti/iskustva jerbo je vikend... Hvala :)

Link to comment

rešila sam da osvežim neke trpezarijske stolice,ofarbane su pre 30godina u narandžasto i sada naravno katostrofalne i nerviraju me..i tako,krenem ja da šmirglam i šmirglam..prvo ručno pa sam nabavila i onu električnu spravu, trebalo mi je 4sata efektnog rada za 1 stolicu..da bi juče saznala da farba može da se skida i onim industrijskim fenom!!!evo sad sam probala i radi!!!!!malo je triki jer treba topiti farbu i odmah je strugati ,i malo sam spalila drvo dok nisam skontala koliko treba farba da potamni da bi se ostrugala ali radi!!!!sreća!!!posle ću samo malo preći šmirglom da izravnam ali do drveta se dodje lako što je najbitnije malo mi je frka od tog fena,imam utisak da ću u žaru rada zaboraviti gde treba da ga usmerim i spaliti se..treba visoka koncentracija..da znate da može i tako da se ne mučite kao ja u neznanju :)

Edited by ivy
Link to comment

Kako mi je kuća na 10ak "voda" imam kosine skoro u svim prostorijama i u dve prostorije "džepove" koji bi mogli da se koriste kao ostava za stvari koje se ne koriste često. Kao najzanimljivija ideja za zatvaranje tih džepova nametnula se lamperija jer je već plafon bio rađen od lamperije pa bi se najbolje slagao da i tu ide lamperija.Ovako je to izgledalo pre ugradnje lamperije:img20120310130729.jpgIdeja je bila zatvoriti prostor lamperijom, ali ostaviti mogućnost da mu se pristupa kasnije tj. napraviti neka vratanca. Zato sam rešio da napravim četvora vratanca da bi se prostoru moglo pristupiti što lakše. Kako je lamperija tanka šarke za nameštaj nisu bile pogodne već sam uzeo klavir šarke jer su tanke ne zauzimaju mnogo prostora i ne treba im velika površina za vezivanje. Na zadnjem delu daščice od lamperije gde sam vezivao šarke samo sam uvrnuo šrafove za drvo. Na drugoj strani sam isekao izbočinu daščice i još malo urezao na mestima gde idu šarke da bi se šarke uklopile u drvo i da ne bi bilo razmaka između daščica.Daščice lamperije na vratancima sam vezivao sa po dve poprečne daščice i jednom dijagonalnom koja sprečava da se vrata vremenom iskrive tj. spuste na daljem kraju od šarki. Svaka daščica je povezana sa šrafovima za drvo.Zatvaranje vratanca sam mislio da rešavam nekim rajberom, ali se ispostavilo da funkcioniše i obično trenje. Na daščici na kojoj se vrata zatvaraju sam skinuo deo zareza koji ide ka unutra da vratanca mogu da se zatvore preko izbočenja prve sledeće lamperije a da se ne vidi gde se završavaju vrata. To je bilo sasvim dovoljno i za zatvaranje vrata jer kada se prva sledeća daščica pomeri skoz do kraja vratanca onda se stvara trenje koje drži vrata na mestu.Evo kako je sve ispalo na kraju:img8948n.jpgimg8949o.jpgimg8951o.jpg

Link to comment

fala :) 40-50 centimetara. Relativno usko. Ulazio sam gore dok sam radio i čistio taj deo i teško je okrenuti se. Ali će dobro doći za jorgane, posteljine koje se ne koriste i slične stvari.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...