Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ta mrežica bi trebalo da bude zalepljena sa unutrašnje strane, na onu dihtung gumu koju pritiska prozorsko okno kada je zatvoreno? ako je tako, mislim da ne bi bilo smetnje da prozor dihtuje kada skineš mrežicu. jesi li razmišljala o ramu s mrežicom koji bi se umetao iznutra?

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

  • 1 month later...

imam nešto veći razmak između odvodne cevi i sudopere, pa voda iz sifona ide direktno u cev. pretpostavljam da je rešenja da kupim duži sifon i eventualno ga ispodešavam sa skalpelom, ali...koji će mi alat trebati za sve to?

Link to comment
imam nešto veći razmak između odvodne cevi i sudopere, pa voda iz sifona ide direktno u cev. pretpostavljam da je rešenja da kupim duži sifon i eventualno ga ispodešavam sa skalpelom, ali...koji će mi alat trebati za sve to?
Da li si pokušao sa ovakvim sifonom? Košta oko 200 dinara, a fleksibilni deo se lako skida i može da se nabudži na drugi isti takav ako treba još da se produži...1593.jpg
Link to comment
ajde videći, ali samo koji alat mi treba? šrafciger i francuski su dosta?
Šrafciger je dovoljan, ali francuski (ili klešta, tzv. 'papagajke') neće da škodi. Oštar nož bi bilo dobro da imaš pri ruci, ako treba da se secne plastika negde...
Link to comment
  • 4 weeks later...

Mislim da ovaj bojler deligrad ispusta dusu...E sad ja sam kod keve sam menjao bojler nije to neka filozofija ali instalacije ovde u starijoj zgradi su cudne pa bih to prepustio majstorima.Koliko to moze da kosta i jel imate neku preporuku za konkretnog majstora?Stvarno ne bih da se zajebavam sa nekim salabajzerima...

Link to comment

Kakve veze ima instalacija? Imaš tri žice koje treba da povežeš - fazu, nulu i masu. Isto na novom kao i na starom. Preporučujem Metalac bojlere, ljudi napravili univerzalno kačenje, pasuje na sve moguće šafove na kojima je bio prethodni, ne mora da se buše nove rupe.A ako baš hoćeš majstora, sve preko 2000 dindži za to je krađa.

Link to comment
Mislim da ovaj bojler deligrad ispusta dusu...E sad ja sam kod keve sam menjao bojler nije to neka filozofija ali instalacije ovde u starijoj zgradi su cudne pa bih to prepustio majstorima.Koliko to moze da kosta i jel imate neku preporuku za konkretnog majstora?Stvarno ne bih da se zajebavam sa nekim salabajzerima...
Ove sam ja hteo da zovem jer mi deluju ozbiljno, ali bojler je odlučio da ne ugine, pa sam odustao. Piše da je cena montaže bojlera od 50 i 80 litara 2500 din, bez cevi... Ovi su mi bili u užem izboru, jer pokrivaju ceo grad. Direktno iskustvo nemam ni sa jednima ni sa drugima.
Link to comment
Kakve veze ima instalacija? Imaš tri žice koje treba da povežeš - fazu, nulu i masu. Isto na novom kao i na starom. Preporučujem Metalac bojlere, ljudi napravili univerzalno kačenje, pasuje na sve moguće šafove na kojima je bio prethodni, ne mora da se buše nove rupe.A ako baš hoćeš majstora, sve preko 2000 dindži za to je krađa.
Zapravo ne struja nego zid koji mi se cini "trosan" i voda , instalacije su stare meni ta veza izgleda lose pa mi treba neko da mi kaze ako treba da se radi jos nesto na vodo instalacijama da to bude neko ko stvarno realno procenjuje...
Link to comment

ako kazem da je najbolje da menjas cevi u kupatilu, oci ces mi izvaditi...moji su u cetvorospratnicama menjali cevi pre 10 godina, tad su jos sve bile trule.

Link to comment
ako kazem da je najbolje da menjas cevi u kupatilu, oci ces mi izvaditi...moji su u cetvorospratnicama menjali cevi pre 10 godina, tad su jos sve bile trule.
U cetvorospratnicama u savskim blokovima? :isuse: Ovo pricam za stan u P.Toljatija
Link to comment

moja greska, mislio sam da pricas o cetvorospratnicama.za Togliattija ne znam (za taj kraj znam samo da u Kineskom zidu cevi vise i ne postoje, vec voda pici kroz klisurine koje se protezu kroz zidove).

Link to comment
moja greska, mislio sam da pricas o cetvorospratnicama.za Togliattija ne znam (za taj kraj znam samo da u Kineskom zidu cevi vise i ne postoje, vec voda pici kroz klisurine koje se protezu kroz zidove).
Ok odnosi se na cetvorospratniceMa ja sam odrastao u tim cetvorospratnicama u 70-om, i kao nadao se da je tamo kao bolje...Ovo u P.T. je raspad samo cekam kad ce da sikne iz zida.Zato i pokusavam da ga zavalim ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...