Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Aman bre ljudi, čovek preselio kuče iz poluraspalog sanduka u koliko toliko solidnu kućicu.Inače ne mislim da ima neke suštinske razlike između rešetaka i lanca. Idealno je da dvorište bude ograđeno i pas slobodan, sve osim toga je zatvor.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

...Tada je trebalo uraditi izolaciju pa je unutra išao stiropor debljine 3 cm. Stiropor je stavljen sa svih bočnih strana i na pod. Preko njega je išla OSB ploča....
Kućica za psa sa termoizolacijom :o Kad budem obilazio sada napušteni salaš slikaću, ako je još ostalo nešto od nje, "kućicu za psa" u izvedbi pokojnog strica mi. Četiri stuba od naslaganih cigli i lim kao krov + lanac od oko 1m. A ti još nastradao sa ovim tvojim hotelom za pse :lol:
Link to comment

Dosta sa tom kucicom. Treba da napravim orman za knjige dimenzije 150x50(ako prvo ide visina pa sirina) Ne znam koliku dubinu da stavim posto je za knjige cenim da ne treba vise od 30cm. Razmisljao da ostavim najdonju policu sa tecom visinom zbog enciklopedija i tako tog a da ostale budu za normalna izdanja knjiga. Aj neki predlozi za idejno resenje.

Link to comment
Dosta sa tom kucicom. Treba da napravim orman za knjige dimenzije 150x50(ako prvo ide visina pa sirina) Ne znam koliku dubinu da stavim posto je za knjige cenim da ne treba vise od 30cm. Razmisljao da ostavim najdonju policu sa tecom visinom zbog enciklopedija i tako tog a da ostale budu za normalna izdanja knjiga. Aj neki predlozi za idejno resenje.
ja sam pravio skoro... dubina je 30cm, za najdonju policu ostavi visinu 35cm, to je dovoljno za enciklopedije i ostale velike formate. samo pazi da napravis precage koje ce podupirati police jer ce inace od tezine knjiga da se saviju. sto ne bi radio policu skroz do plafona, da iskoristis maksimalno prostor?EDIT> racunaj u visinu i 10 cm za nogice Edited by Arbeitmann
Link to comment
Ne mogu do plafona imam samo 150cm u visinu prostora. Vidis nogice mi nisu pale napamet.Koliko si ostavio za ostale police? Kako mislis te precage?
Picture031.jpg2X27cm, 2X30cm i 1X35cmracunaj na nogice koje nose donju plocu 10 ili 15 cm, po tvom izboru, treba ti 6 komada.precage su ovo belo od iverice koje je ulavljeno izmedju polica i podupire iste da se ne saviju (tebi, posto je sirina 50cm treba samo jedna po sredini). vodi racuna i o unutrasnjim i spoljasnim merama.
Link to comment
...Nova kućica je veća nego što njemu treba, pa bez problema mogu i da mu odvojim "spavaću sobu", ali pre ću da mu stavim nešto na vrata što će ga štititi od vetra, samo još uvek ne znam šta.Krov nema šanse da odleti jer je masivan i letve se čvrsto drže, pa bi se neko malo slabiji pomučio dok bi odvojio krov od ostatka kućice.Moje dvorište je pod nagibom pa se voda spira i u delu gde je pas nikada nije blato, a boks možda jeste bolje rešenje ali je to nerealno da se napravi kod mene kući.
Ovo sa pregradom je odlična stvar, štiti ga od vetra bolje nego bilo šta što bi na vrata stavljao. Možda da eventualno dogradiš kućicu spolja tako da sadašnji ulaz bude taj zaštićeni deo unutar povećane kućice.
Link to comment
Kućica za psa sa termoizolacijom :o Kad budem obilazio sada napušteni salaš slikaću, ako je još ostalo nešto od nje, "kućicu za psa" u izvedbi pokojnog strica mi. Četiri stuba od naslaganih cigli i lim kao krov + lanac od oko 1m. A ti još nastradao sa ovim tvojim hotelom za pse :lol:
Taj fazon. Ali neki ovde debelo operisani od realnog života vole da popuju dupetom iz fotelje u svom toplom stanu.
Dosta sa tom kucicom. Treba da napravim orman za knjige dimenzije 150x50(ako prvo ide visina pa sirina) Ne znam koliku dubinu da stavim posto je za knjige cenim da ne treba vise od 30cm. Razmisljao da ostavim najdonju policu sa tecom visinom zbog enciklopedija i tako tog a da ostale budu za normalna izdanja knjiga. Aj neki predlozi za idejno resenje.
Ja sam letos pravio nešto na osnovu ovog dizajna:cache_srcf5d64b436520980a68ea809890316fe5_parf6e0b439561e51be8484c300f2bebf02_dat1263559112.jpegGde sam umesto crnih stavio providna vrata, a police prilagodio veličini knjiga. Sa desne strane sam ostavio prostor za velike knjige (A4), a sa leve strane za male (A5).Međutim, vidim da će tvoja biti manja (moja je oko 210x90 cm). Kako mi je objasnio kum, koji mi je pravio policu i bavi se stolarijom, tvojih 50 cm širine je maksimalna širina za koju ne treba podupirač tako da možeš da napraviš i policu samo sa bočnim držačima i stalcima. Ako hoćeš da dobiješ malo lepši dizajn onda bi mogao da staviš podupirače nešto slično kao na fotkama od Quince i Arbeitmann npr. da staviš podupirač na 1/3 širine, pa na gornjoj polici na 2/3, pa opet sledećoj na 1/3 (ili čak 1/2). Npr. ovako nešto:318_polica.gifMalo je knjiga koje su veće od A4 i najveća dimenzija koja ti treba je malo veća od toga. A4 je dimenzija 29,5x21 cm, ostaviš još 2-3 centimetra za neku veću knjigu i još npr. 2 cm da možeš da zavučeš prste i izvučeš knjigu. Isto tako dubina nema potrebe da bude veća od 25 cm. Treba paziti i na stabilnost police, jer je polica puna knjiga dosta teška i može da se desi da padne, pa je česta praksa da se police privežu za zid tiplovima. Za to ti treba jedan metalno-plastični ugaoni element (ne znam kako se zove, ali će sigurno znati u prodavnicama materijala za stolariju ili radnjama sa ivericom).I ide to odvajanje tih 10 cm od poda.
Link to comment

ne vredi sale, mozes sad ovde i duborez da radis, ostaces upamcen samo po okrutnosti prema zivotinjama, zauvek si obelezen, bolje kao elmer napusti forum na neko vreme... <_<

Link to comment
Na stranu neograđeno dvorište, kućicu je trebalo malo većom da napraviš. Najtoplije je kada ima odvojenu "spavaću sobu" - to je prosto jedna pregrada unutar kućice.Ovako nešto: 0c0a3f738c.jpg
Takodje, kazu da je odlicno pod "spavace sobe" podici za 3-4 cm, a krov napraviti koso, tako da se blago spusta od "dnevne" ka "spavacoj".
Link to comment
Taj fazon. Ali neki ovde debelo operisani od realnog života vole da popuju dupetom iz fotelje u svom toplom stanu.Ja sam letos pravio nešto na osnovu ovog dizajna:cache_srcf5d64b436520980a68ea809890316fe5_parf6e0b439561e51be8484c300f2bebf02_dat1263559112.jpegGde sam umesto crnih stavio providna vrata, a police prilagodio veličini knjiga. Sa desne strane sam ostavio prostor za velike knjige (A4), a sa leve strane za male (A5).Međutim, vidim da će tvoja biti manja (moja je oko 210x90 cm). Kako mi je objasnio kum, koji mi je pravio policu i bavi se stolarijom, tvojih 50 cm širine je maksimalna širina za koju ne treba podupirač tako da možeš da napraviš i policu samo sa bočnim držačima i stalcima. Ako hoćeš da dobiješ malo lepši dizajn onda bi mogao da staviš podupirače nešto slično kao na fotkama od Quince i Arbeitmann npr. da staviš podupirač na 1/3 širine, pa na gornjoj polici na 2/3, pa opet sledećoj na 1/3 (ili čak 1/2). Npr. ovako nešto:318_polica.gifMalo je knjiga koje su veće od A4 i najveća dimenzija koja ti treba je malo veća od toga. A4 je dimenzija 29,5x21 cm, ostaviš još 2-3 centimetra za neku veću knjigu i još npr. 2 cm da možeš da zavučeš prste i izvučeš knjigu. Isto tako dubina nema potrebe da bude veća od 25 cm. Treba paziti i na stabilnost police, jer je polica puna knjiga dosta teška i može da se desi da padne, pa je česta praksa da se police privežu za zid tiplovima. Za to ti treba jedan metalno-plastični ugaoni element (ne znam kako se zove, ali će sigurno znati u prodavnicama materijala za stolariju ili radnjama sa ivericom).I ide to odvajanje tih 10 cm od poda.
Hvala na savetima videcemo sta ce na kraju biti od svega.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...