Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ove sam ja hteo da zovem jer mi deluju ozbiljno, ali bojler je odlučio da ne ugine, pa sam odustao. Piše da je cena montaže bojlera od 50 i 80 litara 2500 din, bez cevi... Ovi su mi bili u užem izboru, jer pokrivaju ceo grad. Direktno iskustvo nemam ni sa jednima ni sa drugima.
Zvao ove prve sve se dogovorio sa njima.Za sada mi izgleda OK.Pisem posle montaze sta je bilo...
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    499

  • kud u maglu Simoviću

    409

Zvao ove prve sve se dogovorio sa njima.Za sada mi izgleda OK.Pisem posle montaze sta je bilo...
Bili majstori umesto 50l koji je ispustio dušu stavljen 80l uz bušenje novih rupa za nosače.Sve proteklo OK čisto fino kulturno.Za svaku preporuku.sent from klozetska šolja by BVK
Link to comment

jel zna neko kako se ovo zove kod nas:60448-group3ww-l.jpgto su dowels na engleskom, kod nas bi bukvalno bilo drveni cepovi, al mislim da nije...cisto da znam kako da trazim... a ako neko zna i gde, bila bih zahvalna :)

Link to comment

uf... a zar oblice nisu one sto su kao ... erm, poluvaljci? malo sam guglala, izgleda da su ovo drveni tiplovi...bit ce zanimljiva potraga... sva sreca, pa mi nije nesto bitno kakav je kvalitet, posto mi treba za stalak za konce...

Link to comment

Za vikend završih jedan poduhvat na koji sam ponosan pa da se pohvalim pičanstvu.Mom psu kod kuće hitno je bila potrebna nova kućica za nadolazeću zimu. Stara kućica je već 10ak godina stara, a bogami mu je i mala pa se jadan jedva uvlačio i duvalo mu je na sve strane.žPoduhvat je trajao čak tri nedelje, ali efektivno tri dana tj. tri subote jer sam toliko vremena mogao izdvojiti.Počeo sam od nule, bez tačnog plana, samo sa okvirnom idejom kako to treba da izgleda, bez materijala i bez iskustva.Plus je bio što sam imao sve vrste ćalovog alata koji mi je bio potreban u izradi.Na početku treće nedelje/dana izrade kućica je izgledala ovako:img20111112124712.jpgTada je trebalo uraditi izolaciju pa je unutra išao stiropor debljine 3 cm. Stiropor je stavljen sa svih bočnih strana i na pod. Preko njega je išla OSB ploča.img20111112150219.jpgNa kraju je na već spremni krov dodata tegola i krov montiran na kućicu ali tako da može da se skida.Mesto gde ide kućica je poravnano (pas je bio iskopao rupe pored stare kućice), nasut je šljunak koji bi trebalo da omogući bolji odvod vlage na tlu i kućica je postavljena na mesto:img20111112155630.jpgKako je to nekada izgledalo:45917915.jpg

Link to comment

Ako zanemarimo lanac, jedan detalj koji ne mogu da vidim na slici, a koristan je: krov se sa jedne strane pričvrsti klavir-šarkama, a sa druge strane se postavi bilo kakva kombinacija kuka&klin, da krov može da se 'otvori' kao poklopac, lakše je očistiti kućicu iznutra ako/kad se ukaže potreba (rekoh - ne vidim na slici, možda si i uradio to...)

Link to comment

Na stranu neograđeno dvorište, kućicu je trebalo malo većom da napraviš. Najtoplije je kada ima odvojenu "spavaću sobu" - to je prosto jedna pregrada unutar kućice.Ovako nešto: 0c0a3f738c.jpgStoji i primedba o šarkama za krov - jači vetar bi mogao da podigne to što si ti letvama pričvrstio.Psu definitivno neće biti lako na lancu na zemljanoj podlozi koja će brzo da se pretvori u blato pa u zaleđenu zemlju. Idealno rešenje je betonirana podloga sa kanalom koji treba da odvodi prljavštinu, i dovoljno veliki ograđeni prostor (boks) da bi se izbegao lanac.box.3.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...