Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

jel neko ima iskustva sa LED trakom? hoću da je stavim ispod kuhinjskih elemenata, umesto neonke koja je crkla posle 5 dana i 2 godine samo stoji tako.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

i ja tražim, ovi mi deluju pristojno. Pitam se samo koliko jako svetli... juče sam u 31. video da su gore stavili led traku umesto ranije rasvete ali pošto je bio dan nisam mogao da ocenim jačinu

Link to comment
Meni lici na to sto kazes, kao neka masnoca ali nije masna.Probacu sa tim smirgl papirom, imas neki predlog gde da ga kupim i koji?
Ja sam koristio šmirglu granulacije 2000, to je "vodena" šmirgla, kupio sam je davno u nekoj radnji što prodaje farbe za automobile.Dovoljno je tražiti od prodavca "vodenu šmirglu".Odsečeš makazama malo parše šmirgle i radiš sa njim. Treba stalno kvasiti mesto koje se šmirgla, može se raditi bukvalno pod slabim mlazom vode u sudoperi. Prvi put sam mislio da će se šmirgla raspasti pod vodom, ali ne, i mokra lepo radi. Povremeno treba ispirati crni talog (od ošmirglanog materijala) koji će se formirati.Ako na površini metala koji se čisti ostaju crne "lepljive" flekice na mestima koja se čiste, to znači da metal nije prethodno dobro odmašćen i očišćen. Tebi u ovom slučaju to ne bi trebalo da se desi jer je metal opran u mašini za sudove. Meni se to dešava kada ovako (vodenom šmirglom) čistim metalnu sudoperu u kuhinji, koja vremenom reaguje sa raznim hemikalijama u hrani i sredstvima za čišćenje i gubi sjaj, pa je povremeno vodenom šmirglom i osvežim da sija. Ovako sam popravio i alumijumski ekspres lonac koji je posle pranja u mašini za sudove dobio sivkastu, mat patinu.To je u stvari skoro kao poliranje, tanak sloj oksida (ili drugog jedinjenja) na površini metalnog predmeta će se skinuti i metal će ponovo zasijati. Ne preporučujem nikako šmirgle grubljih granulacija ili čeličnu vunu - mogu odraditi posao, ali će se na površini metala videti manje ili veće ogrebotine.Naravno, ovo prvo probaj na manjoj ili manje vidljivoj površini oštećenog materijala, da vidiš da li radi u konkretnom slučaju. Edited by Frile
Link to comment
jel neko ima iskustva sa LED trakom? hoću da je stavim ispod kuhinjskih elemenata, umesto neonke koja je crkla posle 5 dana i 2 godine samo stoji tako.
ovde je metar od 700 din naviše, nije puno para da se baci i proba. drže prodavnicu i u bg. ako nema dosta svetla baciš još malo para i dodaješ traku do trake. za ovu svrhu verovatno da je bolja nešto skuplja traka koja ima duplo više dioda po metru.pouzdanost bi trebala da je mnogo veća nego kod neonke. ovo čisto teorijski jer sam prvu postavio pre 2 dana. odlično dodatno osvetljenje za fliper.treba ti napajanje od 12V jednosmerno negde 2A za taj 1m i lemilica da nalemiš žice na početak trake. traku možeš da sečeš na delove ne kraće od 10cm. samolepiva je, tako da je učvršćenje na donju stranu kuhinjskog elementa jednostavno. napajanje po choper sistemu, znači manje i gabaritno i termički, košta oko 800 din u istoj radnji.za probu može da posluži i bilo koji ispravljač koji imaš u kući. naravno ako znaš da spojiš sve to i imaš čime.
Link to comment

Otpala mi garnišla iz zida... ostavljajući dve velike rupe iza sebe :(Rupe su velike i od "maltera". Nemam nameru da bušim nove rupe, već neku foru da odradim da tiplove vratim na staro mesto.Imam zamisao da u te rupe gurnem velike drvene tiplove (ili parče drveta) i da u njima izbušim rupe i okačim garnišle ponovo.Ako neko ima drugu ideju ... (hteo sam prvo da rupe popunim cementom ali kažu da bi prilikom stavljanja tiplova i šrafova, cement bi se "pokidao" od zida) neka slobodno kaže :)

Link to comment
Otpala mi garnišla iz zida... ostavljajući dve velike rupe iza sebe :(Rupe su velike i od "maltera". Nemam nameru da bušim nove rupe, već neku foru da odradim da tiplove vratim na staro mesto.Imam zamisao da u te rupe gurnem velike drvene tiplove (ili parče drveta) i da u njima izbušim rupe i okačim garnišle ponovo.Ako neko ima drugu ideju ... (hteo sam prvo da rupe popunim cementom ali kažu da bi prilikom stavljanja tiplova i šrafova, cement bi se "pokidao" od zida) neka slobodno kaže :)
Uzmi neki od ovih super lepkova i bog da te vidi. Ja od kada sam otkrio Moment express fix nisam jednu rupu u stanu izbušio.Popuni te rupe u zidu lepkom i utopi tiplove u njega. Sačekaj da se osuši i zašafi garnišlu. Ne brini, meni su tako šrafovi od bojlera ojačani.
Link to comment
Otpala mi garnišla iz zida... ostavljajući dve velike rupe iza sebe :(Rupe su velike i od "maltera". Nemam nameru da bušim nove rupe, već neku foru da odradim da tiplove vratim na staro mesto.Imam zamisao da u te rupe gurnem velike drvene tiplove (ili parče drveta) i da u njima izbušim rupe i okačim garnišle ponovo.Ako neko ima drugu ideju ... (hteo sam prvo da rupe popunim cementom ali kažu da bi prilikom stavljanja tiplova i šrafova, cement bi se "pokidao" od zida) neka slobodno kaže :)
uzmes stukator(gradjevinski gips) zamesas malo redje da bude ko pavlaka napunis kesu kojoj si odseko cosak (onako ko za filove za kolace) i obrizgas u rupe koje si prethodno navlazio vodom(malter mora da bude vlazan da bi se gips primio )napunis onako bogato da bude malo preko nivoa zida i ostavis da se osusi, posle ismirglas visak nekom smirglom i busis rupe za nove tiple (ili te iste)
Link to comment

Na tvom mestu bih stavio gips, ili cement (tačnije lepak za pločice ili lepak za stiropor). Očisti te rupe, okruni i usisaj, navlaži vodom, napuni masom i u nju utisni tipl.Eventualno, pre popunjavanja rupe, dobuši još dublje do zdravijeg materijala (cigle, betona), pa kasnije ubaci (utisni) dugačak tipl i šraf.Edit: evo i Takanohana u međuvremenu dade manje više isti savet

Edited by Frile
Link to comment

Nisi rekao kolike su te okrunjene rupe. Ako su baš prevelike, razdrobi otpatke nekog bloka ili cigle pa umešaj sa cementom i napuni, pa onda kao prvi put stavljaj tiple. Ovo zbog toga što pri šrafljenju u tiplove(naročito kad su veći u pitanju) isti se proširuju, traže prostor, a isključivo cement ili bilo šta slično će se ponašati kao čelik, i biće ti teže.

Link to comment

Poslušao Idioteque-a. Kupio "moment fix" popunio rupe, ubaćio odgovarajući tipl, sačekao 24 sata i zašrafio... jedan tipl se nešto "kao klati" ali drži.Videćemo dokle.Hvala svima :)

Link to comment

Nikad majstor od mene, onaj tipl što se klatio "izapao iz lepka"....a ko mi kriv, ja glumim majstora a nemam ni alat;da bi se koristio taj "moment fix" mora da imate onaj "pištoljMoram da ponovim postupak :(Elem, jel neko koristio onaj "fen za drvo"?Služi da se skida farba sa drveta umesto šmirglanja.Pošto treba da farbam neka staklena vrata sa drvenim ramom, interesuje me o čemu treba da povedem računa i generalno kako se taj "fen" koristi?

Link to comment
Nikad majstor od mene, onaj tipl što se klatio "izapao iz lepka"....a ko mi kriv, ja glumim majstora a nemam ni alat;da bi se koristio taj "moment fix" mora da imate onaj "pištoljMoram da ponovim postupak :(Elem, jel neko koristio onaj "fen za drvo"?Služi da se skida farba sa drveta umesto šmirglanja.Pošto treba da farbam neka staklena vrata sa drvenim ramom, interesuje me o čemu treba da povedem računa i generalno kako se taj "fen" koristi?
"Koristio" sam, ali bezuspešno - nisam bio zadovoljan rezultatima.Na kraju sam radio kombinaciju brutalne sile šmirglama i nekakvog Skidola (Skid boja). Edited by CTale
Link to comment
"Koristio" sam, ali bezuspešno - nisam bio zadovoljan rezultatima.Na kraju sam radio kombinaciju brutalne sile šmirglama i nekakvog Skidola (Skid boja).
Toga se i bojim, da će da bude "brutal force" sa šmirglama.elem, šta mi treba od alata za te zezancije?a koliko bi koštao majstor za tako nešto? Imam 2 x dva para duplih vrata + prozor + jedna vrata (to su staklena vrata sa drvenim ramovima)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...