Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

E kad smo kod sijalica...

Kod ovih LED što izgledaju ko klasične, jer postoji neka tabela/formula da dobijem istu osvetljenost u smislu jačine.

Npr. tamo gde je bila 60w koja LED odgovara?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

zavisi od proizvodjaca, obicno pisu lumeni na kutiji. ali generalno, 7W svijetli kao 40W sa zicom, 9-11 kao 60tak. i gledaj koja je "boja", warm white (zuckasto, kao stare sijalice) ili daylight.

Link to comment

E kad smo kod sijalica...

Kod ovih LED što izgledaju ko klasične, jer postoji neka tabela/formula da dobijem istu osvetljenost u smislu jačine.

Npr. tamo gde je bila 60w koja LED odgovara?

 

Имаш на амбалажи поређење. Мислим да би по томе 60 вати класичне било неких 10 вати у ЛЕД, међутим мени се чини да су чак и јаче, па да можеш да узмеш и слабију.

 

Link to comment

Ja sam zamenio sve sijaliceu kući, nekih tridesetak komada u proteklih tri godina.

Pokvarile su se do sada jedan reflektor 10W i par komada E27.

Nema nekog pravila kao sa svom kineskom elektronikom.

Imam i 4-5 komada onih sa senzorom na pokret, 8W, njih ne gasim uopšte. Bile su po 800din, ali su se otplatile. Po hodnicima i prolaznim mestima i ispred vrata, uopšte ne razmišljam kad noću moram da dođem ili odem.

Link to comment

Preporuka za radnju na potezu Trg-Kalenic gde mogu da kupim gumice za ventilator ta peci

 

http://i1.wp.com/vucko.rs/wp-content/uploads/roba/TAP/nosacTA2.jpg?resize=400%2C400

 

Nikako ne uspevam da sklepam jedan necujan od 2 koja imam. Kolko sam gledao na yt kljuc je u ovim gumicama a usput sam na limundu nasao savrsen vent bez motora za smesnu kintu :)

 

slikaVENTILATOR-ZA-TA-PEC-115737815v80h6

Edited by katamaran
Link to comment

Nema nečujnog ventilatora za termo peć. Vrlo brzo se usled toplote ta perca na ventilatoru, od tankog lima,  deformišu i decentriraju, pa zvuk dobije neki šum, više manje.

Link to comment

Mislim da su tu gumice mnogo veci problem.

 

Ovih dana sam probao da remontujem postojeci pa sam turbinu samo ravnomerno stisnuo rukama. Posle toga radi savrseno a onda samo gledam kako turbina sklizne od elektromotora ka spoljnoj gumi i onda pocinje da tandrce.

 

ovde na 06:40 moze da se uporedi nova gumica sa pohabanom.

 

 

 

 

Sto se vise rasiri ta rupa to vise perca udaraju u oklop

 

Sad cu da stavim nove gumice, plus sam za smesnu kintu nasao turbinu koja mi deluje neupotrebljavano. Ima da se ne cuje :)

Edited by katamaran
Link to comment

Imam i 4-5 komada onih sa senzorom na pokret, 8W, njih ne gasim uopšte.

Jel mogu tu sa senzorom bez majstorskih predradnji staviti u hodnik zgrade umjesto normalne sijalice koja se ukljucuje na prekidac i svjetli neko vrijeme?

Link to comment

Šrafe se direktno u sijalično mesto, nema šta da se prepravlja, svetle 30s kad se aktiviraju. Samo treba da ima struje stalno.

Koštaju oko 800dinara, pa je skupo da se krade.

Mali problem mi je sada sa snegom, upale se na spratu, pa sneg prenese odblesak na one u suturenu, pa se ugase one na spratu pa se upale zbog suturena .... pa opet u krug, jedno par minuta kao da se smo na vašaru.

Edited by zmanic
Link to comment

Mislim da su tu gumice mnogo veci problem.

 

Ovih dana sam probao da remontujem postojeci pa sam turbinu samo ravnomerno stisnuo rukama. Posle toga radi savrseno a onda samo gledam kako turbina sklizne od elektromotora ka spoljnoj gumi i onda pocinje da tandrce.

 

ovde na 06:40 moze da se uporedi nova gumica sa pohabanom.

 

 

 

 

Sto se vise rasiri ta rupa to vise perca udaraju u oklop

 

Sad cu da stavim nove gumice, plus sam za smesnu kintu nasao turbinu koja mi deluje neupotrebljavano. Ima da se ne cuje :)

 

Srećno!

 

https://youtu.be/3Ci76ajzK2I

Edited by zmanic
Link to comment

Šrafe se direktno u sijalično mesto, nema šta da se prepravlja, svetle 30s kad se aktiviraju. Samo treba da ima struje stalno.

Koštaju oko 800dinara, pa je skupo da se krade.

Mali problem mi je sada sa snegom, upale se na spratu, pa sneg prenese odblesak na one u suturenu, pa se ugase one na spratu pa se upale zbog suturena .... pa opet u krug, jedno par minuta kao da se smo na vašaru.

Ti senzori su na pokret?
Link to comment

Šrafe se direktno u sijalično mesto, nema šta da se prepravlja, svetle 30s kad se aktiviraju. Samo treba da ima struje stalno.

Koštaju oko 800dinara, pa je skupo da se krade.

Mali problem mi je sada sa snegom, upale se na spratu, pa sneg prenese odblesak na one u suturenu, pa se ugase one na spratu pa se upale zbog suturena .... pa opet u krug, jedno par minuta kao da se smo na vašaru.

 

Zbog boldovanog svakako treba neko ko ume da otkači stari automat za stepenišno svetlo.

Link to comment

Ti senzori su na pokret?

 

Bukvalno se radi o ovim sijalicama:

 

http://www.kupujemprodajem.com/LED-sijalica-sa-senzorom-pokreta-9W-11084895-oglas.htm?filter_id=103306231

 

Pale se samo u mraku ili kada je dnevno svetlo niskog intenziteta, reaguju na IC pokret određenog intenziteta. Mačka ne može da pokene, ali veći pas je aktivira. Isprobano.

Kad se ugasi dovoljan je pokret rukom i pali se za manje od pola sekunde.

Edited by zmanic
Link to comment

Šrafe se direktno u sijalično mesto, nema šta da se prepravlja, svetle 30s kad se aktiviraju.

 

A šta se dešava kada boraviš u zoni aktiviranja sijalice? Svejedno se ugasi posle 30 sekundi ili se ugasi 30 sekundi nakon što napustiš zonu aktiviranja?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...