Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Već duže vreme sam teško otvarala poklopac veš mašine (otvara se odozgo) pritiskom na dugme. Danas sam ga slomila, iako sam uspela da otvorim mašinu. Reč je Simensovoj krntiji staroj 30 godina, radi odlično, ali je ova plastika na njoj počela da otkazuje. Postoji li ovlašćeni Simens servis u Beogradu i koje su vaše procene, da li joj ima spasa tj. ima li rešenja za ove plastične delove koji se odavno više ne prave?

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

ja imam isto to samo bosch, piši propalo
Ovo su ovlašćeni servisi za Simens i Boš:SZR "SPECIJALELEKTRO" Adresa: Bulevar Milutina Milankovića 34, Novi Beograd 11070 Telefon: 011/6147-110, 6139-552 Faks: 011/2139-689 e-mail: spec.el@eunet.yu FIJOTA-ELEKTROMEH. RADNJA Adresa: Paštrovićeva 10, 11000 Beograd Telefon: 011/3551-637, GSM: 064/2606 082 IGNIS SERVIS Adresa: Ratka Mitrovića 137, 11000 Beograd Telefon: 011 2396-111, GSM: 064/812 10 16Zvala sam redom, u prvom su mi rekli da nemaju delove, u drugom su uzeli podatke pa će proveriti da li mogu da nađu, a u trećem rekli da dođem kod njih i pokažem šta nedostaje ili oni da dođu kod mene (pozvaću ih ako me Fijota izneveri). Ono što obavezno traže je oznaka modela E-NR i FD ( piše na pločici na vratima ili zadnjem delu mašine). Pokušaj, možda imaju neke stare modele koje su otkupili, pa sa njih skidaju delove. Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas je dolazio majstor iz Fijote. Za dugme koje otvara vrata nema spasa ( dugme je u stvari bila plastična maska koja nije bila ni neophodna), novi mehanizam za otvaranje košta oko 100€, a ovakva ispravna polovna mašina oko 30€ ( nađu se u Nemačkoj, prodaju se "kolekcionarima"), tj. delovi su skuplji od celog aparata. Majstor je namestio da vrata mogu da se otvaraju i bez dugmeta, pričvrstio je crevo za odvod vode i naplatio 2000 dinara. Najvažnije, veš mašina je upravo završila sa pranjem veša, otvorila sam je bez problema!

Link to comment

neko je ovde,da ne trazim,pitao o lepljenju plochice na plochiceevo moj majstor,upravo mi je u kuci celo leto i lepi gomilu plochica,kaze da je to sasvim ok ako uslovi ne dozvoljavaju drugachije,chak nam je to i predlozio za jedan hodnik u kom je praktichno nemoguce skidati stare...jedina stvar je u nekom specijalnom i dosta skupljem lepku..kaze koshta duplo skuplje od obichnog..eto

Link to comment
  • 2 weeks later...

1 minorni problem: farbao sam drvenariju oko prozora, a iste zastitio sirokim selotejpom po ivicama. sto, naravno, nije bas bilo pametno. cime i kako se najbolje skida taj lepak sto je ostao posle njega?

Link to comment
1 minorni problem: farbao sam drvenariju oko prozora, a iste zastitio sirokim selotejpom po ivicama. sto, naravno, nije bas bilo pametno. cime i kako se najbolje skida taj lepak sto je ostao posle njega?
Visokoprocentnim (90%) alkoholom, naravno prvo isprobaj na maloj povrsini da ti alkohol ne osteti boju.
Link to comment

ziletom.imas i poseban drzac za zilet, nesto kao obican brijac, samo u uspravnom polozaju. dodje nekako kao spahtla.naravno, mozes i obicnu usku spahtlu da dobro naostris, ali onda moras biti mnogo pazljiviji jer mozes lako da ostetis drvenariju.Prethodno ipak probaj obicnim pranjem da skines sto vise mozes, nasprcaj ono sredstvo za pranje stakla dobro i nek odstoji malo, pa grubom stranom sundjera za sudove trljaj.

Link to comment
1 minorni problem: farbao sam drvenariju oko prozora, a iste zastitio sirokim selotejpom po ivicama. sto, naravno, nije bas bilo pametno. cime i kako se najbolje skida taj lepak sto je ostao posle njega?
Namaži ostatke tog lepka običnim jestivim muljem i ostavi da odstoji do 5 minuta.Posle gotovo da možeš da obrišeš krpom.
Link to comment

Koju hemiju da ubacim u (delimicno) zacepljen odvod sudopere?! Probao razne Musculo gelove i granule... jeste malo bolje, ali voda i dalje sporo odlazi.

Link to comment
Koju hemiju da ubacim u (delimicno) zacepljen odvod sudopere?! Probao razne Musculo gelove i granule... jeste malo bolje, ali voda i dalje sporo odlazi.
Sta kurac Musculo, to je limunada za djake.Ako si u Srbiji, sipaj onaj Cevtok (narandzasta boca). Tri puta jeftiniji, cista kiselina.Ako to ne upali, guma, ako ne guma, onda sajla, a ako ni onda ne moze, sjebo si se.
Link to comment
Sta kurac Musculo, to je limunada za djake.Ako si u Srbiji, sipaj onaj Cevtok (narandzasta boca). Tri puta jeftiniji, cista kiselina.Ako to ne upali, guma, ako ne guma, onda sajla, a ako ni onda ne moze, sjebo si se.
Može da se proba (ako već nije) da se rastavi sifon, video sam jedan zapušen tako dobro da ništa od navedenih metoda nije pomagalo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...