Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Sta kurac Musculo, to je limunada za djake.Ako si u Srbiji, sipaj onaj Cevtok (narandzasta boca). Tri puta jeftiniji, cista kiselina.Ako to ne upali, guma, ako ne guma, onda sajla, a ako ni onda ne moze, sjebo si se.
Cevtok bi trebalo da je baza, takozvana "živa soda", iliti NaOH. Rastvara masti i slične organske bljuzge.(ovo uzeti sa zrnom soli, neko ko se bolje seća hemije će možda korigovati ovo).Iz ličnog iskustva - osim cevotoka i (preskupih) granula teranih vrućom vodom, vredi probati sa 2 - 3 boce hlorovodonične kiseline, HCl, ima po samoposlugama u narandžastim bocama. Suni odjednom svu količinu. Isperi cevi posle tretmana.Iz (gorkog) ličnog iskustva - ako ti se cevi često zapušavaju uprkos hemijama, onda batali hemiju, koristi sajlu i sve lepo ostruži, a ako se radi o kanalizacionoj vertikali, zovi majstore za mehaničko odgušavanje kanalizacije.
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Da, Musculo je mamipara. Ili taj Cevtok ili idi u prodavnicu boja i lakova i traži sredstvo za otpušavanje cevi.Meni je vodoinstalater preporučio jedno sredstvo ( zaboravila sam ime), u prodavnici hemije iza Cvetkove pijace. Pravi se u nekoj poluilegalnoj radnji u Beogradu, braon boje, 1 litar, ima 60 mrtvačkih glava, neprevaziđeno. Ako ti nije hitno sačekaj do sutra za tačan naziv, idem da obnovim rezerve.

Link to comment
Visokoprocentnim (90%) alkoholom, naravno prvo isprobaj na maloj povrsini da ti alkohol ne osteti boju.
ziletom.imas i poseban drzac za zilet, nesto kao obican brijac, samo u uspravnom polozaju. dodje nekako kao spahtla.naravno, mozes i obicnu usku spahtlu da dobro naostris, ali onda moras biti mnogo pazljiviji jer mozes lako da ostetis drvenariju.Prethodno ipak probaj obicnim pranjem da skines sto vise mozes, nasprcaj ono sredstvo za pranje stakla dobro i nek odstoji malo, pa grubom stranom sundjera za sudove trljaj.
Namaži ostatke tog lepka običnim jestivim muljem i ostavi da odstoji do 5 minuta.Posle gotovo da možeš da obrišeš krpom.
hvala, pokusacu ipak prvo ovo taletovo. bolje da se ne prihvatam zileta, a onaj vasudevin alkohol popijem. no, ako posle ne budem uspeo da odmastim prozor, nedelju dana prisilnog odvikavanja od forumske zavisnosti.
Link to comment

ovo verovatno ne bih trebao da pisem, ali: mulje metod je obavio posao. e onda sam uzeo da struzem skalpelom ivice. i ladno se zilet polomio, izleteo, i pogodio me tik ispod oka :mellow:

Link to comment

Zahvaljujem na savetima... prvo sam krenuo sa ovim fensi sredstvima, tek da vidim da li rade. Video sam te razne kiseline sa silnim mrtvackim glavama, to je sledeca opcija, pa rastavljanje sifona jer je tu problem (druga strane sudopere radi najnormalnije).A uputstvo za Musculo kao da je pisao zastavnik JNA, ABHO rod: otprilike "pokrijte ruke i oci, stavite rukavice, pazljivo sipajte, odmaknite se, izadjite iz prostorije 5 minuta, ne mesajte sa drugim sredstvima..."

Link to comment
A uputstvo za Musculo kao da je pisao zastavnik JNA, ABHO rod: otprilike "pokrijte ruke i oci, stavite rukavice, pazljivo sipajte, odmaknite se, izadjite iz prostorije 5 minuta, ne mesajte sa drugim sredstvima..."
Војска није нормална. Са тим родовима. Мене кад питају који сам род био, кажем "мушки".
Link to comment
ovo verovatno ne bih trebao da pisem, ali: mulje metod je obavio posao. e onda sam uzeo da struzem skalpelom ivice. i ladno se zilet polomio, izleteo, i pogodio me tik ispod oka :mellow:
Sledeći put uzi neki od onih jednokratnih plastičnih party "noževa" ili slično. Mulje olabavi lepak, a za te ivice ti ne treba ništa oštrije ni opasnije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...