Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Odgovor pre svega zavisi od toga da li je stan vas ili ne. Ako je iznajmljen, laminat, ima jako lepih i vrlo kvalitetnih. Vecina ovdasnjih "znalaca" ga ne bi ni razlikovala od parketa, ako ga slozis u riblju kost :PDoduse ti su dosta i skupi, skuplji nego mnoge vrste parketa... ali mu ukupnu cenu umanjuje to sto ga mozes postaviti sam, sto za parket ne preporucujem.

Link to comment
Beton, izolacija (stirodur 3), ravnajući sloj, onaj sunđerćič i laminat (biznis 7 - as in deblji i predviđen za kancelarije te veći promet) te par dana posla, jeftino a radi posao i baš je lep, sedam godina, ko čaša je, ima jedna grebica gde je pao nož.Parket je muka. Moraš dobro da se otvoriš za kvalitetan i mora lepo i postupno da se radi sa njim. Ali garantira pola veka udobnosti bez da ga pipneš, a uz dobro održavanje, nebo mu je granica. Nema tu toplo, hladno, tvrdo meko, čaša se razbije i na tepih kad padne ako padne kako valja a temperatura pre svega zavisi od izolacije prozora i vrata i prostorija ispod, mada mi se čini da je laminat u startu topliji na dodir, pošto je, nekako, plastičan... Težak izbor, lično bi išao na laminat, pošto nudi veći izbor nijansi i može čovek svaku sobu na poseban način urediti a nije mu tragična cena pa možeš i promeniti u jednoj sobi ako ti smeta, mada možeš i parket...hm...P.S.Stvarno nobles forum, prvo ne margarinu, pa sad laminatu...ccc... ;) :P
+1 INFA 100%Da dodam: bolji je skuplji bolji (beše Finski?) laminat nego jeftini crvljivi kineski parket. Sad sam čuo da su morali da dižu parket iz Belvila zbog nekvalitetne termičke obrade i nekakih termita. Doduše informacija je od taksiste :D

Širim tračeve!

Laminat je govno, drvo je drvo.
Laminat je presovano drvo. Edited by Utvara
Link to comment

hvala puno narode. mislim da je nazalost ovaj laminat u ponudi ovde drugaciji od srpskog, i nakon jasnijeg vrtenja argumenata po glavi cini mi se da mu ipak vise naginjem. ali nisam i dalje sasvim sigurna! ovde smo imali nov laminat u starom stanu i staaari drveni pod u novom i u poredjenju ta dva laminat definitivno pobedjuje. videlo se da nije pravo drvo tek prilikom blize inspekcije kad smo utvrdili da se sare ponavljaju, a takvi su i u prodaji. tako da je s te estetske strane laminat u stvari u prednosti, buduci da mozemo da si priustimo daleko siru paletu, tj. imamo siri izbor. licno su mi jebokevni ovi ovakvi drveno-sivkasti:vries-eik-qvfroab30.jpgsto se grebanja tice, moze naravno ako se zabode sestar i povuce, ali je materijal takav da se nece ogrebati ako pomeramo namestaj. a namestaj tek polako nabavljamo i razmestamo, plus treba da krecimo, tako da je to manja muka.e sad, problemi na koje nailazim s drvenim podom ovde (radi se o sirokim daskama, verovatno je pre sto godina bilo vrlo lepo):- estetski, sa skinutim lakom gde se cesce hoda. ovo je najmanje vazno, ali bitno je znati da nismo ljudi koji ce se ubijati da paze na pod preterano, niti cemo imati narocitu zelju da svako toliko hoblujemo. i sad ovo radimo jer znamo da treba a znamo da necemo nikad ukoliko ne iskoristimo priliku dok nam istovremeno menjaju dobro parce krova.- drvo se siri kao ludo u ovoj vlaznoj zemlji. ovde ne postoji ni podrum ni temelji (voda je previse blizu) nego samo jedan prilicno vlazan prostor od 30cm ispod poda. ovo sadasnje drvo se prosirilo koliko je moglo, a potom je nastavilo, tako da imamo daske koje iskacu svako toliko, pa treba nekako izvaditi jednu-dve, pa sastrugati, pa vratiti. i pomerati namestaj pri tom. total hassle. i pod je sav neravan sta god mu cinili. - ne samo da se sire daske, nego i oni zljebovi gde se daska uklapa u dasku, tako da sad to izgleda ovako:

floor.jpg

ovi zljebovi su taman toliko siroki da u njih upada pun kurac prasine, taman toliko plitki da je pod bas bas prljav, a taman toliko duboki da se ne moze nista iscackati metlom. posebno kad se slomi neko staklo, onda su komadici unutra jos ohoho. jedino resenje je bolno dugo prelazenje usisivacem napred-nazad, po nekoliko puta, pa onda na sledecu pukotinu, pa tako duz celog poda. sto smo uradili tacno jednom. e sad, za nas i nije mnogo bitno, ali uskoro cemo (heh, kakvo mesto da se ovo objavi!) imati jedno puzanche koje ce se zavlaciti svuda i trpati sve u usta. onaj prethodni laminat mi se cinio daleeeeko laksi za ciscenje i odrzavanje.a kako to izgleda kad je drveni pod potpuno nov - nemam pojma. mozda nije ni izbliza ovako bolno.ono sto bi moglo da prevagne u korist drveta je dakle ta izolacija. ako bismo trosili vise na grejanje s laminatom (ispod kog ide nekakva penasta struktura, ne znam tacno sta), onda je to bitna stavka. kuca je nasa, ali nejasno je da li cemo se seliti kroz nekoliko godina ili ne. svejedno, i ako budemo prodavali, skuplja stvar ce naravno podici cenu.

Link to comment
hvala puno narode. mislim da je nazalost ovaj laminat u ponudi ovde drugaciji od srpskog, i nakon jasnijeg vrtenja argumenata po glavi cini mi se da mu ipak vise naginjem. ali nisam i dalje sasvim sigurna! ovde smo imali nov laminat u starom stanu i staaari drveni pod u novom i u poredjenju ta dva laminat definitivno pobedjuje. videlo se da nije pravo drvo tek prilikom blize inspekcije kad smo utvrdili da se sare ponavljaju, a takvi su i u prodaji. tako da je s te estetske strane laminat u stvari u prednosti, buduci da mozemo da si priustimo daleko siru paletu, tj. imamo siri izbor. licno su mi jebokevni ovi ovakvi drveno-sivkasti:vries-eik-qvfroab30.jpgsto se grebanja tice, moze naravno ako se zabode sestar i povuce, ali je materijal takav da se nece ogrebati ako pomeramo namestaj. a namestaj tek polako nabavljamo i razmestamo, plus treba da krecimo, tako da je to manja muka.e sad, problemi na koje nailazim s drvenim podom ovde (radi se o sirokim daskama, verovatno je pre sto godina bilo vrlo lepo):- estetski, sa skinutim lakom gde se cesce hoda. ovo je najmanje vazno, ali bitno je znati da nismo ljudi koji ce se ubijati da paze na pod preterano, niti cemo imati narocitu zelju da svako toliko hoblujemo. i sad ovo radimo jer znamo da treba a znamo da necemo nikad ukoliko ne iskoristimo priliku dok nam istovremeno menjaju dobro parce krova.- drvo se siri kao ludo u ovoj vlaznoj zemlji. ovde ne postoji ni podrum ni temelji (voda je previse blizu) nego samo jedan prilicno vlazan prostor od 30cm ispod poda. ovo sadasnje drvo se prosirilo koliko je moglo, a potom je nastavilo, tako da imamo daske koje iskacu svako toliko, pa treba nekako izvaditi jednu-dve, pa sastrugati, pa vratiti. i pomerati namestaj pri tom. total hassle. i pod je sav neravan sta god mu cinili. - ne samo da se sire daske, nego i oni zljebovi gde se daska uklapa u dasku, tako da sad to izgleda ovako:
floor.jpg

ovi zljebovi su taman toliko siroki da u njih upada pun kurac prasine, taman toliko plitki da je pod bas bas prljav, a taman toliko duboki da se ne moze nista iscackati metlom. posebno kad se slomi neko staklo, onda su komadici unutra jos ohoho. jedino resenje je bolno dugo prelazenje usisivacem napred-nazad, po nekoliko puta, pa onda na sledecu pukotinu, pa tako duz celog poda. sto smo uradili tacno jednom. e sad, za nas i nije mnogo bitno, ali uskoro cemo (heh, kakvo mesto da se ovo objavi!) imati jedno puzanche koje ce se zavlaciti svuda i trpati sve u usta. onaj prethodni laminat mi se cinio daleeeeko laksi za ciscenje i odrzavanje.a kako to izgleda kad je drveni pod potpuno nov - nemam pojma. mozda nije ni izbliza ovako bolno.ono sto bi moglo da prevagne u korist drveta je dakle ta izolacija. ako bismo trosili vise na grejanje s laminatom (ispod kog ide nekakva penasta struktura, ne znam tacno sta), onda je to bitna stavka. kuca je nasa, ali nejasno je da li cemo se seliti kroz nekoliko godina ili ne. svejedno, i ako budemo prodavali, skuplja stvar ce naravno podici cenu.

ako su samo rupe izmedju dasaka problem, to se resava. ja sam sve svoje podove zacepio. uzmes novine pocepas po duzini, zguzvas, napunis njima rupe pa onda lepo pistolj u ruke i punis preko onim tamno braon silikonom i lagano prelazis prstom da sravnis (kao oko kade, sudopera, prozora). nije komplikovano, izgleda pristojno i traje. podovi izgledaju kao novi evo vec sedam godina. ja sam to sam, polako, mic po mic, opet je jeftinije i manja frka nego menjati pod. to se ovde u uk tako radi, nisam siguran da li je situacija ista kod vas u holandiji zbog te vlage al' rekoh da kazem, mozda pomogne nekom...
Link to comment

hvala adame (i morgana :) ), jezikoplaz toniju. ovaj pod svakako mora da se menja jer je star mnogo decenija, ali dobro je znati da je to u principu popravljivo. neko je pre nas jednom stavljao silikom, sad je sve to popucalo po sredini od nastavka sirenja.mozda da dodam da sam prvo napisala dnevna soba, ali u stvari se radi o jednom velikom spojenom prostoru gde je dnevna soba jedan deo, a drugi deo su kuhinja i trpezarija koji imaju stakleni plafon + staklena vrata ka basti. u tom delu se covek oseca kao da je maltene napolju. a sve ce biti pokriveno jednim podom, tako da bi u toj konstelaciji standardan riblja kost parket izgledao dosta bizarno. ja ga volim, ima taj neki starinski shmek, ali kuca je iz 1900. i ima svoj sopstveni starinski smek koji je stilski drugaciji.

Link to comment
e sad, za nas i nije mnogo bitno, ali uskoro cemo (heh, kakvo mesto da se ovo objavi!) imati jedno puzanche koje ce se zavlaciti svuda i trpati sve u usta. onaj prethodni laminat mi se cinio daleeeeko laksi za ciscenje i odrzavanje.
cestitke betty :)sva estetika na stranu, ovo bi ti (iz mog iskustva) bio razlog za prevagu ka onome sto ti nece davati glavobolju sa detetom u okolini. sve druge stvari su naravno na strani parketa, ali zanemarljivi u odnosu na to koliko ces mentalne i fizicke energije potrositi na to da ti se malo dete krece po prostoru koji krije opasnost takve vrste. i to ne traje tako kratko, prvo puze, a posle sa apetitom prsticima cackaju svuda gde mogu da ih gurnu, a to je manje vise svuda. i naravno, iscackani sadrzaj ide direktno u usta. sa kojekakvom prljavstinom u tom slucaju jos i mogu da se pomirim, ali polomljeno staklo je bas too much. imam srecu da ne volim preternao mnogo dzidza bidza po kuci i sad vidim prednost toga sa malim detetom u okolini pa nisam morala da pravim neke vece kompromise. zato ti je moja sugestija da sa svim vecim investicijama u zivotnom prostoru razmisljas i sa tog aspekta, da ne bi ispalo da naknadno treba da menjas ili izbacujes nesto. mislim, sve opcije su uvek izvodljive, nista nije nemoguce - mozes ti i da stavis parket takav kakav je kod vas sa supkjinama i imas bebu na podu, nije ni to neizvodljivo. samo sto to onda znaci da cistis svaki dan onako detaljno kako si rekla da ste do sad uradili ukupno jednom, sto je po meni robija.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...