Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ovo verovatno ne bih trebao da pisem, ali: mulje™ metod je obavio posao. e onda sam uzeo da struzem skalpelom ivice. i ladno se zilet polomio, izleteo, i pogodio me tik ispod oka :mellow:
ziletom isuse.gifon ce iseci i sebe i prozor i oprem dobro.
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Kada me je prosao prvi uzas (ipak ne bih volo da mi ortak ide gradom ko pokojni Prele, ko da Miralema priroda nije vec dovoljno kaznila), prva asocijacija mi je bio Andaluzijski pas.un-chien-andalou.jpg

Link to comment
Da, Musculo je mamipara. Ili taj Cevtok ili idi u prodavnicu boja i lakova i traži sredstvo za otpušavanje cevi.Meni je vodoinstalater preporučio jedno sredstvo ( zaboravila sam ime), u prodavnici hemije iza Cvetkove pijace. Pravi se u nekoj poluilegalnoj radnji u Beogradu, braon boje, 1 litar, ima 60 mrtvačkih glava, neprevaziđeno. Ako ti nije hitno sačekaj do sutra za tačan naziv, idem da obnovim rezerve.
Nađe li naziv ;)BTW meni voda u kadi strasno sporo otiče i to me nervira do koske...svašta probao.Jedino tu sajlu nisam jel to mnogo komplikovano ili ipak da zovem derikožee da to "stručno" otpuše?
Link to comment
Nađe li naziv ;)BTW meni voda u kadi strasno sporo otiče i to me nervira do koske...svašta probao.Jedino tu sajlu nisam jel to mnogo komplikovano ili ipak da zovem derikožee da to "stručno" otpuše?
Javlja mi se da se tekućina zove "Cevol". Gusto, tamno smeđe, kad počne da deluje vidno se dimi.
Link to comment
Nađe li naziv ;)BTW meni voda u kadi strasno sporo otiče i to me nervira do koske...svašta probao.Jedino tu sajlu nisam jel to mnogo komplikovano ili ipak da zovem derikožee da to "stručno" otpuše?
Та сајла ти је обичан бужир од кочнице за бицикл, само подужи и са последњим кругом мало савијеним упоље (тј можеш сам да је направиш од тога). Тј има и другачијих, ал' такву сам ја имао. Да се не би окилавио покушавајући да је вртиш ручно, набиј је у бургију па полако - ако претераш са брзином, можеш да направиш пичвајз кад то излети или се слободни део изуврће. Ако прети да ће да се уврће, бушилицу у рикверц па вратиш 10-15 цм, па онда полако напред. Врх мора да савлада кривине и ћошкове, што није најједноставније, а радиш на слепо, методом покушаја и попушајарж. Само стрпљиво, некад тек из десетог покушаја нађе пут.
Link to comment
Javlja mi se da se tekućina zove "Cevol".
Nije Cevol, zapamtila bih. Ovo ima, čini mi se, neki dvosložni naziv koji ne asocira na cevi. Prodavnica ovih dana radi skraćeno do 15 h, pa ne mogu da stignem. U subotu ću da odem pre podne, potom javljam.
Link to comment

Nikakva vajda od sve te hemije, lepo vam je ženska na prethodnoj strani rekla da odvrnete sifone i očistite.Ako nema efekta, začepljenje, ili suženje je dalje u zidu - onda sajla.Ko ima sajlu može sam da proba.Sajla se ne gura na silu prema napred, već se gurne samo jedan deo, a zatim se uvrće (kao šraf).

Link to comment
Nikakva vajda od sve te hemije, lepo vam je ženska na prethodnoj strani rekla da odvrnete sifone i očistite.Ako nema efekta, začepljenje, ili suženje je dalje u zidu - onda sajla.Ko ima sajlu može sam da proba.Sajla se ne gura na silu prema napred, već se gurne samo jedan deo, a zatim se uvrće (kao šraf).
Hm pa ja imam problem sa oticanjem iz kade , sifone sam odvrtao ranije bez problema sam tako resavao stvari ovde sad nemam pristup nicemu sem rupe u kadi <_<
Link to comment
Hm pa ja imam problem sa oticanjem iz kade , sifone sam odvrtao ranije bez problema sam tako resavao stvari ovde sad nemam pristup nicemu sem rupe u kadi <_<
[glasi iz daljine]pa ti obi kadu...[\glasi iz daljine]Zar nema svak kada sa strane limeno poklopče veličine jedne ili dve pločice preko kog se može, na jedvite jade ali ipak može, prići odvodu?
Link to comment
[glasi iz daljine]pa ti obi kadu...[\glasi iz daljine]Zar nema svak kada sa strane limeno poklopče veličine jedne ili dve pločice preko kog se može, na jedvite jade ali ipak može, prići odvodu?
[glasi iz daljine]nemam "obijac za bravu na caddy"[\glasi iz daljine] cool.gif Ova nema smekeri (majstori koji su stavljali plocice kod prethodnih vlasnika) su zazidali tu kocku, verovatno cu zvati majstora da to generalno pogleda pa mozda i da otvori taj prilaz za ubuduce....Ajd javicu kad odradim to cisto za ostale...
Link to comment
Hm pa ja imam problem sa oticanjem iz kade , sifone sam odvrtao ranije bez problema sam tako resavao stvari ovde sad nemam pristup nicemu sem rupe u kadi <_<
Ja сам сајлу терао кроз ту рупу на кади. Срећна околност је што када није имала сифон под собом, него мало даље, а тај је био већи па је онда сајла лакше прошла... само две сеансе од по сат и кусур, али на крају сам извадио нешто длака и пробио тунел. Отад нема проблема. Ту је била стара када, која је изгледа пропуштала доста длака, па се то накупило на месту где се хоризонтална цев спајала са вертикалном (што знам по дужини сајле, колико је ушло док нисам утерао у гушће). Нова када похвата те длаке одмах, што се после ладно вади дужом пинцетом. Ево пет година од тог захвата и није се поново зачепљивало тамо у дубини.
Link to comment
1 minorni problem: farbao sam drvenariju oko prozora, a iste zastitio sirokim selotejpom po ivicama. sto, naravno, nije bas bilo pametno. cime i kako se najbolje skida taj lepak sto je ostao posle njega?
miralemu je verovatno kasno ali za ostatke lepka od lepljivih traka wd-40 je zakon. Edited by foto
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...