Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Ja sam ranije znao nekog Mladena, al to je bilo u eri CRT monitora...Pijani Sale majstor iz 63ćeg je odličan.
Vidi kod pijanog Šoneta! Ako ne dobiješ batine popraviće ti...
ima neko da nije pijan u 63. bloku ? :lol:
Link to comment
  • 2 weeks later...

majstori, zanimaju me vasa iskustva glede podova. dilema je drvo ili laminat, radi se o dnevnoj sobi, a kinte imamo za vecinu vrsta laminata i za mozda polovinu do donje dve trecine vrsta drveta. koliko razumem, laminat je klizaviji, bucniji i hladniji na dodir, ali se ne grebe. ne znam da li ovo hladniji na dodir znaci i da je slabiji izolator. eto, prosto bih volela da cujem misljenja i savete, posto nikako da prevagnemo na jednu ili drugu stranu.

Link to comment

sta bi sa parketima koji se ugradjuju kao i laminat? jel ima tako nesto?klik klak sistem valjda*prednost laminata je niza cijena. otuda, doduse, i laka zamjenjivost :D*ako uopste o tome govoris kad pominjes da se laminat lako mijenjaa beti, otkud to da se laminat ne grebe? doduse, pitanje je sa kojom sam se ja kategorijom laminata susretala, ali po njemu su lako ostajale ogrebotine.

Edited by morgana
Link to comment
majstori, zanimaju me vasa iskustva glede podova. dilema je drvo ili laminat, radi se o dnevnoj sobi, a kinte imamo za vecinu vrsta laminata i za mozda polovinu do donje dve trecine vrsta drveta. koliko razumem, laminat je klizaviji, bucniji i hladniji na dodir, ali se ne grebe. ne znam da li ovo hladniji na dodir znaci i da je slabiji izolator. eto, prosto bih volela da cujem misljenja i savete, posto nikako da prevagnemo na jednu ili drugu stranu.
aj ne zezaj, kaki laminat. bolje itison da metes.
Link to comment

osecam potrebu da stanem u zastitu neduznom laminatu, posto ga imam u celom stanu vec par godina. i kao sto vidite, nista mi ne falia i cincila se mnogo simpaticno kliza po njemu

Link to comment

pa jasno, tanak je u poredjenju sa parketom, i kad se mece na beton direktno, nista ne moze da apsorbuje prilikom pada necega. i de se ne grebe, haba se, i to brzo. skuplja je varijanta na duze staze.inace, upravo hoblujem parket (vec jedno mesec dana). greota da se takvo iskustvo ne dozivi zahvaljujuci laminatu :(

Link to comment
prednost laminata je niza cijena. otuda, doduse, i laka zamjenjivost :D*ako uopste o tome govoris kad pominjes da se laminat lako mijenja
pa na to i mislim, parket je skuplji sam po sebi, a i ugradnja mu je skuplja.ali to je, kako bih reko, parket.izgrebani, tj. stari parket moze, ako je kvalitetan, da ima smek patine. izgrebani laminat (a grebe se isto koliko i parket, ako ne racunam prvi sloj laka u parketu preko koga prevuces paperjastu pticicu pa ga i to izgrebe) je jednostavno yuck.valcira je inace potpuno u pravu. laminat je suvise tanak da bi mogao da apsorbuje energiju pri padu stvari. Edited by vasudeva418
Link to comment

ma da, naravnozato uzmes laminat sa dezenom starog i izgrebanog poda, pa se dodatne ogrebotine ne vide :Dal ovaj lakougradivi parket bi mogao da valja. ne znam sad tacno, samo sam nesto povrsno citala, ali mislim da je cijenom ispod standardnog parketa i nesto je tanji pa se ne moze hoblovati isti broj puta kao on. a lakse se ugradjuje.(moram doduse da se ogradim, izvor mi je mozda kontrolisani publicitet a ne iskustva majstora i korisnika)

Edited by morgana
Link to comment
ma da, naravnozato uzmes laminat sa dezenom starog i izgrebanog poda, pa se dodatne ogrebotine ne vide :Dal ovaj lakougradivi parket bi mogao da valja. ne znam sad tacno, samo sam nesto povrsno citala, ali mislim da je cijenom ispod standardnog parketa i nesto je tanji pa se ne moze hoblovati isti broj puta kao on. a lakse se ugradjuje.(moram doduse da se ogradim, izvor mi je mozda kontrolisani publicitet a ne iskustva majstora i korisnika)
ti pricas o gotovom parketu, on je po pravilu skuplji od obicnog.i nisam siguran koliko je to dobro...ipak imam vise poverenja u obican parket poredjan u riblju kost, taj se vrlo tesko moze razglaviti ako je dobro postavljen i ako se lepo susio najmanje nedelju dana u zgradi u kojoj se postavlja, da mu se kapilarna vlaga izjednaci sa ambijentalnom.
Link to comment

hm, ja ga upamtih kao jeftiniji od obicnog parketa, jer je nesto tanji, ali ok, uzimam da si u pravuosim ako po novinama nije reklamiran kao jeftiniji uzimajuci u obzir i ugradnju standardnog parketa

Link to comment
majstori, zanimaju me vasa iskustva glede podova. dilema je drvo ili laminat, radi se o dnevnoj sobi, a kinte imamo za vecinu vrsta laminata i za mozda polovinu do donje dve trecine vrsta drveta. koliko razumem, laminat je klizaviji, bucniji i hladniji na dodir, ali se ne grebe. ne znam da li ovo hladniji na dodir znaci i da je slabiji izolator. eto, prosto bih volela da cujem misljenja i savete, posto nikako da prevagnemo na jednu ili drugu stranu.
Laminat je govno, drvo je drvo.
Link to comment

Beton, izolacija (stirodur 3), ravnajući sloj, onaj sunđerćič i laminat (biznis 7 - as in deblji i predviđen za kancelarije te veći promet) te par dana posla, jeftino a radi posao i baš je lep, sedam godina, ko čaša je, ima jedna grebica gde je pao nož.Parket je muka. Moraš dobro da se otvoriš za kvalitetan i mora lepo i postupno da se radi sa njim. Ali garantira pola veka udobnosti bez da ga pipneš, a uz dobro održavanje, nebo mu je granica. Nema tu toplo, hladno, tvrdo meko, čaša se razbije i na tepih kad padne ako padne kako valja a temperatura pre svega zavisi od izolacije prozora i vrata i prostorija ispod, mada mi se čini da je laminat u startu topliji na dodir, pošto je, nekako, plastičan... Težak izbor, lično bi išao na laminat, pošto nudi veći izbor nijansi i može čovek svaku sobu na poseban način urediti a nije mu tragična cena pa možeš i promeniti u jednoj sobi ako ti smeta, mada možeš i parket...hm...P.S.Stvarno nobles forum, prvo ne margarinu, pa sad laminatu...ccc... ;) :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...