Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

zna li neko kako se vade novi osiguraci za struju?
Nemam pojima sta bi trebalo da budu novi osiguraci, ali probacu sistemom eliminacija. Pretpostavljam da topljivi osigurac nije novi, nozasti (visoko-ucinski ili tako nekako je strucan naziv) pretpostavljam nemas, ostaje jedino automatski.Automatski osigurac ponovo uspostavlja strujno kolo pomeranjem "prekidaca" (poluge) na njemu, a ako bas hoces da ga vadis tj skidas sa razvodne table na jednoj strani osiguraca bi trebalo da postoji nesto nalik kukici koja ga drzi za sinu, a zice su pricvrscene srafovima. Ne bih preporucio da zamenu radis ukoliko ne znas u sta se upustas, a ako ipak iz nekih razloga zarko zelis to da uradis, pokusaj, pre intervencije, da odvrnes fazne osigurace (limitere snage - sto bas i nisu).
Link to comment
da taj je crkao.
Probaj da podigneš i spustiš onu polugicu više puta, nekad to može da pomogne. Ako neće da "propusti struju" treba prvo isključiti glavne osigurače, skinuti pertinaks koji prekriva automatske osigurače, otspojiti ulaznu i izlaznu žicu i skinuti ga sa šine, kao što je već objasnio sumil. Ova zadnja radnja se ponekad iskomplikuje toliko da mora da se skida šina i svlače osigurači u stranu i vraćaju na isti način. Onda staviš novi pa obrnutim redom cela procedura i paziš da dobro pritegneš žice jer inače hoće da nagore. Ne preporučujem u sam svoj majstor izvedbi.
Link to comment
Probaj da podigneš i spustiš onu polugicu više puta, nekad to može da pomogne. Ako neće da "propusti struju" treba prvo isključiti glavne osigurače, skinuti pertinaks koji prekriva automatske osigurače, otspojiti ulaznu i izlaznu žicu i skinuti ga sa šine, kao što je već objasnio sumil. Ova zadnja radnja se ponekad iskomplikuje toliko da mora da se skida šina i svlače osigurači u stranu i vraćaju na isti način. Onda staviš novi pa obrnutim redom cela procedura i paziš da dobro pritegneš žice jer inače hoće da nagore. Ne preporučujem u sam svoj majstor izvedbi.
hvala vam ajd probacu i to.
Link to comment
hvala vam ajd probacu i to.
Nadam se da ces probati samo da prodrmas polugu, ovo ostalo nikako ne bih preporucio ukoliko nisi strucna za to, a i ako si strucna noc nije bas najbolje vreme za popravljanje toga.
Link to comment

tu sam ziva i zdrava :)nece grom u koprive veruj te.....umirem od duboke starosti kada mi se stvarno dokurci vise da zivim. i ne verujem da cu se vracati vise. neobavestenoj nisu objasnili da postoji jos jedna kutija sa osiguracima za celu kucu u kojoj se nalazio i osigurac koji je iskocio. i izem ti idiote kada nisu napravilii prakticne osigurace da mozes lepo da ih izvadis kao u americi.

Edited by mustang
Link to comment
i izem ti idiote kada nisu napravilii prakticne osigurace da mozes lepo da ih izvadis kao u americi.
a jel mogu u americi kad pregore da se poprave uz pomoć licne? to bi stvarno volela da znam :lol:samo kad si živa i zdrava i da nas ne štrecaš više ko noćas :D
Link to comment
a jel mogu u americi kad pregore da se poprave uz pomoć licne? to bi stvarno volela da znam :lol:samo kad si živa i zdrava i da nas ne štrecaš više ko noćas :D
kad pregore kupis nove :) bilo nesto dzabe ako se dobro secam :)a secas se onih starih nasih osiguraca okruglih, pa ja sam to popravljala i stavljala novu zicu kad sam bila klinka, tako nas ucili na opstetehnickom obrazovanju :)pre cu da izginem setajuci se u stikli po herceg novom (korzo je korzo) nego da me struja strefi girlll :D Edited by mustang
Link to comment
a secas se onih starih nasih osiguraca okruglih, pa ja sam to popravljala i stavljala novu zicu kad sam bila klinka, tako nas ucili na opstetehnickom obrazovanju :)
pa to je to, žica licna... mene je tome naučila majka koja svaku struju ume da premosti, ne znam samo kako ne izgibosmo do sada...
pre cu da izginem setajuci se u stikli po herceg novom (korzo je korzo) nego da me struja strefi girlll biggrin.gif
a ovo neka... za lepotu vredi poginuti :D
Link to comment

Niko ne pominje fidovku, i fazne osigurace kod strujomera. Prvo sve proveri.I jedan mali savet. Nikad dovoljno panik lampi. Posebno kad imas decu.A za ostrvo... Ploveca ostrva su cesta pojava kod ribnjaka i objekata slicnog tipa koja se javljaju posle potpunog praznjenja i punjenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...