Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Niko ne pominje fidovku, i fazne osigurace kod strujomera. Prvo sve proveri.I jedan mali savet. Nikad dovoljno panik lampi. Posebno kad imas decu.A za ostrvo... Ploveca ostrva su cesta pojava kod ribnjaka i objekata slicnog tipa koja se javljaju posle potpunog praznjenja i punjenja.
Da je sklopka u pitanju nigde ne bi imala struje, pa verovatno ne bi mislila da je osigurac. Kada fazni osigurac prekine strujno kolo, malo veci deo ostaje bez struje, a pomenuli smo ih eoten (cini mi se) i ja.
a secas se onih starih nasih osiguraca okruglih, pa ja sam to popravljala i stavljala novu zicu kad sam bila klinka, tako nas ucili na opstetehnickom obrazovanju :)
Ovo puno govori o obrazovanju kod nas. Nikako nije preporucljivo da sama stavljas licne, posto ces gotovo uvek staviti vise i osigurac ce postati ojacano mesto umesto namerno oslabljenog. U slucaju da ipak stavljas licne nemoj da preterujes sa kolicinom istih, ne uvrci ih i kvarcni pesak u osiguracu ne sluzi da se izruci u kantu.
Link to comment
Probaj da podigneš i spustiš onu polugicu više puta, nekad to može da pomogne. Ako neće da "propusti struju" treba prvo isključiti glavne osigurače, skinuti pertinaks koji prekriva automatske osigurače, otspojiti ulaznu i izlaznu žicu i skinuti ga sa šine, kao što je već objasnio sumil. Ova zadnja radnja se ponekad iskomplikuje toliko da mora da se skida šina i svlače osigurači u stranu i vraćaju na isti način. Onda staviš novi pa obrnutim redom cela procedura i paziš da dobro pritegneš žice jer inače hoće da nagore. Ne preporučujem u sam svoj majstor izvedbi.
i obavezno obuj gumene chizme dok ovo radish
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...