Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

Meni kosa duza nego ikad u zivotu i razmisljam da se ofarbam u plavo. Pa bih da pitam farbane plavuse, pre svega one koje se secaju i vremena kada nisu bile plave, koliko im je farbanje u plavo unistilo kosu i da li moraju cesce da se sisaju nego ranije. Hvala!
ja uvek podržavam prelazak u plavo :wub: samo koliko je to šišanje češće nego ranije?i koliko je to ranije često?i to ti jako zavisi od farbe i nege koju izabereš i pronadješ za svoju plavu kosuevo npr ja sam pronašla šta mi odgovara i po ovom stanju kose koje je sada ne bih morala da se šišam i po nekoliko meseci,sigurno i do 4 meseca..ali moram da se feniram jer je baš zbog isušenosti potpuno blesava i neukrotiva što je vrlo 1 daun sajd farbanja u plavo <_<
Link to comment
ja uvek podržavam prelazak u plavo :wub: samo koliko je to šišanje češće nego ranije?i koliko je to ranije često?i to ti jako zavisi od farbe i nege koju izabereš i pronadješ za svoju plavu kosuevo npr ja sam pronašla šta mi odgovara i po ovom stanju kose koje je sada ne bih morala da se šišam i po nekoliko meseci,sigurno i do 4 meseca..ali moram da se feniram jer je baš zbog isušenosti potpuno blesava i neukrotiva što je vrlo 1 daun sajd farbanja u plavo <_<
Ja se sisam na 3-4 meseca i ne bih cesce jer mi kosa sporo raste. Sto se tice preparata, ne zalim para ali, na primer, ne bih volela da moram da se feniram - sama ne umem, kod frizera mi se ne ide samo zbog feniranja.
Link to comment

a možda bi ti i bilo ok jer,koliko sam videla na perspiku imaš debelu i gustu i tešku kosu pa bi od težine sama padala..ne bih znala...moja je relativno gusta ali tanka dlaka i blago talasasta pa kad se isuši sva odskoči i bude čupava a tako ne volim pa je feniranje veština koju sam morala da usvojim da bi iole bila ravna i glatka <_< al ajd neka se javi još neka plavuša koja bi mogla/htela da ti pomogne

Link to comment
@pt lako ces ovu frizuru odrzavati, kakvo drevno feniranje bre, videces
nasla neke arhivske slike iz septembra i od pre par godina. dakle, ošišana sam ovako, šišarkasto

 

samo na otprilike ovu dužinu

 

Edited by PointTaken
Link to comment
Meni kosa duza nego ikad u zivotu i razmisljam da se ofarbam u plavo. Pa bih da pitam farbane plavuse, pre svega one koje se secaju i vremena kada nisu bile plave, koliko im je farbanje u plavo unistilo kosu i da li moraju cesce da se sisaju nego ranije. Hvala!
ja sam prirodno plava ali onako malo tamnije, a vec par godina izvacim pramenove u dve boje (tamno braon i svetlo plavo) - tako da sam trikolor plava. ne da mi to nije unistilo kosu, nego ju je konacno obuzdalo. nikada se ne feniram, sve je u dobrom sisanju i preparatu koji posle stavis (ja stavljam tigi after parti, onaj :naughty: vec sam ga kacila). dakle, dobra boja, dobra hemija posle, mislim da je pitanje farbe koja unistava kosu danas kao pitanje pilule od koje rastu brkovi ... naravno, ako frizer zna sta radi i ako je boja kvalitetna.edit e da, ne razumem to sa cescim sisanjem? otkud ti to? pramenovi su super jer ne moras odmah da juris da pokrivas izrastak, mozes jednom da stavis preliv u koren (naravno ne sama, bar ja nikada ne bih). dakle, pramenovi na tri meseca, u medjuvremenu jednom preliv, dakle, frizer na mesec i po. Edited by gagorder
Link to comment

@sailorman hvala smile.gif šta znam što, valjda volim kratku kosu, i volim promenu na svakih nekoliko godina. sasvim duga mi i ne stoji baš. ovaj poslednji put, u septembru, sam odsekla dužu kosu jer mi je letos od stresa opadala u pramenovima, bilo je jezivo.

Link to comment

Sejlorman, ali ti si savršena redhead :wub: Al ako bi u plavuše, najbolje da ti frizer prvo uradi depigmentaciju pa ofarba.Trikolorna sam kao Gagorder, s tim sto pramenove radim ređe - jednom u 5 meseci i preliv na mesec dana u međuvremenu. Preliv mi odlićno izjednači, tako da nema potrebe za češćim pramenisanjem. Dobar frizer koji zna šta radi, dobra hemija nege i mirna Bačka ;)

Link to comment
edit e da, ne razumem to sa cescim sisanjem? otkud ti to? pramenovi su super jer ne moras odmah da juris da pokrivas izrastak, mozes jednom da stavis preliv u koren (naravno ne sama, bar ja nikada ne bih). dakle, pramenovi na tri meseca, u medjuvremenu jednom preliv, dakle, frizer na mesec i po.
Farbana kosa je generalno suvlja, koliko god farba bila kvalitetna. Pa mi samim tim cesce stvara potrebu da secem krajeve. A, vidis, o pramenovima nisam ni razmisljala. To je valjda logican korak kad se iz tamnije prelazi u svetliju.
Sejlorman, ali ti si savršena redhead :wub: Al ako bi u plavuše, najbolje da ti frizer prvo uradi depigmentaciju pa ofarba.Trikolorna sam kao Gagorder, s tim sto pramenove radim ređe - jednom u 5 meseci i preliv na mesec dana u međuvremenu. Preliv mi odlićno izjednači, tako da nema potrebe za češćim pramenisanjem. Dobar frizer koji zna šta radi, dobra hemija nege i mirna Bačka ;)
Da, readhead sam desetak dana posle farbanja i to je to. Ispira se crvena kao blesava. Posle budem nesto sucmurasto lesnik/copper ili vec ne znam kako se to zove u frizerskoj terminologiji. Imam super frizera kod koga idem vec godinama (ako ne i deceniju) i verovatno cu njega pitati da li da izvlacim pramenove.Ajd, hvala cure, javim kako je proslo. Edited by sailorman
Link to comment
  • 2 weeks later...

Drage zene, sa zaljenjem vas obavestavam da se moje farbanje u plavo zavrsilo neuspehom :( Naime, na krajevima imam neku tamnu farbu od ko zna kad i rece mi frizer da bih morala da stavljam onaj skidac boje ukoliko zelim da mi cela kosa bude jednako plava. To bi trajalo milion godina, a mene kod frizera uvek uhvati neizdrz, pa sam odlucila da se ne upustam u taj poduhvat. Bar ne ovaj put. Sada sam ponovo ridjkasto-bakarna, nije lose.. Razmisljam o pramenovima u skorije vreme.. Btw. jel ima neko iskustva sa tim skidacima boje? U cemu je razlika izmedju toga i blansa?P.S. Procitah (tj. prelistah) brdo Glorija/Storija/Helou-a dok sam bila u salonu, i mogu reci da sam prilicno sokirana ruznocom selebritija na paparaco fotografijama. Cini mi se da je situacija po tom pitanju ranije (valjda dok plasticna hirurgija nije uzela maha) bila mnogo bolja..

Link to comment

e baš štetada,za prelazak u plavo a sa tolikom kosom koliku ti imaš baš moraš jako želeti to i podneti sve procese i latiti se posla i imati strpljenja..ja sam iz prirodne svetlo smedje kose dužine do ramena imala proces koji je trajao bar tri meseca do željene boje..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...