Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

postoji li neka specijalna tehnika stavljanja viklera? stavljala sam ih u petak sama ali ništa nije uspelo, samo sam se umrsila ko pile u kučinu. da ne pominjem kako su me odrali u DM za te neke ''samolepljive'' (samolepljive my ass, morala sam da ih pričvršćujem šnalama nekim metalnim <_< )

Link to comment

Pa najlakše ti je da ne stavljaš viklere. A i svakako lepše.Ja idem u sredu da izvlačim pramenove. Posle sedam meseci nefarbanja i neizvlačenja pramenova. Sve me nešto strah da neću uspeti da objasnim frizerki tačno šta hoću. A kosa mi je zdravija nego ikad, sva je kao svila, pa se plašim i da to više neće biti tako.edit: Hmm, možda mi je bolje da ni ne izvlačim pramenove..

Edited by sailorman
Link to comment
Pa najlakše ti je da ne stavljaš viklere. A i svakako lepše.Ja idem u sredu da izvlačim pramenove. Posle sedam meseci nefarbanja i neizvlačenja pramenova. Sve me nešto strah da neću uspeti da objasnim frizerki tačno šta hoću. A kosa mi je zdravija nego ikad, sva je kao svila, pa se plašim i da to više neće biti tako.edit: Hmm, možda mi je bolje da ni ne izvlačim pramenove..
ono u sta sam sigurna je ovo: chim sam uchinila te pramenove, kosa mi je izrasla 2cm za 2 nedelje <_<samo se gledam :isuse:
Link to comment
ono u sta sam sigurna je ovo: chim sam uchinila te pramenove, kosa mi je izrasla 2cm za 2 nedelje <_<samo se gledam :isuse:
Naravoucenije: Ako je moguce, tj. ako odgovara tvojoj boji i duzini kose pramenovi se izvuku tako da prvi gornji sloj kose ostane 'cist', a pramenovi se izvlace dalje ispod kako ide. Nema izrastka a kosa je i dalje prijatno sarena -_-
Link to comment
ono u sta sam sigurna je ovo: chim sam uchinila te pramenove, kosa mi je izrasla 2cm za 2 nedelje <_<samo se gledam :isuse:
Eee, zato se ja nisam farbala sedam meseci - želela sam veliki izrastak i sada ću izvući pramenove moje prirodne boje (tamno braon) samo od kraja tog izrastka. A svetlo plave na krajevima, tj. na donjih 10-15 cm kose. A da bi to sve izgledalo kako sam ja zamislila, ovi tamno smeđi treba da budu srednje debljine i samo na spoljašnjem sloju kose, a plavi baš debeli i na unutrašnjem delu..
Link to comment
Naravoucenije: Ako je moguce, tj. ako odgovara tvojoj boji i duzini kose pramenovi se izvuku tako da prvi gornji sloj kose ostane 'cist', a pramenovi se izvlace dalje ispod kako ide. Nema izrastka a kosa je i dalje prijatno sarena -_-
ne vredi naravouchenije. cela operacija je izvedena da se malo urede sede, dakle nikakav gornji sloj ne dolazi u obzir, dok ne pochnem da lichim na indiru gandi ili kruelu devil, onda moze. ustvari sam i mislila da sad poteram 1 beli kao kruela, kad je vec to krenulo di je krenulo. a onda da se pofriziram na jovanku broz mardz simpson, i da zavrshim s tim. ili da obrijem glavu ^_^mnogo lepo je majstorica uradila, u 3 boje, moja, chokolada i plava. no sam ja izgubila kompas koliko to brzo raste. i koliko namerno i maliciozno raste kad ne treba <_<
Link to comment
Eee, zato se ja nisam farbala sedam meseci - želela sam veliki izrastak i sada ću izvući pramenove moje prirodne boje (tamno braon) samo od kraja tog izrastka. A svetlo plave na krajevima, tj. na donjih 10-15 cm kose. A da bi to sve izgledalo kako sam ja zamislila, ovi tamno smeđi treba da budu srednje debljine i samo na spoljašnjem sloju kose, a plavi baš debeli i na unutrašnjem delu..
ombre hoces ili vec imas ?ja ih nedavno nacinila i vrrrrrrlo su dobri bili. ^_^osim sto sam zaboravila cu naknadno da se shisham pa je njihov veliki deo trajao samo nedelju dana.shmrtz! :cry:
Link to comment
mnogo lepo je majstorica uradila, u 3 boje, moja, chokolada i plava. no sam ja izgubila kompas koliko to brzo raste. i koliko namerno i maliciozno raste kad ne treba <_<
kosa mi je počela da sedi u ranim dvadesetim. pošto sam mladolika, to mi nije ni najmanje smetalo. sredinom tridesetih sam ipak počela da se farbam. farbala sam se tri godine na 2-3 nedelje u boju kamilje dlake, a onda mi je pukao film, izvukla sam bele pramenove i ošišala se na tijanća i nastavila tako da se šišam svake druge nedelje. za dva meseca mi je ostala samo moja crno bela kosa. kad mi dosadi, pustim da mi kosa narastei izvučem tanke pramenove u 5-6 boja, a kad se isperu i izgustiram šareniš, opet se ošišam kratko. i tako u krug. imala sam i epizodu sa dugom prosedom kosom ala bora čorba. nosim se mišlju da pustim ponovo kosu da mi izraste, smotam kiku oko glave i batalim odlaske kod frizera do daljnjeg. kosa mi raste ko luda.
Link to comment
ombre hoces ili vec imas ?ja ih nedavno nacinila i vrrrrrrlo su dobri bili. ^_^osim sto sam zaboravila cu naknadno da se shisham pa je njihov veliki deo trajao samo nedelju dana.shmrtz! :cry:
Taj ombre je širok pojam. Recimo da sad imam Drew Barrymore ombre, samo što je moj ofarbani deo tamniji od njenog (strawberry blonde). Sad hoću da taj prelaz između farbanog i nefarbanog učinim malo blažim tako što ću izvući tamno smeđe pramenove, a na krajevima hoću platinasto plave. Široke, ili čak možda ofarbam ceo donji sloj, desetak cm krajeva.Imala sam jednu sliku super iznijansirane kose kakvu želim, ali negde sam je zaturila i sad ne mogu da je nađem.A ti uvek možeš izvući ponovo još koji pramen, ako ti se stari više ne vide! Ombre je superlak za održavanje. Edited by sailorman
Link to comment

bubo, a da povremeno stavljas neki preliv na izrastak i tako malo prorijedis stavljanje pramenova?inace, imala sam bas dru barimor ombre (doduse, sa amlo sivljom osnovom, cini mi se kad gledam neke od druinih slika), nastao prirodnom erozijom farbane kose i izrastanjem moje. i dobro je izgledao, bas, sve dok nije prestao dobro da izgleda, ali tad mi je bilo zao da se farbam i tako unistim vise nego godisnji trud da vratim svoju boju.

Edited by morgana
Link to comment

frizer mi se ovih dana vratio iz oktobarske posete londonu pa se gubi.na glavi imam 3 nove boje (belicasto plava, v svetli ticijan i neka čokoladna) i 3 stare (prirodni izrastak, farba, sede).blah.

Link to comment
kosa mi je počela da sedi u ranim dvadesetim. pošto sam mladolika, to mi nije ni najmanje smetalo. sredinom tridesetih sam ipak počela da se farbam. farbala sam se tri godine na 2-3 nedelje u boju kamilje dlake, a onda mi je pukao film, izvukla sam bele pramenove i ošišala se na tijanća i nastavila tako da se šišam svake druge nedelje. za dva meseca mi je ostala samo moja crno bela kosa. kad mi dosadi, pustim da mi kosa narastei izvučem tanke pramenove u 5-6 boja, a kad se isperu i izgustiram šareniš, opet se ošišam kratko. i tako u krug. imala sam i epizodu sa dugom prosedom kosom ala bora čorba. nosim se mišlju da pustim ponovo kosu da mi izraste, smotam kiku oko glave i batalim odlaske kod frizera do daljnjeg. kosa mi raste ko luda.
to mi sleduje. nego se vrtim josh malo, dok mi definitivno sve ne dosadi...
bubo, a da povremeno stavljas neki preliv na izrastak i tako malo prorijedis stavljanje pramenova?
ne moze to draga tako, jer je meni izrastak tamno braon ka crnom, prosharan nekim statistichki organizovanim sedim, nema tu shta da se prelije, josh ^_^ali je beskrajno dosadno i neuredno.naobarot, sto bi rekla braca, ovo novo izaziva ovacije u busplusu, na shalterima banaka i u poshti. neke sam chak, iz zabave i dosade, ubedjivala da sam osedela na pruge :isuse:inache u poslednjih mesec imam nasrtaje na lik i delo, da me pitaju kakva je to kosa i ko je to radio (mada meni apsolutno ne deluje kao spektakl, chak ni koalicijoni nije primetio prva 2 sata, a kad sam podmetnula glavu na gledanje, samo je kriknuo (u ochajanju verovatno, a svakako uzasnut) jebote ti si plava!!! :o. a nisam, sharena sam. druga stvar, koja izaziva masovne scene, je olovka za usne marke kost br 85 koja se kupuje na pijaci :unsure:elem, to mi je sve chudno, da odluchim kako da se osecam povodom svega toga ^_^
Link to comment

Oni pramenovi što sam trebala da ih izvlačim prošle nedelje - odložila sam to za danas, i ispalo je tačno onako kako sam želela! :heart: I to kod nove frizerke, koja je duplo jeftinija od mog starog frizera!Pošto u životu trenutno nemam drugih radosti, radujem se novoj frizuri i došla sam da podelim sreću sa podforumom Šoping i Udešavanje.

Link to comment

keke, smesno mi sto ovaj topik ne posecuju djecaci, inace bi vec imala stranicu i po postova koji se svode na to da se takve stvari dele sa perspicom, a ne ovde.I ja se slazem, iako nisam djecak :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...