Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

Ako se do sada nisi plavušala, bolje idi kod frizera da ti prvo skine tu farbu s glave pa posle lepo ofarba ili pak iznijansira boju u tonove svetlije od tvoje prirodne boje. Najlakše za održavanje plave tj.svetlije boje kose je nijansiranje pramenova u svetlije i tamnije plavo (na svaka tri meseca ili pak šest meseci), a između na svake tri do cetri nedelje stavljati preliv odredjene svetline na koren koji sve lepo sjedini i zapravo 'produžava' trajanje pramenova. Sa productima je zajebano što ne znaš kako će ti kosa povući boju.
hvala na profi odgovoru, Lynn :).sadasnji frizer me je otkacio i rekao: - dok ti se to ne ispere, necu da petljam (sto je bilo pre 2 meseca). i necu ja plave pramenove, mislim, nije mi boja tena, obrva, svega za tako svetlu boju. nego ono, malo medenog leti, malo tamnije zimi.imala sam nekad ranije pramenove. godinama me je farbao frizer (prvo sam bila kod jednog cara koji sve zene, ukljucujuci i svoju, farba u razne nijanse crvenkaste boje. voli covek). tek poslednjih par puta sam bila sama svoj majstor, pa sam se potamnela previse i sad ne znam kako se toga resiti.
Link to comment

Ne vredi ti da se preko tamne farbe posvetljujes. Pogotovo ne u domacoj radinosti. Bice jako sareno, u smislu da ce deo kose koji nije ofarban uhvatiti farbu mnogo bolje nego deo kose sa tamnom farbom. Osim ukoliko ti ne smeta da budes sarena. Ovo ti kazem iz sopstvenog iskustva, i to salonskog, ja se sama ne farbam. Ne moze se ravnomerno posvetleti bez predhodnog skidanja tamne farbe.

Link to comment

razumem, hvala ti.onda da se ponovo slihtam frizeru, nema mi druge. verovatno je srecna okolnost sto mi je kosa kratka, i sto je secem ionako na mesec i po do dva.@lynn - iskopala sliku svoje kose u najsvetlijoj fazi. ne vidi se jasno boja jer je kosa polumokra, al to je bio moj max iskorak ka plavom smile.gif

Link to comment

Nikad boja sama ne može da se ispere do kraja... zato je skidanje iste u salonu moranje da bi se posle išlo u svetlije ili pak neku drugu boju. Sve drugo je improvizacija i rizik.A pramenovi kad se profi rade nisu štrafte nego kombinovanje više nijansi, a preliv ih svaki put lepo ujednači i imaš boju da ne brineš.Moja drugarica je skoro od tamno smeđe tako otišla na nekoliko tonova svetliju boju i ispalo je super.. medno smeđa boja sa crvenim odsjajima različite dubine. Baš onako kako je htela.Dugo sam se sama farbala, ali kada mi je L'Oreal ukinuo seriju i nijansu, iz tog nebranog grožđa sam se jedva izvukla, sve žive brendove farbe promenila i na kraju otišla kod frizera. I od tada sam na jednom te istom mestu.Mesečno me preliv izađe 1000 din. Na šest meseci radim pramenove u celoj kosi, a na tri samo gornji sloj.I vukovi siti i sve koze na broju.edit: woooooowwww, PT, pa ovo super izgleda :wub: :wub: :o

Edited by Lynn
Link to comment
Mesečno me preliv izađe 1000 din. Na šest meseci radim pramenove u celoj kosi, a na tri samo gornji sloj.I vukovi siti i sve koze na broju.edit: woooooowwww, PT, pa ovo super izgleda wub.gifwub.gifohmy.gif
ovaj vuk je toliko lenj da bu kozu capnuo kad bas umire od gladi, a koza je toliko blejava da bi pobegla tek ako se saplete o vuka. ocu da kazem, ulazem mimimum truda u sve to jer sam... pa takva kakva sam.drago mi je ako ti se dopada, bilo je pre par godina i, kao i sve u vezi moje kose sto je dobro - ispalo slucajno :) :)
Link to comment

Kad od Bajlonijeve pijace kreneš ka crkvi, mislim da je treći izlog. Prvi, na raskrsnici sa pijacom je mesara Matijević, još 2 neugledne radnje pa ova biser od neuglednog izloga i radnje , nisam sigurna da li i dalje piše frizerska zadruga :) al to jeste. Ja sam se vrlo dugo farbala jednom kobinacijom revlonisimo farbi za te medene nijanse, izučila sam zanat ko profi :P pa kad je nestalo prešla na slučajno otkrivene farbe Medavita isto italijanske, koje prodaje lanac parfimerija Diva, jedna je na Zelenjaku kod stanice 706 . Isti kvalitet kao revlonismo a 2 puta jeftinija skoro . Fenomenalan izbor boja al i oni potrošili zalihe a nove ne nabavljaju iako zastupaju tu firmu i to im je u salonu na Tošinom bunaru tzv glavni brend :) Zapravo najpre im nestale ove medene nijanse. Pogledaj na sajtu izbor boja http://medavita.it/ENG/home.html ja bih kad bi neko to doneo iz Italije platila kolko zatraži, toliko sam zadovoljna kvalitetom te farbeE sad , moja je kosa kovrdžava i to sto je ponekad šarena a često jeste, i namerno tako pravim, meni ne smeta . Ja sam sama sebi pravila i razne pramenove :lol: bilo je i promašaja i remek dela:lol: Rado bih se prepustila nekom dobrom frizeru ali je ovaj ručni rad posledica i - cijena prava sitnica :o fazona za moju podugačku kosu. Pa se pružam spram gubera :( kad prodje , ako ikad, sitacija zatražiću preporuku frizera od Lynn jer kaže da je zadovoljna

ljuttko - gde tacno? pitanje za forumašice (i forumaše :)) koji se farbaju u plavo, tj u svetlije nijanse od trenutne boje na glavi.može li se to, i kako?moja boja kose je prirodno srednje smedja, sa tendencijom da se umedeni od izlaganja suncu. al sad je prekrivena tamnijesmeđom farbom.pitanje je da li ja mogu pomoću (loreal casting sublime mousse) pene za farbanje iz prodavnice u plavoj boji da posvetlim kosu ton-dva u odnosu na svoju prirodnu boju?
Link to comment

revlonisimo je bila i moja omiljena linija dok je nisu ubili. inace mi je rutina kao ovo sto kaze lynn-celi na 6, pola na 3 meseca, izmedju preliv. s tim sto ova poslednja stavka u zadnje vreme cesto otpadne jer moja tolerancija za frizera i svo to drndanje, pranje, mazanje, rascesljavanje, cekanje da se priimi, ispiranje, grejanje...polako tezi nuli. cenim da cu uskoro iz tog razloga polako vratiti svoju boju. ne mogu vise.edit: a taj prelazak iz boje u boju, ako se ne odradi kako treba, moze da se zavrsi u kosi koja postane zelena

Edited by Isis
Link to comment
edit: a taj prelazak iz boje u boju, ako se ne odradi kako treba, moze da se zavrsi u kosi koja postane zelena
+1000posebno prelazak iz plave u smedju,meni se zamalo to nije desilo kada sam onomad jednom prelazila ali sam srećom završila samo sa smedjom koja tek,tek vuče na ,,zelenkasto,,..mislim da se obrnuto redje dešava ali je i tako mogućenažalost ne mogu pomoći jer sam plava već 12god sa tom jednom pauzom od 2god ali se prelaska ne sećam jer je bilo pre 6god :) Edited by ivy
Link to comment

eh... ja ovde već nekome pričala svoju istoriju, al ajd opet:ja uspela da se prefarbam iz <farbane> tamno smeđe u riđu i to bez šišanja (oko ½m kose)alijedno vreme sam bila šarenapošto naravno ono što izrasta bez farbe mnogo bolje prima novu boju nego ono ofarbano+sam redovno izvlačila tu tamnu farbu pomoću neke baš svetlo plavei uspelo je, čak i nije bilo ništa skandalozno, ali ako nekome smeta da jedno vreme nema sve perfektno ujednačeno onda ne preporučujem

Link to comment
ljuttko - hvala ti puno smile.gifvidela sajt. mnogo mi se svidja. mnogo.
Nema načem, još kad bi se nabavka obnovila pa da opet imam boju koju sam najviše volela, dosadila sam im zivkajući sa pitanjem kad će.Ti puno putuješ svetom, ako li da te zadužim da negde u Italiji kupiš jedno džakče za mene, zauzvrat vršim usluge farbanja po kućama, vešta sam sa četkama :D Evo na fotki kako to najpribližnije izgleda posle skoro godinu dana korišćenja 2 njihove bakarne nijanse, malo sam ih mućkala u raznim razmerama i htela bi da je uvek ovako a nije više :( rzqqfp23v5pajr3t68j2.jpg
Link to comment
Nema načem, još kad bi se nabavka obnovila pa da opet imam boju koju sam najviše volela, dosadila sam im zivkajući sa pitanjem kad će.Ti puno putuješ svetom, ako li da te zadužim da negde u Italiji kupiš jedno džakče za mene, zauzvrat vršim usluge farbanja po kućama, vešta sam sa četkama biggrin.gif Evo na fotki kako to najpribližnije izgleda posle skoro godinu dana korišćenja 2 njihove bakarne nijanse, malo sam ih mućkala u raznim razmerama i htela bi da je uvek ovako a nije više sad.gif
lepa ti je kosa.nije mi tesko da ti kupim sta treba, al ja sam kreten. znaci treba mi slika kutije i svi detaljni podaci.u italiju necu skoro nazalost, al ako toga sto ti treba ima u nekim drugim zemljama EU - kupicu ti i doneti. posalji na PM specifikaciju, pa kad se zaputim, proverim te da li ti jos treba i to je to. :)
Link to comment
lepa ti je kosa.nije mi tesko da ti kupim sta treba, al ja sam kreten. znaci treba mi slika kutije i svi detaljni podaci.u italiju necu skoro nazalost, al ako toga sto ti treba ima u nekim drugim zemljama EU - kupicu ti i doneti. posalji na PM specifikaciju, pa kad se zaputim, proverim te da li ti jos treba i to je to. :)
Fala, retko je ovakva ko na slici :D A hvala i na ponudi, pokrila sam eu sa prijateljima u njoj al niko nije video ovu marku. Jedino u Italiji nemam nikoga :) a nemam vise nijednu kutiju , sve potroseno i bacenoNaobarot, obavestise me dobre zene koje rade u tim parfimerijama Diva kod nas da im stize isporuka za desetak dana. Ako bude istina , e vala cu da se natrosim i napravim rezerve ko nekad brasno ^_^
Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...