Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Ovo što kaže Meaca, nauštrb jednog takmičenja su degradirana/ukinuta još 2 vrhunska takmičenja, i tu ne bi trebalo da ima šta da se doda. Kvalitetnih utakmica bi bilo i dalje, samo bi bile raspoređene na 3 takmičenja.

  • +1 1
Link to comment

Napravili su jedno glavno takmicenje sa svim top klubovima umjesto tri takmicenja gdje su top klubovi rasporedjeni. 

I dalje mislim da je ovo Le paradis perdu sindrom. 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, borris_ said:

Kup kupova je vrhunsko koliko i ova nova liga konferencija. 

 

Kup UEFA je bilo odlicno ali opet daleko od LS nivoa.

 

Sta da ti kazem, pogresno se secas. Recimo finale KPK 1989 su igrali isti timovi kao finale KES 1992. Evo koji igraci su igrali cetvrtfinale KPK 1991 - Vialli, Mancini, Valderrama, Blanc, Stoichkov, Laudrup, Roberto Baggio, Schillaci, Hassler, Mark Hughes, Bryan Robson. Ne lici bas na Ligu konferencija, zar ne?

 

Kup UEFA nije bio nivo sadasnje LS vec je bio jace takmicenje od tadasnjeg KES.

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, borris_ said:

Napravili su jedno glavno takmicenje sa svim top klubovima umjesto tri takmicenja gdje su top klubovi rasporedjeni. 

I dalje mislim da je ovo Le paradis perdu sindrom. 

 

Postoji i Recency bias sindrom. Ne moze se sve time objasnjavati. 

Link to comment

Verujem da se mnogi sećaju finala kupa UEFA 1998. Inter - Lazio, najbolji igrač sveta u tom momentu igra to takmičenje, sve pršti od kvaliteta. Dobro se sećam i četvrtfinala Inter - Schalke 04. Mada, te sezone su već počeli da ubacuju i vicešampione u LŠ. Posle toga, drugo najjače takmičenje u Evropi vremenom postaje utešno takmičenje za timove koji ispadaju iz prvog, lišeno kvaliteta i natjecateljstva. Premotavam poslednje dve decenije, malo toga mi je ostalo urezano, Sevilla cup postalo, a u poslednje vreme i premijerligaši pokušavaju oprati obraz kod fanova za neuspeh u prvenstvu osvajanjem ovog posve nebitnog takmičenja. Ako se ne varam, Liverpul - Alaves poslednje finale da je valjalo nečemu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Vidić imao 4 top sezone emoji23.pngemoji1781.pngemoji1781.pngemoji1781.png

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

 

Pa evo, 2006-7 kada se probio, 2007-8, 2008-9, 2010-11. Sezone 2009-10 je mahom bio povređen. Koja još? 

Link to comment
6 hours ago, borris_ said:

Bilo je odlicnih utakmica, tacno ali evo morao si da odes do 1970. da bi se sjetio jedne takve utakmice u prvom kolu. 

Ali da ne naricem, nekome je prijasni sistem bio bolji meni ovaj danasnji nije idealan ali ima mnogo vise kvalitetnih utakmica nego prije.

Evo jos jedne: Zvezda-Liverpul 1973.  I onda smo ih nakantali i to tamo i u Beogradu.  (Ja sam mator, pa bolje pamtim ono sto se desavalo u mojoj mladosti nego kasnije.)  

Link to comment
7 hours ago, borris_ said:

Mislis da bi bilo bolje? Cekas mart april da bi gledao atraktivne utakmice. 

Mnogi ovdje previse idealizuju ta stara vremena (Paradis perdu sindrom)


Napisao Meazza vec uglavnom isto sto bih i ja.

Da li se neko od vas starijih seca kad je UEFA uvela koeficijente i pocela da svrstava nosioce i nenosioce? U mnogim situacijama sto sam video sedamdesetih i osamdesetih mi se cini da je zreb bio otvoren, pa se na primer desavalo da igraju Milan - Zvezda u osmini finala KES (tadasnje drugo kolo), a u istom kolu Xamax - Galatasaraj? 

Jedne godine su u prvom kolu igrali Real - Napoli. 

Btw, tragedija je sto je Papen uzeo zlatnu loptu '91, to je sve sto imam da kazem na tu temu. :rolleyes:

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Dimitrije said:

Pa nije bas tako.  Evo ja se secam Zvezda-Ujpest revans utakmica prvog kola KES 1970. Zvezda dobila 4-0 posle poraza u Budimpesti (0-2).  Jedna od najboljih utakmica u tom takmicenju ikada odigrana u Beogradu.


Dzaja zonglira u petercu i zakucava u gol, u po bela dana. :wub:

Link to comment
8 hours ago, Meazza said:

Kad je Piksi bio u peaku, sportska medicina je bila neuporedivo losija, igraci su bili manje zasticeni i ranije su se penzionisali jer se od povreda teze i losije oporavljalo, Liga Sampiona nije postojala u ovom obliku, nisu postojali supertimovi, a njegova zemlja je bila pod sankcijama za vreme tri medjunarodna turnira. Da li bi Luka Modric imao istu karijeru da je igrao krajem osamdesetih-devedesetih? Niko pod milim bogom to ne moze da zna i nema nikakvog smisla pricati o tome.

 

Da to je sve tacno ali sa druge strane fudbal je postao puno intezinvniji, pretrci se duplo vise, odbrane se igraju puno ozbiljnije, vise je putovanja i manje vremena za odmor. Pa Modric rutinski odradi nekih 40,50 meceva zadnjih nekoliko godina. Piksi je u tim godinama pikao svoju magiju po Japanu koji je tada bio na nivou 5 spanske lige danas.

 

Umetnicki dojam svakako na strani Piksija, ali Modric je sveukupno kad se uzme bolji fubaler. Njegova karijera je neuporedivo uspesnija nego Piksijeva.

 

Link to comment
6 hours ago, Peter Fan said:

Papin i Baggio su uzeli Zlatni loptu. Jesu li bili bolji od Piksija? Ja mislim ne.

 

Papen je francuski Pixi, otisao je iz Marseja u Milan, sledece sezone Marsej osvaja LŠ pobedivši Milan u finalu :) nekako mi se čini one-season-wonder, s tim što je imao ipak dve-tri jake sezone.

 

Bađo s druge strane, uh. Koliko možemo da pišemo o Piksijevom problemu sa povredama i šbkbb, toliko možemo i o Bađu i njegovoj glavi, neslaganju sa trenerima i nepoštovanju u klubovima u kojima je igrao. Da su mu se kockice poklopile tada mogao je biti Mesi 90ih.

  • +1 1
Link to comment

Sve ja te argumente razumijem, sve ok.. Ali ne mogu Modriča staviti ispred Piksija. Ne mogu nijednog balkanskog igrača od 80-ih naovamo.

Najbliži mu je Dejo.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...