Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

7 minutes ago, goofs said:

 

Bađo s druge strane, uh. Koliko možemo da pišemo o Piksijevom problemu sa povredama i šbkbb, toliko možemo i o Bađu i njegovoj glavi, neslaganju sa trenerima i nepoštovanju u klubovima u kojima je igrao. Da su mu se kockice poklopile tada mogao je biti Mesi 90ih.


Ogromna steta je onaj masen penal, sigurno jedan od najzalosnijih momenata u istoriji fudbala, neverovatno je odigrao nokaut fazu tog prvenstva. I onda ga jos + najure k'o kera da otvore mesto Del Pieru, mislim da je samo 1 Serie A i Kup UEFA uzeo. 

Secam se kad je pod stare dane igrao u Bolonji i Bresi, bukvalno je zaboravio vise fudbala nego sto su svi ostali u paketu znali. 

Link to comment
1 hour ago, bags said:

 

Da to je sve tacno ali sa druge strane fudbal je postao puno intezinvniji, pretrci se duplo vise, odbrane se igraju puno ozbiljnije, vise je putovanja i manje vremena za odmor. Pa Modric rutinski odradi nekih 40,50 meceva zadnjih nekoliko godina. Piksi je u tim godinama pikao svoju magiju po Japanu koji je tada bio na nivou 5 spanske lige danas.

 

Umetnicki dojam svakako na strani Piksija, ali Modric je sveukupno kad se uzme bolji fubaler. Njegova karijera je neuporedivo uspesnija nego Piksijeva.

 

 

Da, ima vise meceva i manje vremena za odmor, ali u mec vise ne ulazis sa znanjem - ne dilemom - da ce te skrljati minimum dva puta u toku utakmice, iz nedelje u nedelju. Ako uzemo u obzir i neadekvatno lecenje, sta od ta dva je gore po zdravlje fudbalera? 

 

Ona partija koju je Piksi pruzio u Milanu protiv jedne od najjacih odbrana svih vremena nije "umetnicki dojam", niti cirkuska predstava koja ima za cilj da zabavi i razveseli publiku, vec nesto sto tvom timu donosi konkretnu vrednost, vrednost koju igrac kao sto je Modric nikad ne bi mogao da donese. S druge strane, da li bi Piksi mogao da igra osmicu tako dobro kao Modric, da se odrekne toga da bude prva violina i sve podredi ekipi kao Modric, da igra odbranu tako dobro kao Modric? Zato to i jesu razlicite pozicije i zato ih nema smisla porediti, kao sto sam vec napisao. 

 

Ako je karijera merilo toga ko je bolji fudbaler, zasto stati na Modricu? I Rakitic je onda bolji od Piksija. I Brozovic je bolji od Piksija. I jos dvesta fudbalera danasnjice su bolji od Piksija. Ako je tako, zasto uopste pominjemo Piksija?

  • +1 3
Link to comment

samo zbog finala u rusiji luka modrić treba da bude prvi na listi balkanskih fudbalera. kad neki tim sa balkana bude svetski prvak u fudbalu najbolji igrač tog tima će biti ispred njega, do tada to je luka

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

samo zbog finala u rusiji luka modrić treba da bude prvi na listi balkanskih fudbalera. kad neki tim sa balkana bude svetski prvak u fudbalu najbolji igrač tog tima će biti ispred njega, do tada to je luka

 

Nema nikakvog smisla da se uspeh tima pripise jednom igracu, a jos manje ima smisla da se igraci timskih sportova rangiraju po tome sta su njihovi timovi osvojili. 

  • +1 2
Link to comment

Ljudi su stigli do finala izbacivši Dansku i Rusiju na penale posle dosta bledih utakmica protiv dva osrednja protivnika. Zvučim kao da pričam o kiselom grožđu, ali mislim da ipak treba da se uračuna i to kako su došli do finala.

Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

Ljudi su stigli do finala izbacivši Dansku i Rusiju na penale posle dosta bledih utakmica protiv dva osrednja protivnika. Zvučim kao da pričam o kiselom grožđu, ali mislim da ipak treba da se uračuna i to kako su došli do finala.

 

Cak i da su osvojili svetsko pobedivsi Brazil, Belgiju i Francusku opet nema smisla rangirati igrace na osnovu uspeha timova. Da se osvoji bilo sta potreban je dobar tim i dobar sistem, makar se zvao i Dijego Armando Maradona. 

Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

samo zbog finala u rusiji luka modrić treba da bude prvi na listi balkanskih fudbalera. kad neki tim sa balkana bude svetski prvak u fudbalu najbolji igrač tog tima će biti ispred njega, do tada to je luka


Da li je onda Teodoros Zagorakis najbolji balkanski fudbaler svih vremena? Ima jedno euro zlato u dzepu, a Grcka je tehnicki na Balkanu:D 

Da se ne zajebavamo, nije ni u prvih 50

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

pa on je bio glavni igrač tog tima, motor i duša, na najprestižnijem fudbalskom takmičenju(možda i najprestižnijem u sportu uopšte) taj tim je postigao rezultat kakav druge(balkanske) reprezentacije mogu samo da sanjaju

 

pa šta da merimo, kornere iz yu-san lige?

 

zar nisu svi igrači koje rangiramo u ovoj diskusiji postigli to što jesu zahvaljujući svom umeću ili svojim saigračima. ja mislim zahvaljujući i jednom i drugom, al neki metartm moramo da uspostavimo. sad da li su to utakmice u j ligi ili utakmice na svetskom prvenstvu ostaje da se dogovorimo

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

pa on je bio glavni igrač tog tima, motor i duša, na najprestižnijem fudbalskom takmičenju(možda i najprestižnijem u sportu uopšte) taj tim je postigao rezultat kakav druge(balkanske) reprezentacije mogu samo da sanjaju

 

pa šta da merimo, kornere iz yu-san lige?

 

zar nisu svi igrači koje rangiramo u ovoj diskusiji postigli to što jesu zahvaljujući svom umeću ili svojim saigračima. ja mislim zahvaljujući i jednom i drugom, al neki metartm moramo da uspostavimo. sad da li su to utakmice u j ligi ili utakmice na svetskom prvenstvu ostaje da se dogovorimo

 

Ne treba nista ni da merimo ako pricamo o razlicitim pozicijama, to kao prvo. A postignuca timova nikad ne treba da budu merilo iz ociglednih i logicki lako sagledivih razloga. 

 

Kao drugo, Piksijev Mundijal 1990 nije nista losiji od Modricevog 2018. 

  • +1 1
Link to comment

Ta generacija Crvene Zvezde je imala tri prefinjena majstora fudbala i mogla se "odreći" jednog zarad poune budžeta (Piksi, Dejo, Robi). Reprezentacija (ona koju je vodio Osim) je bila jaka kao zemlja i samo je ta Argentina sa Maradonom mogla da spreči (kao i raspad države za kasnija takmičenja) dosezanju vrha. Ono što reče kolega forumaš, fudbal je timski sport i za uspehe je zaslužan kolektiv a ne pojedinac. Gledano trofeji, takmičenja klupska i reprezentativna u prednosti je Luka ali ja bih pre birao onu tri majstora koja sam na početku naveo nego njega. Takođe je istina da bih uvek Ronaldinja birao pre lažnog Ronalda (jedan je Ronaldo). Ono što je Ronaldinjo izvodio sa smeškom, igrajući se fudbala i to u svom prsjm tajmu to lažni Ronaldo neće za tri života da nauči da izvede (iako ima više trofeja i para).

Edited by simple red white
  • +1 1
Link to comment

pa šta da bude merilo?

 

 

malo se mitološki odnosi prema toj osimovoj reprezentaciji, seti se kako su nas otresle lagano švabe na otvaranju

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, simple red white said:

Ono što je Ronaldinjo izvodio sa smeškom, igrajući se fudbala i to u svom prsjm tajmu to lažni Ronaldo neće za tri života da nauči da izvede (iako ima više trofeja i para).

 

Vazi i obrnuto. Ronaldinjo nikad ne bi mogao da uradi neke stvari koje Kristijano moze (skok, igra glavom, kretanje bez lopte, osecaj za gol...).

 

Zato nisu ni imali istu ulogu u timu i mogli bi da igraju zajedno u jednom timu. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

pa šta da bude merilo?

 

Ne znam, ko kaze da je to uopste moguce, ali bilo sta sto je tako simplifikovano ne moze da bude merilo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...