Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

E, da, 3 od 4 najveca highlighta Piksetove karijere su porazi. Argentina, Milan, Zvezda.

Dakle, bio je cesto povredjen, u najvecim tekmama koje je ikada igrao nije pobedjivao, promasivao bitne penale, i to ga je preporucilo za neke tamo zlatne lopte. :)

Vise mi se dopadao ranije. :D 

Edited by Plajvi
Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

u tom smislu je glupo "prozivati" a gde su real i barsa u karijeri, jer real i barsa tad nisu bili ono sto su danas(bili su deo evropskog vrha, ali ne ovoliko bogati da mogu dovesti sveeeeee i svake godine biti u konkurenciji za sampiona evrope), a posebno ne ono so su danas u odnosu na olimpik i jos vise zvezdu

Real Madrid je u vreme kad je Piksi igrao bio suveren u Španiji, to je ekipa sa Butragenjom. Uvek su bili bogati i uvek su bili u konkurenciji za šampiona Evrope. 

Barsa je bila atraktivna ali dok nisu uzeli LŠ nisu bili baš sam vrh. Ono kako ih je Milan otresao...

Link to comment
1 minute ago, čekmeže said:

Real Madrid je u vreme kad je Piksi igrao bio suveren u Španiji, to je ekipa sa Butragenjom. Uvek su bili bogati i uvek su bili u konkurenciji za šampiona Evrope. 

Barsa je bila atraktivna ali dok nisu uzeli LŠ nisu bili baš sam vrh. Ono kako ih je Milan otresao...

naravno, ali ne u danasnjem smislu, postojala su ogranicenja u broju stranaca, pare su drugacije bile rasporedjene

neuporedivo je jbg

 

na stranu real, sva poenta je da olimpik marsej u tom trenutku jeste top evropski klub, uostalom to dokazuje i titula evrope i finale protiv zvezde

Link to comment

Olimpik Marsej je šabanija Tapijeva, instant tim koji je uspeo da ispuni želju svog gazde da uzme KEŠ, da bi ih onda nogirali u drugu ligu a Tapi je završio. Nisu ni titulu branili.

Meni je Zvezda bila favorit protiv OL tako da je pobeda Zvezde bila očekivana, mnogo veće iznenađenje je bilo kada je sledeće sezone OL uzeo KEŠ protiv Milana koji je bio nesumnjivo jači tim.

Link to comment

Ja sam ozbiljan. Kapiten kod najvećeg menadžera u istoriji fudbala, usred Engleske, dvaput igrač godine u PL, osvojio sve, nadavao se bitnih golova, bio najbolji štoper sveta... Svaka čast Modriću, ali meni je Nemanja veći igrač.

 

 

Link to comment
Just now, čekmeže said:

Olimpik Marsej je šabanija Tapijeva, instant tim koji je uspeo da ispuni želju svog gazde da uzme KEŠ, da bi ih onda nogirali u drugu ligu a Tapi je završio. Nisu ni titulu branili.

Meni je Zvezda bila favorit protiv OL tako da je pobeda Zvezde bila očekivana, mnogo veće iznenađenje je bilo kada je sledeće sezone OL uzeo KEŠ protiv Milana koji je bio nesumnjivo jači tim.

 

Barsa uzela u medjuvremenu..protiv Sampe, svoju prvu titulu.

 

OM je postao prvak mrske '93

Link to comment

@čekmežeslazem se sa prvim delom, ali to ne menja cinjenicu da su mngoo ulagali

nije to sledeca sezona, ima jedna izmedju

 

uostalom, dovoljno je pogledati sastav marseja tih godina da sve bude jasno

 

 

 

mene mnogo nervira, ne samo u sportu, posmatranje svega iz danasnje vizure

ne moze tako jbg, prosto vazila su neka druga pravila, neki drugi odnosi

 

sa druge strane, ljudima su mahom uvek favoriti igraci iz perioda kad smo se razvijali neko decje, tinejdzersko doba

sa te strane jasno je da svako ima neke svoje favorite, samo je bzvz danasnje arsine primenjivati na neko sasvim drugo vreme

 

u tom smislu, dimitrije je moguce sasvim u pravu, jedino je problem sto niko od nas, osim njega donekle nije gledao igrace koje on pominje (izuzev ovi stariji na forumu pizona)

Edited by pbg12345
Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

Ja sam ozbiljan. Kapiten kod najvećeg menadžera u istoriji fudbala, usred Engleske, dvaput igrač godine u PL, osvojio sve, nadavao se bitnih golova, bio najbolji štoper sveta... Svaka čast Modriću, ali meni je Nemanja veći igrač.

 

 

 

I meni.

 

Obrazložio bih to pitanjem: šta je Vidić mogao da ima bolje od onoga što je imao? Čovek je svaku drugu utakmicu krvav napuštao teren, kapiten i legenda Man Utd. 

Dodatni plus što su mu svi iz repke išli na kurac, i što nije mogao da ih smisli, čovek dođe na pripreme, ovi žderu loču i karaju kurve, a on spava. :cool:


Gratis priča: u kući fudbala kad dođu, sa strane Vidićeve sobe je uvek bilo prazno, jer ako ga probude, bude jako nervozan :D

  • +1 2
Link to comment

Pravio je i promasivao penale + dobijao crvene kad im vreme nije, jebali su ga Forsel, Krauc i Tores k'o konja, nije ni u 50 stopera Zlatiborskog okruga.

Ivanovic je bolji od njega, a i jebo je Marijanu Mateus. 

Link to comment

Gospodin. A evo prođoše meseci otkako je napao Terzića i FSS i nije preuzeo ništa preko politike, opet ga nema nigde. Deluje da je sam istupio, bez ikakve zaleđine i mutnih likova ispred koji je poturen.

Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:


E, u toj prvoj polovini devedesetih mi se cini da su ova trojica samo iz komsiluka mogli barabar s njim da se nadmecu oko te zlatne lopte (Stoickov ju je i osvojio), a gde je ostatak sveta i fudbalski liliputanci poput Roberta Badja, Marka Van Bastena, Romaria, itd. 
 

 

Vidiš, ovo je bilo zanimljivo, Stoičkov je bio prvi kandidat da osvoji Zlatnu loptu dve godine ranije, '92.  a onda je Van Basten u LŠ, nekoliko nedelja pred izbor, dao četiri gola Geteborgu (uz neke ludačke makazice) i bukvalno mu oteo trofej. 

 

 

1 minute ago, napadaj said:

Ja sam ozbiljan. Kapiten kod najvećeg menadžera u istoriji fudbala, usred Engleske, dvaput igrač godine u PL, osvojio sve, nadavao se bitnih golova, bio najbolji štoper sveta... Svaka čast Modriću, ali meni je Nemanja veći igrač.

 

... a i u reprezentaciji je bio najveći... čoker :fantom:

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

I Mesi mu je jednom dao gol glavom iz peterca, ali da ne cepidlacim. :fantom:

edit: Za to je kriva njegova druga polovina, izvinjavam se, Vidara je kriv za prvi. 

Edited by Plajvi
Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

@čekmežeslazem se sa prvim delom, ali to ne menja cinjenicu da su mngoo ulagali

nije to sledeca sezona, ima jedna izmedju

 

 

 

sa druge strane, ljudima su mahom uvek favoriti igraci iz perioda kad smo se razvijali neko decje, tinejdzersko doba

sa te strane jasno je da svako ima neke svoje favorite, samo je bzvz danasnje arsine primenjivati na neko sasvim drugo vreme

 

 

Imaj u vidu da je tada bilo mnogo manje fudbala na televiziji. Strani timovi samo u evro kupovima, tako da su nama zvezde bili oni koji su pred našim očima. Ja zaista ne znam da li je Piksi veći od Hadžija, Piksija sam gledao stalno a Hadžija sam video na svetskom i više se i ne sećam. 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...