Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Да али није иста ствар када неко проведе каријеру по ципирипи клубовима, не освоји ништа али кида какав уметнички дојам оставља(не мислим конкретно на Пиксија) и када неко цео живот игра у топ клубовима и тамо доминира и даје велики допринос у освајању трофеја.

 

Да ли је бољи играч нпр Роналдињо или Кристијано Роналдо? Без сумње овај други иако је овај први неупоредиво симпатичнији, занимљивији за гледање, делује да је рођен с лоптом отприлике.

 

Мада је чињеница да је поређење играча, па још различитих позиција или оних који су играли у различитим епохама врло незахвално.

Link to comment

Mislim da je kod nas neizbezno porediti karaktere i ponasanje van terena.

I tu su svakako mnogi ispred Luke. Na njegovoj strani je ipak dugovecnost. Odigrao je oko 100 meceva u LS, 10 godina je nosilac igre u Realu, za Hrvatsku ima 150 meceva. To su strasni brojevi koji ne izgledaju tako samo zbog Mesija i Ronalda.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Evo ja ću kao grobar da kažem da je Piksi bio apsolutni bog, poslednja klasična fudbalska desetka pre nego što je krenuo turbo fudbal po meri sponzora. Stoičkov je bio napadač, nisu za poređenje. Hagi mu je nešto najbliže iz komšiluka, njega sam takođe obožavao da gledam. Modrić i Boban su fudbalske legende ali je Piksi veća legenda. Genije ide odmah iza njega, i on je u mom univerzumu veća legenda od Luke i Zvoneta.

Zaboravili ste Piksijevog ispisnika, Kolumbijca Karlosa Valderamu.

Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

Bilo je jebeno tad, budes drugi i ides u kup UEFA, osim ako ne branis titulu u KES. Kamo srece da je i ostalo tako. :D

Mislis da bi bilo bolje? Cekas mart april da bi gledao atraktivne utakmice. 

Mnogi ovdje previse idealizuju ta stara vremena (Paradis perdu sindrom)

Link to comment
19 minutes ago, johan nagel said:

Да али није иста ствар када неко проведе каријеру по ципирипи клубовима, не освоји ништа али кида какав уметнички дојам оставља(не мислим конкретно на Пиксија) и када неко цео живот игра у топ клубовима и тамо доминира и даје велики допринос у освајању трофеја.

 

Да ли је бољи играч нпр Роналдињо или Кристијано Роналдо? Без сумње овај други иако је овај први неупоредиво симпатичнији, занимљивији за гледање, делује да је рођен с лоптом отприлике.

 

Мада је чињеница да је поређење играча, па још различитих позиција или оних који су играли у различитим епохама врло незахвално.

 

Ako pričamo o suvom talentu i onome šta je ko pokazivao u svom prajmu, ja bih izabrao Ronaldinja. On je magija, dok je KR mašina. Ali prosto ne možeš mnogo da odvojiš od toga šta je neko postigao u karijeri. Da je Ronaldinjo imao mentalitet makar 0,5 Kristijana Ronalda, danas ne bismo ni vodili diskusiju Mesi vs KR.

 

6 minutes ago, bags said:

Mislim da je kod nas neizbezno porediti karaktere i ponasanje van terena.

I tu su svakako mnogi ispred Luke. Na njegovoj strani je ipak dugovecnost. Odigrao je oko 100 meceva u LS, 10 godina je nosilac igre u Realu, za Hrvatsku ima 150 meceva. To su strasni brojevi koji ne izgledaju tako samo zbog Mesija i Ronalda.

 

 

Modrić igra na vrhunskom nivou više od decenije, Vidić je imao recimo četiri vrhunske sezone u karijeri, a Piksi... jbg. Doduše za Piksija važi nešto slično kao za Ronaldinja, on je prosto magija i ako gledamo čisto fudbalsko umeće van svakog konteksta, on ima prednost u odnosu na njih. 

Link to comment
17 minutes ago, johan nagel said:

Да али није иста ствар када неко проведе каријеру по ципирипи клубовима, не освоји ништа али кида какав уметнички дојам оставља(не мислим конкретно на Пиксија) и када неко цео живот игра у топ клубовима и тамо доминира и даје велики допринос у освајању трофеја.

 

A ko je rekao da je to ista stvar i gde si video da pisem o "umetnickom dojmu" kao o bilo kakvom faktoru? Za mene to uopste ne ulazi u jednacinu, jedino me zanima igra u funkciji tima i pobedjivanja. 

 

Quote

Да ли је бољи играч нпр Роналдињо или Кристијано Роналдо? Без сумње овај други иако је овај први неупоредиво симпатичнији, занимљивији за гледање, делује да је рођен с лоптом отприлике.

 

Nema sumnje ko je bolji iako poredimo dva igraca koji su veoma razliciti i imaju drugaciju ulogu u timu? Jel Kristijano bolji dribler, paser, tehnicar i kreativac od Ronaldinja? Da li bi svaki tim bio bolji sa Kristijanom nego sa Ronaldinjom? Da li bi Barsa 2006 bila bolja sa Kristijanom nego sa Ronaldinjom? Da li bi Brazil 2002 bio bolji sa Kristijanom nego sa Ronaldinjom? Da li poredimo igrace u njihovom peaku ili im poredimo karijere? Ako poredimo oba, sta odnosi prevagu i koja je formula za izracunavanje toga?

Link to comment
9 minutes ago, borris_ said:

Mislis da bi bilo bolje? Cekas mart april da bi gledao atraktivne utakmice. 

Mnogi ovdje previse idealizuju ta stara vremena (Paradis perdu sindrom)

Pa nije bas tako.  Evo ja se secam Zvezda-Ujpest revans utakmica prvog kola KES 1970. Zvezda dobila 4-0 posle poraza u Budimpesti (0-2).  Jedna od najboljih utakmica u tom takmicenju ikada odigrana u Beogradu.

Edited by Dimitrije
  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, bags said:

Mislim da je kod nas neizbezno porediti karaktere i ponasanje van terena.

I tu su svakako mnogi ispred Luke. Na njegovoj strani je ipak dugovecnost. Odigrao je oko 100 meceva u LS, 10 godina je nosilac igre u Realu, za Hrvatsku ima 150 meceva. To su strasni brojevi koji ne izgledaju tako samo zbog Mesija i Ronalda.

 

 

Kad je Piksi bio u peaku, sportska medicina je bila neuporedivo losija, igraci su bili manje zasticeni i ranije su se penzionisali jer se od povreda teze i losije oporavljalo, Liga Sampiona nije postojala u ovom obliku, nisu postojali supertimovi, a njegova zemlja je bila pod sankcijama za vreme tri medjunarodna turnira. Da li bi Luka Modric imao istu karijeru da je igrao krajem osamdesetih-devedesetih? Niko pod milim bogom to ne moze da zna i nema nikakvog smisla pricati o tome.

Edited by Meazza
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Pa nije bas tako.  Evo ja se secam Zvezda-Ujpest revans utakmica prvog kola KES 1970. Zvezda dobila 4-0 posle poraza u Budimpesti (0-2).  Jedna od najboljih utakmica u tom takmicenju ikada odigrana u Beogradu.

Bilo je odlicnih utakmica, tacno ali evo morao si da odes do 1970. da bi se sjetio jedne takve utakmice u prvom kolu. 

Ali da ne naricem, nekome je prijasni sistem bio bolji meni ovaj danasnji nije idealan ali ima mnogo vise kvalitetnih utakmica nego prije.

Link to comment
Just now, borris_ said:

Bilo je odlicnih utakmica, tacno ali evo morao si da odes do 1970. da bi se sjetio jedne takve utakmice u prvom kolu. 

Ali da ne naricem, nekome je prijasni sistem bio bolji meni ovaj danasnji nije idealan ali ima mnogo vise kvalitetnih utakmica nego prije.

 

Ali utakmice grupne faze nisu toliko uzbudljive ni toliko rezultatski bitne. Ako u grupi imas dva top tima oni u 99% slucajeva prolaze grupu tako da je nebitno sta ce odigrati izmedju sebe. I onda se opet ceka mart-april.

Link to comment
Just now, borris_ said:

Sada imas mnogo vise top timova u LS. Da se sacuvao bivsi sistem imao bi max 5-6 top timova u KS-u i 4 bi igrala polufinale. 

U LS vec od 1/8 imas odlicne utakmice.

 

Da, ali u starom sistemu su kup UEFA i KPK imali nista losije utakmice nego KES. Kup UEFA je zapravo bio najjace evropsko takmicenje. 

Link to comment
10 minutes ago, borris_ said:

Sada imas mnogo vise top timova u LS. Da se sacuvao bivsi sistem imao bi max 5-6 top timova u KS-u i 4 bi igrala polufinale. 

U LS vec od 1/8 imas odlicne utakmice.

Meni je tu osnovni problem naziv

Liga sampiona, a ima klubova koji od osnivanja nisu bili sampioni svoje drzave

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...