Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

2 minutes ago, Nikodije said:

 

nije me mrzelo, proverio sam, bukvalno SVI igraci koji su bili u portugalu (racunajuci i rezerve) su otisli pre 23. godine. dakle to je recept uspeha, bezi sto pre.

Ma jasno, samo se treba sjetiti priče kako je Vidić pričao da je umalo umro nakon prvih nekoliko treninga u Engleskoj, da nije mogao da se sastavi, a poslije kad su ga nasvirali, lik je bio spreman da se pošiba sa prajm Ivanom Dragom. A još je došao iz Rusije. Mislim, kod nas igrači i dalje tripuju da jedu picu poslije treninga, kao u fazonu "jedu je i Mesi i Ronaldo" samo što oni jedu pice napravljene za njih, a naši jedu smeće. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Ako je karijera merilo toga ko je bolji fudbaler, zasto stati na Modricu? I Rakitic je onda bolji od Piksija. I Brozovic je bolji od Piksija. I jos dvesta fudbalera danasnjice su bolji od Piksija. Ako je tako, zasto uopste pominjemo Piksija?

 

Ja ne znam nekog iz SFRJ ko je 14 godina bio nosilac igre u vrhunskim timovima lige petice, osvajao trofeje i vukao reprezentaciju.

Zato smo uzeli Modrica u razmatranje. Raketa i Brozovic su daleko na listi najboljih igraca sa ovih prostora. (Brozovic ni medju prvih 100 verovatno)

 

Piksi je uzet u razmatranje jer je u jednom momentu bio nas najbolji igrac i jer je trenutni selektor.

 

1 hour ago, Meazza said:

 

Po cemu ti je Modric ispred Kroosa?

 

Kroosov impact na igru je dosta manji. Reprezentativna karijera mu je slabija nego Modriceva i pored osvajanja SP jer mu je uloga drugacija.

 

1 hour ago, red star forever said:

 

Meni ostaje samo umjetnički dojam i subjektivni osjećaj, a to znači Piksi pa Dejo. 

 

 

Umetnicki dojam je meni ipak na strani Deje iako je Piksi bolji i kompletniji igrac. :)

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

A naravno previđate deo rečenice oko raspada Juge, jer su tada neki igrači aut a dolaze neki koji su u top formi. '91 je Zvezda postala klupski šampion u rerezentaciji bi okosnicu činili neki Jugović, Mihajlović, Prosinečki, Savićević, Mijatović..Boban, Pančev, Šuker...Jarni...nisu imali rilike da nam to pokažu ali je svakako obećavajuća. Osim toga i ta "skraćena selekcija" je ostvarila pravo na odlazak na EP a onda su zbog sankcija otišli Danci i epilog znamo. Osim je pravio opak sastav a '92 Omerović, Leković, Radinović, Stanojković, Dubajić, Najdoski, Petrić, Vujačić, Novak, Brnović, Jokanović, Milanič, Stojković, Jugović, Mihajlović, Savićević, Mijatović i Jakovljević.

Link to comment
18 minutes ago, Milošica said:

S tim što, koliko god Hrvatska bila dobra, lakše je to uraditi sa jednom Nemačkom.

 

Upravo to sam hteo da te navedem da kazes. Znaci ponovo se vracamo na to da se ne mogu porediti igraci na osnovu uspeha timova. 

 

 

9 minutes ago, Milošica said:

@Mil@n

 

Ima tu delić istine, ali sada si otišao u drugu krajnost.

 

Nisu nikako jedini kriterijum, ali su jako bitni.

 

Kriterijum za sta? Za davanje numericke vrednosti kvalitetu fudbalera? To ne postoji.

 

Milan je potpuno u pravu.

Link to comment
2 minutes ago, bags said:

 

Umetnicki dojam je meni ipak na strani Deje iako je Piksi bolji i kompletniji igrac. :)

 

ne sme se birati izmedju deje i piksija, i dejo i piksi  :) plus robi sa njima, eto to je bio zvezdin vezni red kada sam ja poceo da pratim fudbal.

Link to comment

@Meazza

 

Pa dobro, onda se za brojne lokalne legende može pričati šbbkbb da su prešli u neki veći klub.

 

Možda je Radmilo Mišović najbolji ex you košarkaš ikad.

Edited by Milošica
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, bags said:

 

Ja ne znam nekog iz SFRJ ko je 14 godina bio nosilac igre u vrhunskim timovima lige petice, osvajao trofeje i vukao reprezentaciju.

Zato smo uzeli Modrica u razmatranje. Raketa i Brozovic su daleko na listi najboljih igraca sa ovih prostora. (Brozovic ni medju prvih 100 verovatno)

 

Piksi je uzet u razmatranje jer je u jednom momentu bio nas najbolji igrac i jer je trenutni selektor.

 

Rakitic i Brozovic su imali bolje karijere od Piksija, a ti si napisao da je karijera glavno merilo. Po tome sledi da je Rakitic bolji od Piksija. Ili postoji jos neki kriterijum?

 

Quote

Kroosov impact na igru je dosta manji. Reprezentativna karijera mu je slabija nego Modriceva i pored osvajanja SP jer mu je uloga drugacija.

 

Kako si to izmerio?

 

Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

@Meazza

 

Pa dobro, onda se za brojne lokalne legende može pričati šbbkbb da su prešli u neki veći klub.

 

Možda je Radmilo Mišović najbolji ex you košarkaš ikad.

 

Ne znam ko je gospodin, ne znam nista o ex yu kosarci. 

 

Da, za bilo koga se moze pricati SBBKBB da su presli u veci klub, da su ostali u manjem klubu, da su se rodili ranije, da su se rodili kasnije, da su igrali pod ovim ili onim pravilima, da su igrali u ovom ili onom sistemu, da im je trener bio Pera umesto Zika, da je njihov saigrac dao gol ili da je promasio penal. Upravo to je razlog zasto je glupo rangirati igrace timskog sporta na osnovu toga.

Link to comment

@Milošica jel si možda čuo za antala puhalaka ili za kimijevog ćaleta?

 

 

 

@Meazza ajde za početak da uzmemo tri(ili manje, ili više)respektabilna kriterija kojima ćemo meriti doprinos na listi fudbalskih mađioničara

 

moji su svetsko prvenstvo, a već za drugo i treće bi morao dobro da razmislim. da linje to ovo cirkusko takmičenje nazvano liga šampiona ili zlatna lopta/kopačka, a treće već ne znam šta bi moglo da bude

 

 

 

ili da ih, piksija i modrića ocenimo kao fm, nek neko okači lukin stats, a oko piksijevog da vagamo

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@Milošica jel si možda čuo za antala puhalaka ili za kimijevog ćaleta?

 

Sada sam guglao. To je to o čemu pričam.

 

Pojma nisam imao da je onaj mural na Dorćolu njegov.

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

 

ili da ih, piksija i modrića ocenimo kao fm, nek neko okači lukin stats, a oko piksijevog da vagamo

Tu i jeste problem, realno, Piksi bi u sadšanjim merilima imao workrate ispod 10 i tu je već ćao...

 

Drugo, Piksi nikad nije CA dovukao ni blzu PA, a Modriću je PA i CA jednak poslednjih 5 godina...

 

U stvari, tu i jeste najveći problem ovog pređenja, Pixi nikad nije ostavrio pun potencijal, a Modrić jeste...

  • +1 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

 

@Meazza ajde za početak da uzmemo tri(ili manje, ili više)respektabilna kriterija kojima ćemo meriti doprinos na listi fudbalskih mađioničara

 

moji su svetsko prvenstvo, a već za drugo i treće bi morao dobro da razmislim. da linje to ovo cirkusko takmičenje nazvano liga šampiona ili zlatna lopta/kopačka, a treće već ne znam šta bi moglo da bude

 

Mozes da uzmes koliko hoces kriterijuma, sve prestaje da bude smisleno onog trenutka kad krenes da pridruzujes numericke vrednosti tim kriterijumima i radis matematicke operacije sa nemerljivim parametrima. To se dobro prodaje i garantuje zabavnu raspravu (ako volis besmislene rasprave), ali nije mnogo pametno.

 

Jedino sto je pametno ako vec hoces da pricas o fudbalerima i da ih uporedjujes je da analiziras igru samih fudbalera. Ali i to samo ako pricas o igracima na istim ili dovoljno slicnim pozicijama. 

Link to comment

Tu se može upotrebiti argument da je fudbal timski sport, ali u suprotnom smeru od toga za šta ga ti koristiš.

 

Ako gledamo sve kroz neke uslove/splet okolnosti, možemo ići do beskonačnosti i u svakoj sferi života bi bilo kakva rasprava bila nemoguća.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...