Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

7 minutes ago, Plajvi said:

Pocelo je sad vec da smara ovo s Piksijem, ej cuj zlatnu loptu. Pa ispao je iz lige s jebenom Veronom. :D Bio je treci najbolji balkanski igrac svog vremena, ako i to. 

 

 

Piksi da igra u današnje vreme, kada je igrač sa loptom ovoliko zaštićen, bio bi prvi igrač sveta. Ronaldo i Mesi su bolji skoreri, ali ono što je radio Piksi ovi neće nikada.

Nažalost ili na sreću biće upamćen kao bolji selektor nego igrač.

U međuvremenu Kums objasnio.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

To ne sporim, ali Stoickov i Hadji su napravili vise od njega, a istih/slicnih su godina. Imali su bolje i klupske i reprezentativne karijere. 

Edit: I ja bih birao Piksija pre Modrica. :D 

Edit2: Jos sam + zaboravio i Dejoa. 

Edited by Plajvi
Link to comment
34 minutes ago, Plajvi said:

Pocelo je sad vec da smara ovo s Piksijem, ej cuj zlatnu loptu. Pa ispao je iz lige s jebenom Veronom. :D Bio je treci najbolji balkanski igrac svog vremena, ako i to. 

 

SREĆA" Marije i Aleksandra Milenkovića! | B92 Blog

 

Koje si godiste dete?

Piksi je u Veroni bio bogalj ali bukvalno nije mogao da hoda. Ne znam dal' je odigrao vise od 10 utakmica. I ja sam glup sto pisem.

  • +1 3
Link to comment
34 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+ zvone boban, i luka modrić

I Stoickova i Hadjija i Modrica se secam i sa reprezentacijama na SP, i sa klubovima, islo bi nekako Modric, Hristo, Hadji, a Bobana ne znam dal znam ijedan go koji je dao, niti gde je igrao. Nesto mi nije on za ovo drustvo.

Link to comment
9 minutes ago, djeneralche said:

I Stoickova i Hadjija i Modrica se secam i sa reprezentacijama na SP, i sa klubovima, islo bi nekako Modric, Hristo, Hadji, a Bobana ne znam dal znam ijedan go koji je dao, niti gde je igrao. Nesto mi nije on za ovo drustvo.

 

:ph34r:

  • +1 1
Link to comment

Uz napomenu da je ovo mozda bilo pre mog vremena, Hagi je verovatno preromantizovan, igrao je dve godine za Barselonu i Real, ovo ostalo je slabiji rang evropskih ekipa, ajd i Steauu da racunamo u jake. Nema osvojenu ligu prvaka, sa reprezentacijom se pamti samo izbacivanje vec polumrtve Argentine '94 u osmini finala.

 

Hristo je igrao 6 godina za Barsu, ostalo je manje-vise bagatela. Ima cetvrto mesto na SPu i jednu ligu prvaka.

 

Boban je devet godina igrao za Milan u vreme kad je italijanska liga bila najjaca na svetu. Ima jednu ligu prvaka i trece mesto na SPu. Rekao bih da je tu negde sa Dejom, bolji za taj reprezentativni rezultat.

 

E sad kad sve to ispisah - Modric ih sije sve za tri koplja, lagano :D 

Link to comment

U komsiluku je igrao jedan Puskas, koji je za sve gorenabrojane bio tata-mata (da ne pominjem jos nekolicinu iz ere madjarske "lake konjice").  Pa onda jugo-elita predvodjena Bobekom, Dzajom, Vukasom, Sekularcem.  Da nisu oni mozda gori od Bobana, Piksija, Hadzija, Modrica?

Link to comment
22 minutes ago, Dimitrije said:

U komsiluku je igrao jedan Puskas, koji je za sve gorenabrojane bio tata-mata (da ne pominjem jos nekolicinu iz ere madjarske "lake konjice").  Pa onda jugo-elita predvodjena Bobekom, Dzajom, Vukasom, Sekularcem.  Da nisu oni mozda gori od Bobana, Piksija, Hadzija, Modrica?


Vremenski kontekst je definisao Piksi koji za sebe tvrdi da bi osvojio zlatnu loptu da je bio zdrav. A ta zlatna lopta o kojoj prica je mogla da se desi u prvoj polovini devedesetih, jer je u drugoj polovini osamdesetih bio zdrav. Da je bio zdrav, butterfly effectom sigurno ne bi zavrsio u Japanu s 29 godina. Njegovi generacijski i geografski (ovaj kontekst sam u postu dodao ja) savremenici su Dejo, Hadji i Stoickov. Zaboravlja se da je Hadji osvojio Kup UEFA s jebenim Galatasarajem, a Stoickov vukao CSKA Sofiju do polufinala KPK/UEFA, nisam siguran tacno. 

E, u toj prvoj polovini devedesetih mi se cini da su ova trojica samo iz komsiluka mogli barabar s njim da se nadmecu oko te zlatne lopte (Stoickov ju je i osvojio), a gde je ostatak sveta i fudbalski liliputanci poput Roberta Badja, Marka Van Bastena, Romaria, itd. 

Meni su svi ovi nabrojani ispred Modrica iz prostog razloga jer mi je lepse da ih gledam, a i ova trojica su, slozicete se, u velikoj meri igrali neki drugi sport u odnosu na Luku, koji je fizicki galaksiju iznad svih njih. Gledati kako tuku slobodnjake, lezerno i elegantno driblaju i dodaju, pa onda laznjaci, pa centarsutevi, milina jedna.

Samopouzdanje je vrlina, ali ovaj sad vec preteruje, jbg. Mozda je unpopular opinion, ali me nervira ta narcisoidnost, siguran sam da niko nikada osim samog Pikseta nije dosao do tog potencijalnog zakljucka.
 

Edited by Plajvi
Link to comment

Da je bio zdrav iz Marseja bi otisao u Real ili Barselonu ili Milano i verovatno osvojio KES i osvojio bi Zlatnu loptu.

 

E sad, to je prevse sbb kbb, ali svejedno, verovatno je na to mislio.

Edited by Milosh76
  • Haha 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...