Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

Tu i jeste problem, realno, Piksi bi u sadšanjim merilima imao workrate ispod 10 i tu je već ćao...

 

To ne mozes nikako da znas. Ni da bi imao low workrate kod nekog danasnjeg trenera (na osnovu cega?), ni da bi bilo cao cak i ako bi ga imao.

Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Tu se može upotrebiti argument da je fudbal timski sport, ali u suprotnom smeru od toga za šta ga ti koristiš.

 

Ako gledamo sve kroz neke uslove/splet okolnosti, možemo ići do beskonačnosti i u svakoj sferi života bi bilo kakva rasprava bila nemoguća.

 

Znaci ako ja predlazem da se zanemari ono sto je nelogicno i nefer, vec da se prica o onome sto je opipljivo i logicno, to znaci da predlazem nemogucu raspravu?

 

S druge strane, pravljenje ociglednih logickih gresaka dovodi do smislene rasprave?

Link to comment

Poređenja na stranu, ali kada samo pomislim koju sam sreću imao da u svom klubu gledam jednog Piksija, Deja, Robija, Jugovića, Sinišu, Belodedica itd.

A nisam imao pojma kolika je to privilegija, bio sam klinac i smatrao to normalnim..🤦

  • +1 4
Link to comment

@Meazza

 

Nije to nikakva logička greška.

 

Problem je što si na moje uvažavanje različitih gledišta na stvar, gde i ovo moje i ovo tvoje ima smisla, ti zapravo postao isključiv. S toga moj zaključak da je nemoguća rasprava sa nekim ko na takav način u oceni kvaliteteta igrača u timskom sportu, to što je timski sport gleda samo kroz prizmu objektivnih uslova zbog kojih igrač "nije uspeo", a ne i onih subjektivnih uslova.

 

Nije tako crno belo.

Edited by Milošica
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

@Mil@n

 

Ima tu delić istine, ali sada si otišao u drugu krajnost.

 

Nisu nikako jedini kriterijum, ali su jako bitni.

 

Jesam, priznajem i moram da se ispravim.

Postoje igrači koji imaju veliki impakt na tim, i to stoji. Ali kakav god da je on, taj impakt nije svemoguć i svaki uspeh na vrhunskom nivou podrazumeva mnogo faktora koji u tom momentu moraju da se poklope. Od dobrog trenera, kvalitetnog rada pozadinaca, uprave, dobrih odnosa u unutar tima, pa i sreća.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

 

 

 

Ona partija koju je Piksi pruzio u Milanu protiv jedne od najjacih odbrana svih vremena nije "umetnicki dojam", niti cirkuska predstava koja ima za cilj da zabavi i razveseli publiku, vec nesto sto tvom timu donosi konkretnu vrednost, vrednost koju igrac kao sto je Modric nikad ne bi mogao da donese. S druge strane, da li bi Piksi mogao da igra osmicu tako dobro kao Modric, da se odrekne toga da bude prva violina i sve podredi ekipi kao Modric, da igra odbranu tako dobro kao Modric? Zato to i jesu razlicite pozicije i zato ih nema smisla porediti, kao sto sam vec napisao. 

 

Ako je karijera merilo toga ko je bolji fudbaler, zasto stati na Modricu? I Rakitic je onda bolji od Piksija. I Brozovic je bolji od Piksija. I jos dvesta fudbalera danasnjice su bolji od Piksija. Ako je tako, zasto uopste pominjemo Piksija?

 

 

"Cesto na nekim tribinama ili sa mojim studentima, kad pokusavam ljude da ubjedim da je sve moguce i da ne postoji nemoguce ako se dovoljno vjeruje, pomenem gol Piksija Milanu iz treceg meca. Gubili su, nisu imali rjesenja u napadu, a onda je pretrcao najbolju odbranu svijeta na sjajan pas Savicevica i zabio pod precku..."

 

Otac Gojko Perovic

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment

Ako je SP merilo najboljeg igrača na svetu, onda su Mesi i lažni Ronaldo kese. Ipak, to nije tako.

Džordž Best nije ništa pokazao u reprezentaciji, jer je imao nezgodu da je rodjen u Belfastu, pa se i dalje smatra velikim madjioničarem.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Meazza said:

Izvini, ali ne razumem sta hoces da kazes. Treca recenica mi nije jasna.

 

14 minutes ago, Meazza said:

@Milošica Nije logicka greska da se uporedjuju dve razlicite pozicije?

Hoću reći da igrač XY nije došao u situaciju da osvaja titule možda ne zato što nije imao sreće, već zato što je taj veći klub koji ga nije doveo procenio da on nije sposoban da bude faktor u timu koji pretenduje na titulu. Ili je sam igrač proceno da je mu je bolje da bude alfa i omega u nekom slabijem timu i da nije sposoban da bude bitan deo kolektiva koji pretenduje na najveće trofeje. Baš zato što je fudbal timski sport. A naravno, postoji i taj faktor "nesreće", Piksi jeste primer toga, zato i nisam isključiv.

 

Pa dobro, tako strogo gledano, nemojmo upoređivati ni različite žanrova knjiga, filmova...Jasno je svakome da ove rasprave uvek jesu malo nategnute, ali mogu biti korisne/zanimljive, ko ima slobodnog vremena.

Edited by Milošica
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Rakitic i Brozovic su imali bolje karijere od Piksija, a ti si napisao da je karijera glavno merilo. Po tome sledi da je Rakitic bolji od Piksija. Ili postoji jos neki kriterijum?

 

Karijera Rakitica je veca nego Piksijeva. Da li je peak Rakitica veci nego peak Piksija je upitno.

 

Brozovic ima verovatno slabiju karijeru od Piksijeve a sigurno je puno losiji igrac.

 

 

1 hour ago, Meazza said:

Kako si to izmerio?

 

Moze se iskopati puno statistika koja ce to potkrepiti ( golovi, pobedonosni golovi u mecevima na ispadanje, assistencije, pasovi, minute, procenat pobeda u timu sa/bez, ucestvovanje u akcijama koje su donele golove,broj oduzetih lopti i mnogo, mnogo drugih). Prevelika je razlika izmedju njih dvojice da bi statistika mogla sakriti. Naravno to ce i potvrditi vecina koja je odgledala 10ak Realovih utakmica sa njima dvojicom.

 

Ne zelim da razvlacimo u crevca diskusiju ali mislim da se Piksi previse romantizuje u odnosu na Luku. Isto tako podcenjuje se olako sta je ovaj drugi uradio i gde podigao lestvicu.

 

 

Link to comment
12 minutes ago, bags said:

 

Ne zelim da razvlacimo u crevca diskusiju ali mislim da se Piksi previse romantizuje u odnosu na Luku. Isto tako podcenjuje se olako sta je ovaj drugi uradio i gde podigao lestvicu.

 

 

ovo

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...