Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Znam...ne znam... :D Mislim, duuuugo pratim britansku politiku, i istoriju i...ne znam, ne mogu da verujem u šta su se uvalili. Ne mora da se zaustavi (mada lično mislim da im je svima 1 usporavanje sada na pameti, ako ikako može), ali nekako da se privede kraju. Mislim zajebi ECJ, sve se svodi na imigraciju, politićki se na to svodi. Labour ima dobar plan da se one zajednice gde je imigracija preko nekog nivoa finansijski posebno podrži. Mogu da uvedu lične karte za strance, da onda označe gde sme da se naseli prvih 5 godina na primer, gde ne sme, nešto može da se smisli. Jbt, 61% izvoza poljoprivrednih proizvoda ide u EU. Samo da je to u pitanju, nema te imigracije koja je vredna te štete. 71% uvoza. Sumanuto.

 

DB4Vow2XsAAiykY.jpg

Kojih poljoprivrednih proizvoda?

Stvarno nemam pojma...

Link to comment

Queen's Speech delayed. Izgleda da će da kasni nekoliko dana. Pa brate koji je ovo cirkus.

 

Izgleda da je neki glupan pustio kao zvanični razlog da se govor piše na pergamentu od jareće kože za šta treba bar 7 dana, ceo tviter se smeje tome, ili se neko zezao, dakako. Uglavnom, smehotres za smehotresom.

 

Takođe, izgleda da ako govor bude zakasnio samo nekoliko dana, da će Kraljica propustiti njen omiljeni Royal Ascot. Man, she'll be pissed.

Link to comment

Ovaj, a zasto tumacite izborni rezultat isklljucivo u kljucu hard-sofr brexit, kada je izborna tema bila osteriti vs. no osteriti?

Hard brexit nema apsolutnu vecinu, ali da li ima vecinu ili nema, to ne mozemo zakljuciti iz ovih izbora.

 

Drugim recima, ako se izborna dinamika na sledecim izborima pomeri ka brexit temama, ne bih iskljucio LAB brodolom.

Link to comment

Znam...ne znam... :D Mislim, duuuugo pratim britansku politiku, i istoriju i...ne znam, ne mogu da verujem u šta su se uvalili. Ne mora da se zaustavi (mada lično mislim da im je svima 1 usporavanje sada na pameti, ako ikako može), ali nekako da se privede kraju. Mislim zajebi ECJ, sve se svodi na imigraciju, politićki se na to svodi. Labour ima dobar plan da se one zajednice gde je imigracija preko nekog nivoa finansijski posebno podrži. Mogu da uvedu lične karte za strance, da onda označe gde sme da se naseli prvih 5 godina na primer, gde ne sme, nešto može da se smisli. Jbt, 61% izvoza poljoprivrednih proizvoda ide u EU. Samo da je to u pitanju, nema te imigracije koja je vredna te štete. 71% uvoza. Sumanuto. 

 

DB4Vow2XsAAiykY.jpg

 

To strong and stable personal campaing je oclgledno Krozbijev pecat.

Link to comment

Ovaj, a zasto tumacite izborni rezultat isklljucivo u kljucu hard-sofr brexit, 

 

 

 

Zato sto su izbori raspisani da bi dobila madat olicen u jasnoj parlamentarnoj vecini za vodjenje pregovora o Brexitu (naravno, onako kako je ona zelela da ih vodi i jasno je rekla kako zeli da ih vodi i sa kojim ciljem). Nije dobila mandat. 

Link to comment

Zato sto su izbori raspisani da bi dobila madat olicen u jasnoj parlamentarnoj vecini za vodjenje pregovora o Brexitu (naravno, onako kako je ona zelela da ih vodi i jasno je rekla kako zeli da ih vodi i sa kojim ciljem). Nije dobila mandat. 

 

To jeste tacno, ali onda je kampanja skrenula levo od Albukerkija.

 

Tako da ona nema mandat, ali uopste nije jasno sta bi mogao biti mandat jer nije da su laburisti nesto pricali o EU. Potpuna neizvesnost.

Link to comment

To jeste tacno, ali onda je kampanja skrenula levo od Albukerkija.

 

Tako da ona nema mandat, ali uopste nije jasno sta bi mogao biti mandat jer nije da su laburisti nesto pricali o EU. Potpuna neizvesnost.

 

Naravno. Ali za one koji navijaju za sto blazi Brexit to je korak napred u odnosu na ono sto je bilo. Cisto formalno govoreci, u Torijevskom manifestu se jasno kaze da ce napustiti Single Market AND Customs Union. U laburistickom se kaze "da FoM ends" (ali to moze da ima mnoge forme), a da ce gradjanima "ukazivati na prednosti clanstva u single marketu i carinskoj uniji". To su manifesta jbg. Formalno, mandat nije dobilo ni jedno ni drugo. Ali, kao sto rekoh, to je 1) napredak 2) ohrabruje na dalje akcije protivnika napustanja Single Marketa. 

 

kao sto su na primer, ovi

 

 

British business has regained its voice after the election, calling for a softer approach to Brexit, preferably retaining membership of the single market and the European customs union.

 
The new willingness to speak out, after an election in which companies generally kept their heads down, comes as a survey conducted after the election showed a dramatic plunge in business confidence on fears of heightened political uncertainty. 
 
Businesses are now willing to reopen the subject of the type of Brexit that is in the economic interests of the UK after Theresa May failed to demonstrate there is public support for her vision of a hard Brexit in the election.
 
An in-depth survey of small businesses undertaken by researchers for Harvard University revealed “almost all” business leaders wanted to retain membership of the single market and customs union to ease trade with the EU and countries with trade agreements with the EU. These account for 61 per cent of UK goods and services exports. 
 
They were also largely content with EU regulations and standards and preferred these to dealing with duplicate sets of regulations if the UK’s rules begin to diverge from the rest of Europe. 
 
“Contrary to much of the media and political commentary, the majority of businesses . . . were broadly satisfied with current regulatory approaches in their sectors . . . many spoke to the overall quality of EU regulations and rulemaking processes,” the report said. 

https://www.ft.com/content/c07e418c-4eac-11e7-bfb8-997009366969

Edited by MancMellow
Link to comment

Moram jedno glupo pitanje: a zasto nije moguce najpre dogovoriti soft brexit, pa ako se kroz neko vreme (nekoliko godina recimo) pokaze da je los po neku od strana, da se onda tvrdje™ razdruze?

 

Hocu reci, daj da vidimo kako ce izgledati privreda, ekonomija, imigracija, kretanje stanovnistva, ljudska prava, bezbednost, itd. u soft varijanti, pa ako se pokazu neke teske manjkavosti, raskidaj taj ugovor i sklapaj novi. Sto mora po svaku cenu odmah sad tvrdo? Jel tolika pretnja rumunapoljakamuslimana?

Link to comment

Moram jedno glupo pitanje: a zasto nije moguce najpre dogovoriti soft brexit, pa ako se kroz neko vreme (nekoliko godina recimo) pokaze da je los po neku od strana, da se onda tvrdje™ razdruze?

 

Hocu reci, daj da vidimo kako ce izgledati privreda, ekonomija, imigracija, kretanje stanovnistva, ljudska prava, bezbednost, itd. u soft varijanti, pa ako se pokazu neke teske manjkavosti, raskidaj taj ugovor i sklapaj novi. Sto mora po svaku cenu odmah sad tvrdo? Jel tolika pretnja rumunapoljakamuslimana?

 

To niko (posebno ne EU27) ne zeli da radi. Ono sto ja smatram da ce se raditi, je da ce ova torijevska vlada sad insistirati na transitional deal-u, kako bi pred sledece izbore (za koje se oni nadaju da ce moci da ih odloze bar do 2019 ili kraja 2018) kad ce ponovo moci da se prave da se "nista nije desilo", da je alternativa "haos", itd. Prvo mislim da je tesko da ce uspeti toliko da odrze vladu, a drugo mislim da ce tek tad biti porazeni na izborima, jer u ocima obicnog sveta ce se do tada cela ta prica o "global britain", uspehu, sansama, itd, itsl totalno ispuhati. A ekonomija ce usled neizvesnosti patiti u nekoj meri, kojoj pitanje je, ali svejedno.

Link to comment
×
×
  • Create New...