Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Dobro, ovaj sto pise je ocigledno budala posto za njega referendum znaci automatski hard Brexit. Takodje, odakle mu ideja da su izbori manje relevantni za demokratiju od referenduma - posebno onako lazljivog. Hard Brexit jednostavno nema vecinu i zato ni ne moze da bude opcija... Imace neku vrstu Svajcarskog dila sa nesto carina i izmestanjem Evro finansija zbog insistiranja na kontroli imigracije i to je to. Stagnirace, imace manje para, funta ce dalje padati, bice siromasniji. Nista strasno i katastrofalno.

Link to comment

Ne ne, ni ja ne mislim, nikad nisam mislio, da ce ekonomske posledice biti katastrofalne. Ima drugih, dugorocnih i, prosto drugacijih posledica koje ce vremenom dobiti i svoj ekonomski izraz ali sve je to relativno dugog trajanja i postepeno.

Edited by MancMellow
Link to comment

Nisam slušao, ali kanda je Dejvid Dejvis jutros na BBC Radio 4 ladno otišao kao da se apsolutno ništa nije dogodilo, i - nothing has changed, hard brexit, yadda yadda yadda.

 

Ponekad mislim da bi imalo više smisla da Kraljica raspusti vladu i preuzme apsolutnu vlast. Ne da imamo ikakve garancije da tek ona ne bi bila potpuni nutter, ali da li bi zaista išta bilo gore? :D

Link to comment

Cela "rekonstrukcija" je...tako, zabavna. Malo hard core brexitaša, malo proevropejaca. Ne vidim nikakav smisao osim ako smisao nije da se svi zadovolje pa samo da prođe nekako Queen's Speech pa ćemo da vidimo posle, idu odmori, septembar je daleko...ko zna, možda se EU raspadne do tada, znaš šta sve pišu B92 i Srpski Telegraf.  

Edited by MancMellow
Link to comment

Mislim da je jedini i osnovni smisao celog rišafla samo da Mejova podeli mesta potencijalnim MP-jevima koji bi mogli da joj zabiju nož u leđa. Sudeći po šuškanjima, i Džonson i Hamond su trebali da lete nakon izbora, sad se ne usuđuje na takav potez, pogotovo za Džonsona.

 

Čekaj, ovi imaju operativnu većinu od 2? Ili 3? Već imam vlažne snove da Ken Klark i Ana Soubri obore vladu u ponedeljak :wicked: Naravno da neće, ali mogu da maštam.

 

 

edit: u 5 popodne ide pred streljački vod komiteta 1922. Bilo bi čudo da je smene, ali bar očekujem da spenkovanje iza zatvorenih bude spektakularno.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Ma...smesno je i raygovarati o tome, oni ne bi mogli sada ni hard ni soft ni bilo kakav brexit ni ne-brexit da deliveruju, prosto uvek ce se naci ne 2-3 nego 20-30 koji ce biti apsolutno nezadovoljni, pa zato su i bili izbori. Ovo je prosto pauza dok ne smisle sta ce. Cini mi se da Rudd ima najvise sanse...uopste je ne vidim kao neku zvezdu u usponu, ali nemoguce je vise ista predvidjati. 

Link to comment

Ma ne, Ruddova je svima na pameti jer na onoj nesretnoj debati na koju Tereza nije otišla, poslala je - nju. Sad, ona se otprilike držala koliko je mogla dok su je svi ostali kecali, kecali i kecali, napravila je par takvih izvala da se publika smejala, uspela je da odvali otprilike nešto tipa "Konzervativci su stranka koja najviše i najbolje mari o siromašnim i ugroženim ljudima - judge us on our record!", a publika u smeh.

 

Pri tom, ne mogu da verujem da bi partija mislila da je ozbiljno gurati nekoga ko se provukao u svojoj sopstvenoj opštini za 346 glasova, nakon 2 prebrojavanja. Meni je nehsvatljivo da je ona odjednom postala neki iole ozbiljan kandidat zarad jednog gostovanja od dva sata na televiziji, gde joj je najveći uspeh bio ne što se dobro držala, nego samo to što se nije rasplakala i doživela slom, što bi se Terezi verovatno dogodilo. To su dosta tanke predispozicije za šefa stranke.

 

S druge strane, still better than Boris I suppose.

Link to comment

Mislim, ovo je verovatno blasfemija, i, tacno, Rudd bi verovatno imala bolje sanse na izborima (mada, again, niko vise nista ne moye da tvrdi), ali možda bi za same pregovore bio bolji Boris. Jbg, on je čovek neopterećen sopstvenim obećanjima i izjavama, ako se drugima ne sviđaju njegovi principi - ima spremne druge, mislim na kraju će neko morati da kaže - jbg, ljudi, taka je sitacija, ovo možda može, ovo sigurno ne može, mislio sam, zajebo sam se, šta sad, ko se nije zajebo do sada, ajmo na pajnt, aukuracsve. Jer, u suštini, to i jeste situacija. 

Link to comment

To je tačno nešto o čemu razmišljam već duže vreme, iako za sada ne postoji nikakav politički momenat ni u naznakama, da ako neko u Downing Streetu ili možda u krugovima moći uopšte razmišlja o nekakvoj, bilo kakvoj, exit strategiji za obustavu Brexita, da bi to moglo doći jedino od Džonsona. Od čoveka koji je prelomio referendum, i plus nekoga dovoljno bezobzirnog da kaže upravo to, "E, stvari su se promenile, nismo baratali pravim informacijama, pravimo zaokret, itd", proces može da obustavi samo neko dovoljno veliki ko je toliko agitovao za isti, da on mora da kaže celoj državi "Zajebali smo se, neće ovo biti dobro".

 

Ali to je suludo optimističko razmišljanje, ja polako gubim nadu da uopšte (sem možda u civil servicu) postoji iko ko zaista želi da ovo zaustavi, iako sam na momente imao utisak da čak i Dejvid Dejvis razmišlja u šta smo se uvalili jebo te. Mislim da je mnogo realnije da Džonson ako bude pregovarao jednostavno sjebe sve po svaku cenu, izađe na kamere i kaže da Evropa neće da bude razumna, ko ih jebe, izlazimo bez ikakvog deala. Da, on bi to uradio. Vrlo lako.

Link to comment

Znam...ne znam... :D Mislim, duuuugo pratim britansku politiku, i istoriju i...ne znam, ne mogu da verujem u šta su se uvalili. Ne mora da se zaustavi (mada lično mislim da im je svima 1 usporavanje sada na pameti, ako ikako može), ali nekako da se privede kraju. Mislim zajebi ECJ, sve se svodi na imigraciju, politićki se na to svodi. Labour ima dobar plan da se one zajednice gde je imigracija preko nekog nivoa finansijski posebno podrži. Mogu da uvedu lične karte za strance, da onda označe gde sme da se naseli prvih 5 godina na primer, gde ne sme, nešto može da se smisli. Jbt, 61% izvoza poljoprivrednih proizvoda ide u EU. Samo da je to u pitanju, nema te imigracije koja je vredna te štete. 71% uvoza. Sumanuto. 

 

DB4Vow2XsAAiykY.jpg

Edited by MancMellow
Link to comment
×
×
  • Create New...