Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Generalno, ono za sta je ocigledno vecina je - Brexit, ali ne hard-brexit. 

 

E ali sta je problem: kad unapred otpises hard-brexit, tvoja "ruka" u pregovorima je mnooogo slabija. Kad se na to doda da je vreme pocelo da tece... Mislim, ja se slazem s tobom da je ovaj rezultat dobar za UK, ali zato sto ce na kraju prihvatiti neki soft brexit jer verovatno nece imati kud drugde, a ja licno mislim da je to za UK, kad se vec doslo dovde, u stvari i najbolje.

 

@Hazard

 

Naravno, uvek moze da se ide na jos jedne izbore, pa kom opanci... 

Edited by MancMellow
Link to comment

Taj isti komitet 1922 ju je danas naterao da se vrati na TV i izvini svim Con poslanicima i ministrima koji su izgubili juce.

 

Naravno, zato sto je bar jedan (ne znam za druge) clan njivog executive komiteta puko na izborima. Ali i zato sto znaju da je to dobro za nju ako hoce da nastavi dalje. 

Link to comment

Generalno, ono za sta je ocigledno vecina je - Brexit, ali ne hard-brexit. 

 

 

Osim sto je referendum samo advisory, trebalo je malo bolje da definisu tu vecinu - proporcionalno u odnosu na UK populaciju je to dosta mali broj ljudi [znam, no point in crying over spilt milk etc].

 

Naravno, uvek moze da se ide na jos jedne izbore, pa kom opanci... 

 

Ali da tih sledecih ~£140m trokova plate May i druzina.

Link to comment

Osim sto je referendum samo advisory, trebalo je malo bolje da definisu tu vecinu - proporcionalno u odnosu na UK populaciju je to dosta mali broj ljudi [znam, no point in crying over spilt milk etc].

 

Svakako, ali je trebalo i da ta referendumska legislativa onda prodje u parlamentu u kome je Tory poslanika bilo samo 330... Nema veze, ovo je ispao debakl za hard brexit i "better no deal than a bad deal" ekipu. Vise ne postoji nikakva verifikovana vecina za to, ni u parlamentu ni u elektoratu. Osim, ako, kao sto rekoh, ne naprave neke nove izbore sa nekom velikom Tory vecinom. Samo u tom slucau mozda je verovatnije da bismo gledali Labour-SNP vladu, ko zna...

Link to comment

Додајем једно питање на ово изнад, а то је, наиме, да ли неко за бога милога заиста очекује Бориса Џонсона као спасиоца?

 

У вези са тим, да ли постоји неки скривени квалитет са којим тај човек располаже, пошто овако лаички делује буквално као ординарни имбецил?

Link to comment

da, svi se kao raduju zbog rezultata laburista, a posledica ovih izbora je da bi sledeću vladu ladno mogao da vodi britanski tramp lajt uz podršku retrogradnih severnoirskih fanatika. eto tek onda cirkusa, mada verovatno kratkoročnog.

Link to comment

da, svi se kao raduju zbog rezultata laburista, a posledica ovih izbora je da bi sledeću vladu ladno mogao da vodi britanski tramp lajt uz podršku retrogradnih severnoirskih fanatika. eto tek onda cirkusa, mada verovatno kratkoročnog.

 

Претпостављам да је таква већина неодржива на дуже стазе, само невезано за то покушавам ваљда да направим хипотетички психолошки профил гласача/симпатизера/нечега конзервативаца који у Борису Џонсону види излаз™...

Link to comment

Претпостављам да је таква већина неодржива на дуже стазе, само невезано за то покушавам ваљда да направим хипотетички психолошки профил гласача/симпатизера/нечега конзервативаца који у Борису Џонсону види излаз™...

 

dominantan stav konzervativne stampe je da BoJo nije izlaz. Da li je to presudno...videcemo. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Svakako, ali je trebalo i da ta referendumska legislativa onda prodje u parlamentu u kome je Tory poslanika bilo samo 330... Nema veze, ovo je ispao debakl za hard brexit i "better no deal than a bad deal" ekipu. Vise ne postoji nikakva verifikovana vecina za to, ni u parlamentu ni u elektoratu.

 

Ovo je ubedljivo najvažniji rezultat celog ovog cirkusa. Mislim, na stranu od ogromne satisfakcije što je potpuni amater i užasno nesposobna (antipatična - na stranu) spodoba sama sebi iskopala grob.

 

Čak i Telegraf citira neki interni poll među torijevskim članstvom gde 60% njih smatra da ona treba da ode. Bilo je mnogo govorkanja juče da Boris već opipava teren, ali ne verujem da on ima zaista neku podršcu u stranci. Uglavnom, izgleda da je ogroman deo partije napizđen na dvoje najbližiš savetnika Mejove, Nika Timotija i Fionu Hill, i da njih krive najviše. Već se dugo govori da njih troje kreiraju kompletan policy i strategiju, i da Mejova ne sluša čak ni članove kabineta koliko je uvučena u neki vorteks koji kreiraju ovo dvoje, štaviše ima neimenovanih visokorangiranih torijevaca koji su počeli da otkrivaju da su na sastancima kabineta ovo dvoje maltene ministre i drali se na ljude koji su na funkcijama već 20 godina. Takođe, izgleda da je stvar koja je okrenula kampanju, onaj suicid sa dementia taxom, napisao i ugurao u manifest sam Nik Timoti bez znanja partije. Drugi opet krive Lintona Krosbija, strategista koji je (valjda) išao sa ovom taktikom da se cela kampanja baci na zvučne slogane i fraze, lične napade na Korbina, i da se sve naci kartu Mejeve ličnosti. Što je dosta ironično, obzirom da joj je ličnost nikakva.

 

Telegraf čak prenosti da bi Ruth Davidson mogla da odvoji škotske konzervativce i da oformi sopstveno krilo ili novu stranku, udaljenu, ali ipak sa čvrstim vezama sa matičnom partijom - jer će vrlo teško da proguta ovo paktiranje sa DUP-om.

 

Ceo dan bih samo gledao vesti a moram da idem <_<

Link to comment

 Uglavnom, izgleda da je ogroman deo partije napizđen na dvoje najbližiš savetnika Mejove, Nika Timotija i Fionu Hill, i da njih krive najviše. 

 

Well, that didn't take long :D

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-40231107

 

Theresa May's two closest advisers have quit after the Conservatives' failure to win the general election. 

 

The BBC understands the PM had been warned she faced a leadership challenge on Monday unless she sacked Nick Timothy and Fiona Hill.

Link to comment
×
×
  • Create New...