Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

I zato ce rezultati Trudoa biti daleko ozbiljniji nego Korbinov eksperiment.

 

dada, eksperiment. bolje da se opredelio za standardan govnarski paket: deregulacija, smanjenje deficita i opraštanje "nestašluka" jagnjećim brigadama u velikim korporacijama... 

Link to comment

Corbyn još nije došao na vlast. A drugo, Trudeaua nikad nisam ni video kao bilo šta drugo nego centristu. Samo što se to sad, u ovo vreme dominacije desnice i desnog centra nalazi u malo drugačijoj perspektivi.

 

Korbin je, doduse, osvojio veci procenat glasova :fantom:

Link to comment

E ovo je zanimljivo

 

 

 

Although many students were enthused by the election (and helped to topple Nick Clegg in Sheffield Hallam), the biggest and most significant switch was among those aged 30-44. According to the YouGov model, 30 per cent of 2015 Tory voters in that age group defected to Labour, mostly Remainers. 

http://www.newstatesman.com/politics/june2017/2017/06/what-drove-labours-success-tough-line-immigration-and-appeal-middle-class

Link to comment

dada, eksperiment. bolje da se opredelio za standardan govnarski paket: deregulacija, smanjenje deficita i opraštanje "nestašluka" jagnjećim brigadama u velikim korporacijama... 

 

Mozda ima nesto izmedju deregulaciuje i nacionalizacije, recimo privatno vlasnistvo i regulacija. U sustini nemam nista protiv. Prvo, svidja mi se da levica bude levica. Ako ja pozelim da glasam za levicu onda tu nesto nije u redu. Drugo, taj socijalisticki eksperiment je do sada uglavnom isprobavan na raznim Venecuelama i svaki put bi propao. Bilo bi zanimljivo videti kako ce da izgleda u zemlji koja ima razvijene institucije. Ne bih voleo da se dogodi kod mene kuci ali UK moze da posluzi. Ja verujem da ce eksperiment kao i 187 puta do sada propasti. Da ce nakon toga u boljem slucaju uslediti opet neka privatizacija / deregulacija a da ce levica biti u istoj poziciji u kojoj je bila pre 15 godina. Ona je u neku ruku osudjena na poraz jer je njen ekonomski koncept vise puta porazen. Sada nije uspela da se "reinventuje" ali ce verovatno biti u istoj poziciji za 15ak godina.

Link to comment

 

Wolfgang Schäuble, the German finance minister, had earlier in the day said the UK would be welcomed back to the EU if the British decided they no longer wanted to quit the bloc.

“The British government has said we will stay with the Brexit,” Mr Schäuble told Bloomberg. “We take the decision as a matter of respect. But if they wanted to change their decision, of course, they would find open doors.”

Responding to a question on that comment, Mr Macron said “the door remained open” to Britain’s staying in the EU but warned that “as the negotiations go on it will be more and more difficult to go backwards”.

He added that “it was a sovereign decision” taken by the British people to come out of the EU and said that “it’s not for me to say whether or not that this decision should be questioned”.

https://www.ft.com/content/2e2f0a3e-5071-11e7-bfb8-997009366969

Link to comment

Mozda ima nesto izmedju deregulaciuje i nacionalizacije, recimo privatno vlasnistvo i regulacija. U sustini nemam nista protiv. Prvo, svidja mi se da levica bude levica. Ako ja pozelim da glasam za levicu onda tu nesto nije u redu. Drugo, taj socijalisticki eksperiment je do sada uglavnom isprobavan na raznim Venecuelama i svaki put bi propao. Bilo bi zanimljivo videti kako ce da izgleda u zemlji koja ima razvijene institucije. Ne bih voleo da se dogodi kod mene kuci ali UK moze da posluzi. Ja verujem da ce eksperiment kao i 187 puta do sada propasti. Da ce nakon toga u boljem slucaju uslediti opet neka privatizacija / deregulacija a da ce levica biti u istoj poziciji u kojoj je bila pre 15 godina. Ona je u neku ruku osudjena na poraz jer je njen ekonomski koncept vise puta porazen. Sada nije uspela da se "reinventuje" ali ce verovatno biti u istoj poziciji za 15ak godina.

 

Ma kakvi socijalisticki eksperimenti - govorimo o modelu skandinavskih zemalja/centralne Evrope koji sljaka eto vec decenijama sa mnogo manjom nejednakoscu a da je i liberalizam ziv i zdrav. 

U UK ili US elita nije slepa i zna to veoma dobro ali prosto nece taj model...

Link to comment

Jedan jeziv članak

 

 

 

...

The Grenfell Action Group predict that it won’t be long before the words of this blog come back to haunt the KCTMO management and we will do everything in our power to ensure that those in authority know how long and how appallingly our landlord has ignored their responsibility to ensure the heath and safety of their tenants and leaseholders. They can’t say that they haven’t been warned!

 

November 20, 2016

 

 

Link to comment

Mozda ima nesto izmedju deregulaciuje i nacionalizacije, recimo privatno vlasnistvo i regulacija. U sustini nemam nista protiv. Prvo, svidja mi se da levica bude levica. Ako ja pozelim da glasam za levicu onda tu nesto nije u redu. Drugo, taj socijalisticki eksperiment je do sada uglavnom isprobavan na raznim Venecuelama i svaki put bi propao. Bilo bi zanimljivo videti kako ce da izgleda u zemlji koja ima razvijene institucije. Ne bih voleo da se dogodi kod mene kuci ali UK moze da posluzi. Ja verujem da ce eksperiment kao i 187 puta do sada propasti. Da ce nakon toga u boljem slucaju uslediti opet neka privatizacija / deregulacija a da ce levica biti u istoj poziciji u kojoj je bila pre 15 godina. Ona je u neku ruku osudjena na poraz jer je njen ekonomski koncept vise puta porazen. Sada nije uspela da se "reinventuje" ali ce verovatno biti u istoj poziciji za 15ak godina.

 

Cekaj, ti stvarno doktrinu soka nazivas socijalistickim eksperimentom?

Link to comment

naravno da ce u buducnosti biti potrebno vise regulacije i javnog interesa nad privatnim. broj ljudi na planeti raste a resursi su ograniceni.

ovo sa migrantima ka evropi je blaga naznaka kako ce izgledati ako se nastavi kao do sada.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...