Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

A ni Bleristi se ne daju.

 

 

Labour should have won against May's 'open goal', says MP

Chris Leslie, former shadow chancellor, says party has to convince voters it can move from protesting about government to being it

Link to comment

Ovo je ubedljivo najvažniji rezultat celog ovog cirkusa. Mislim, na stranu od ogromne satisfakcije što je potpuni amater i užasno nesposobna (antipatična - na stranu) spodoba sama sebi iskopala grob.

 

Čak i Telegraf citira neki interni poll među torijevskim članstvom gde 60% njih smatra da ona treba da ode. Bilo je mnogo govorkanja juče da Boris već opipava teren, ali ne verujem da on ima zaista neku podršcu u stranci. Uglavnom, izgleda da je ogroman deo partije napizđen na dvoje najbližiš savetnika Mejove, Nika Timotija i Fionu Hill, i da njih krive najviše. Već se dugo govori da njih troje kreiraju kompletan policy i strategiju, i da Mejova ne sluša čak ni članove kabineta koliko je uvučena u neki vorteks koji kreiraju ovo dvoje, štaviše ima neimenovanih visokorangiranih torijevaca koji su počeli da otkrivaju da su na sastancima kabineta ovo dvoje maltene ministre i drali se na ljude koji su na funkcijama već 20 godina. Takođe, izgleda da je stvar koja je okrenula kampanju, onaj suicid sa dementia taxom, napisao i ugurao u manifest sam Nik Timoti bez znanja partije. Drugi opet krive Lintona Krosbija, strategista koji je (valjda) išao sa ovom taktikom da se cela kampanja baci na zvučne slogane i fraze, lične napade na Korbina, i da se sve naci kartu Mejeve ličnosti. Što je dosta ironično, obzirom da joj je ličnost nikakva.

 

Telegraf čak prenosti da bi Ruth Davidson mogla da odvoji škotske konzervativce i da oformi sopstveno krilo ili novu stranku, udaljenu, ali ipak sa čvrstim vezama sa matičnom partijom - jer će vrlo teško da proguta ovo paktiranje sa DUP-om.

 

Ceo dan bih samo gledao vesti a moram da idem <_<

 

 

Link to comment

A ni Bleristi se ne daju.

 

Znaci, sad je problem sto Korbin nije pobednik izbora, a protiv ovakve Mej je morao da bude...Isuse. Do juce su mu predvidjali najveci potop u istoriji, a sada je problem sto nije razvalio i uzeo vecinu sa 100 mesta razlike. Da je uzeo neku tanku vecinu, ili da je u poziciji da formira manjinsku vladu, pljuvali bi ga sto nema ubedljivu vecinu. Da ima, onda...i tako dalje.

Link to comment

 

Zla Rusija problem za buducnost Zapada. Putler! Zato Saudijska Arabija nije problem, dok vehabisti ubijaju decu po koncertima. Ali cemo zato najvecem svetskom izvozniku vehabizma prodati jos $5 milijardi oruzija. Govnar. Nadam se da ce jednog dana svaki neki Rubin stradati od posledica svoje politike.

Link to comment

Mislim da će potpuna konfuzija vladati još danas i sutra, i onda će polako početi da s kristališu neke stvari. Mislim da Džordž Ozborn nije imao ovoliku erekciju još otkad je imao 16 godina, jutros je na BBC-ju nazvao Mejovu "dead woman walking", samo nisam siguran da li je to sada više kreiranje narativa u javnosti o nesposobnosti Mejove, a koliko će interno torijevci da uzimaju to k srcu, ili će pre biti da će gledati na Ozborna koji je bivši saborac, sada novinar, koji seiri nad velikim porazom matične partije.

 

Anna Soubry razbija sve od petka koliko ponavlja da je hard Brexit mrtav, i da mora da se radi na obezbeđivanju ostanka u single marketu, i da bi izlazak iz toga i napuštanje customs uniona bilo samoubistvo.

 

Ostavke Timotija i Hilove su svakako dolazile, jedina stvari koje se ne zna je koliko je Tereza sama donela tu odluku, ili su joj iz redova stranke rekli da to uradi u roku od odmah, inače i ona može da kupi prnje. Mislim, pretpostavljam da je ovo drugo u pitanju, ali bih voleo da znam koliki je njen dodir sa realnošću.

 

19-tog juna je Queen's Speech. Prvi test koji će verovatno da prođe, ali do tada može mnogo stvari unutar partije da se dogodi.

Link to comment

Ali kako je to dobro sa savetnicima, kao da imaš kviska. Pa ukakiš motku i svejedno ne platiš cenu toga lično, nego se otarasiš savetnika. Mislim, odluka je i dalje bila tvoja. Čak i da nije, te navodno škrbave savetnike si i ti sam izabrao, pa je opet svejedno tvoja odgovornost. Jesu li ovi dvoje ujedno i neki partijski viđeniji članovi ili su bili prosto eksperti iz svojih oblasti kakve naša lokalna fela navodno angažuje?

Link to comment

Ali kako je to dobro sa savetnicima, kao da imaš kviska. Pa ukakiš motku i svejedno ne platiš cenu toga lično, nego se otarasiš savetnika. Mislim, odluka je i dalje bila tvoja. Čak i da nije, te navodno škrbave savetnike si i ti sam izabrao, pa je opet svejedno tvoja odgovornost. Jesu li ovi dvoje ujedno i neki partijski viđeniji članovi ili su bili prosto eksperti iz svojih oblasti kakve naša lokalna fela navodno angažuje?

 

pa savetnici su tu da kreiraju politiku, a tereza je tu da predstavlja lepo lice politike, da šarmira i da vodi sa svojom harizmom...

Link to comment

Vidjao sam razne pljuvacine i memeova o Korbinu, ali ovih 10 minuta mi je objasnilo trenutno stanje u Britanskoj politici vise nego bilo sta drugo. Ne vidim sta je toliki problem sa ovim covekom, makar u javnom nastupu, osim sto povremeno ume da bude smotan kod nekih PR stantova. Ali prica i iznosi stavove sasvim pristojno, jasno i samouvereno. Konzervativci spram njega izgledaju kao gomila klovnova (neke od njih pisao Stiven King licno). 

Link to comment

Ali kako je to dobro sa savetnicima, kao da imaš kviska. Pa ukakiš motku i svejedno ne platiš cenu toga lično, nego se otarasiš savetnika. Mislim, odluka je i dalje bila tvoja. Čak i da nije, te navodno škrbave savetnike si i ti sam izabrao, pa je opet svejedno tvoja odgovornost. Jesu li ovi dvoje ujedno i neki partijski viđeniji članovi ili su bili prosto eksperti iz svojih oblasti kakve naša lokalna fela navodno angažuje?

 

Za te savetnike niko pre nije cuo - nikada nisu izabrani na neku poziciju nego su u pitanju njeni saradnici jos iz vremena kad je bila ministar. Dakle, potpuno nebitni likovi.

Link to comment

Ali kako je to dobro sa savetnicima, kao da imaš kviska. Pa ukakiš motku i svejedno ne platiš cenu toga lično, nego se otarasiš savetnika. Mislim, odluka je i dalje bila tvoja. Čak i da nije, te navodno škrbave savetnike si i ti sam izabrao, pa je opet svejedno tvoja odgovornost. Jesu li ovi dvoje ujedno i neki partijski viđeniji članovi ili su bili prosto eksperti iz svojih oblasti kakve naša lokalna fela navodno angažuje?

 

Ma kakvi partijski viđeniji članovi. Nik Timoti je samo "advisor", radio je kao risrčer u konzervativnoj partiji, da, ali nemam pojma da li je uopšte drug član. Prvi dodir sa bilo kakvom vlasti je bio baš uz Terezu, ona ga je uzela za savetnika 2010-2015 dok je bila Home Secretary. Hillova je bila novinar Sky Newsa, pa opet savetnica Mejove dok je bila Home Secretary, dok nije palo neko veliko popičkavanje sa Gouvom - onda je radila za lobističku firmu i sada opet savetnica. Mrzeli su ih svi u partiji, pazi ti to kad unutrašnji izvori pričaju da se ona drala na ministre na sastancima kabineta. Kladim se da je urlala na Hamonda i Džonsona najviše.

 

Pri tom, otkaz savetnicima neće ovde biti "pojela maca". Sitna raja koja nisu news geekovi poput nas nema pojma ko su to dvoje uopšte, niti će ovo iole povratiti ma i trunku ugleda premijerke. Mejova je to verovatno uradila jer je imala nož pod grlom od svoje partije, i jedini način što je uopšte i dalje tu je što nema bolje kratkoročne alternative za ovaj trenutak. Njen autoritet trenutno u partiji je blizu nule. Niko tu ne zaboravlja da je to naravno njena odgovornost, i odabir savetnika, a i modus operandi koji je do sada opisan, da se ona bukvalno zatvarala sama sa njih dvoje i odatle kreirala čitavu politiku. To se pominjalo odavno, čak i pre debakla na izborima, u poslednje dve nedelje su sve više izlazila govorkanja da Mejovu većina vrha partije posmatra preko nišana, jer se izolovala samo na ovo dvoje.

Link to comment

Donald Trump's state visit to Britain put on hold

 

1616.jpg?w=620&q=20&auto=format&usm=12&f

 

US president told Theresa May he did not want trip to go ahead if there were large-scale public protests

 

Donald Trump has told Theresa May in a phone call he does not want to go ahead with a state visit to Britain until the British public supports him coming. The US president said he did not want to come if there were large-scale protests and his remarks in effect put the visit on hold for some time. The call was made in recent weeks, according to a Downing Street adviser who was in the room. The statement surprised May, according to those present.

 

The conversation in part explains why there has been little public discussion about a visit.

 

Hehehehehe

 

Ali "the statement surprised May" :lol:

 

Ne čudi me uopšte. Onomad sam bio u Downing Streetu nakon što je budala sproveo prvi put onaj travel ban - saznao sam da ima protesta otprilike to popodne oko 3, a negde do 6 sati bilo je oko 40.000 ljudi, skupljeno za manje od 24 sata, uglavnom preko tvitera i fejsbuka. Sad kad je onako džukački isprozivao Kana, ko zna koliki bi bio broj samo stanovnika Londona, kamoli da bi se dovuklo još ohoho ljudi iz okoline, uz dužu pripremu.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
nepismenos
Link to comment
×
×
  • Create New...