Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Cekaj, ti stvarno doktrinu soka nazivas socijalistickim eksperimentom?

 

Ne. Zapravo mi sok terapija (ako na to mislis) ni pala na pamet dok sam to pisao.

Link to comment

naravno da ce u buducnosti biti potrebno vise regulacije i javnog interesa nad privatnim. broj ljudi na planeti raste a resursi su ograniceni.

ovo sa migrantima ka evropi je blaga naznaka kako ce izgledati ako se nastavi kao do sada.

 

Istorijski gledano trziste se uglavnom pokazalo kao superioran mehanizam za distribuciju ogranicenih resursa od drzave. Zapravo, mozemo reci da je ogranicenost resursa raison d'etre trzista kao takvog.

 

Reci samo "u buducnosti ce biti potrebno vise regulacije" je po meni, ne samo ekstremno naivno, vec i duboko pogresno.

 

Ono sto je ispravno reci je da ce u buducnosti biti potrebna drugacija vrsta regulacije nego sto postoji danas. Neke stvari ce biti potrebno regulisati vise, a neke manje. Moramo vise da regulisemo npr. emisiju CO2 u atmosferu; to ne povlaci za sobom da moramo vise da regulisemo prava radnika (ne znaci da trebamo manje; jednostavno te 2 stvari uglavnom nemaju nikakve veze jedna s drugom). Nekad vise regulacije s jedne strane povlaci manje regulacije s druge - npr., ako zelimo da smanjimo emisije CO2, mnoge zemlje treba da prestanu da regulisu cenu goriva - tj. da prestanu da je subvencionisu (ili odredjuju maksimalnu cenu), jer ce povecanje cene benzina dovesti do smanjenja potrosnje i time emisija CO2. Ili npr. postoji niz regulacija u poljoprivredi mnogih zemalja koje su uvedena da bi se osigurao visok prihod poljoprivrednicima, a koje stvaraju nepozeljne nus-efekte po pitanju upravo recimo ogranicenosti resursa - pa se to resi tako sto se te regulacije ukinu, i dobije se pozeljniji efekat kada je trziste slobodnije. Opet, negde drugde treba dodatno regulisati oblast koja nije dovoljno regulisana do sada; itd.

Link to comment

Ovaj pritisak na Farona jer se ne seta na gej paradi je jednako sramotan za LibDemse kao kada su najurli Menzisa zato sto je mator, 

Takodje je prilcino porazan za sve proigresivce jer ih prikazuje kao talibane. Ne, Faron svakako nije Dveras, i ne, tako se ne pokazuje leadership.

Edited by Budja
Link to comment

The State Opening of Parliament and Queen's Speech will take place next Wednesday, Commons leader Andrea Leadsom has announced.

 

 

The Queen is expected to "dress down" for this year's state opening, which Buckingham Palace has said will take place with "reduced ceremonial elements".

Her Majesty will not wear her Imperial State Crown or robes and will travel to the Houses of Parliament by car rather than horse-drawn carriage. The traditional Royal procession will also be scaled back and the annual service of the Order of the Garter has been cancelled for the first time since 1984. 

Buckingham Palace said the changes had been made because of the proximity of the State Opening of Parliament to the Queen's Birthday and Trooping the Colour parade on Saturday.

Her Majesty is expected to attend day two of the Royal Ascot race meeting on Wednesday after the State Opening earlier in the day.

 

Ipak ce uspeti da ode bar na drugi dan trka :lol:

 

 

A Dzeremeja ce da proba da ih srusi

 

 

Labour leader Jeremy Corbyn is planning to set out his party's own programme for government in a substantial amendment to the Queen's Speech, and will urge all other parties to back it in an attempt to topple Mrs May and form a minority Labour administration.

But the Conservatives are confident they can agree a deal with the Democratic Unionists, who have 10 MPs, that will allow them to get their programme through.

 
Link to comment

Following the prime minister’s regular audience with the Queen, we can confirm that the Queen’s speech will be held on 21 June.

Talks with the DUP are progressing well and there is broad agreement on the principles of the Queen’s speech. Both parties are committed to strengthening the union, combating terrorism, delivering Brexit and delivering prosperity across the whole country.

However, whilst talks are ongoing, it is important the government gets on with its business and we are confident there will be sufficient support across the house for passing the Queen’s speech.

 

Theresa May will try to pass the Queen’s speech even if her deal with the DUP has not by then been finalised, a Tory source has revealed

 

To može da bude ogromno. Iako mislim da je samo "poruka" tokom pregovora, može lako da bude da je negativan odjek u javnosti usmerio ovo maybe-distanciranje.

Link to comment

To može da bude ogromno. Iako mislim da je samo "poruka" tokom pregovora, može lako da bude da je negativan odjek u javnosti usmerio ovo maybe-distanciranje.

 

 

Ja se u sredu vracam sa puta, mozda bude neko drugi PM, ili mozda nemamo PM-a :O

Link to comment

Ja se u sredu vracam sa puta, mozda bude neko drugi PM, ili mozda nemamo PM-a :o

 

Yeah, well, sve više počinjem da mislim da je onaj belgijski eksperiment kada nisu imali vladu godinu i po dana, nego je civil service vodio državu, bio produhovljeni vizionarski potez.

Link to comment

Yeah, well, sve više počinjem da mislim da je onaj belgijski eksperiment kada nisu imali vladu godinu i po dana, nego je civil service vodio državu, bio produhovljeni vizionarski potez.

 

 

Sir Humphrey likes this

Link to comment

Ova maspogibija ljudi u lako zapaljivom soliteru dobija solidan politički zamah. May i Corbin su juče posetili lokaciju pri čemu je ona provela svojih 20 minuta dobro obezbeđena i sa kezom od uveta do uveta (jbt :ph34r:) a on je izašao pred neke ljude i tražio glave odgovornih. Dekorativna pozadina ovog užasa (oblaganje solitera ultrazapaljivim panelima kako ne bi svojim originalnim izgledom remetio nečiji™ duševni mir) ima sve predispozicije da pokrene ozbiljnu socijalnu i političku lavinu. Ne pomaže ni pristup policije koja nakon 48h i dalje apdejtuje broj poginulih mrvicu po mrvicu dok se desetine ljudi vode kao nestali. Bez potrebe sipaju gorivo na raznorazne teorije™ koje već polako tinjaju.

Edited by Redoran
Link to comment

ne znam na kakve toboznje teorije mislis, evo pise na bbcju da ce vrlo lako biti vise od 60 mrtvih.

 

zna se ko je poginuo a ako se neko i dalje vodi kao nestao a ziveo je na gornjih 10 spratova, taj je verovatno mrtav. medjutim to se ne moze tek tako objavljivati, postoje propisi koji se moraju postovati.

 

fatalisticke procene je lako uraditi - sracunas koliko stanova staje po spratu, koliko ljudi otprilike zivi po stanu, i eto ti racunice sta se moglo desiti u najgorem scenariju. s obzirom da je veliki nedostatak council flatsa u londonu, nesumnjivo je skoro svaki stan bio nastanjen.

 

ali dobro, nema razloga za sekiraciju, evo sad ce sajmon kauel da snimi singl i od toga da napravi novi soliter, lepsi i stariji, da u njemu sirotinja gleda x faktor.

Link to comment

ne znam na kakve toboznje teorije mislis, evo pise na bbcju da ce vrlo lako biti vise od 60 mrtvih.

 

zna se ko je poginuo a ako se neko i dalje vodi kao nestao a ziveo je na gornjih 10 spratova, taj je verovatno mrtav. medjutim to se ne moze tek tako objavljivati, postoje propisi koji se moraju postovati.

 

Nisam se baš najbolje izrazio. Svakako da postoji određen protokol i da policija mora da trostruko proveri i potvrdi nešto pre objave - ali nekako mi se čini da ipak nije trebalo da dozvole vakuum od 48h. Evo danas su izašli sa x mrtvih i y nestalih što u velikoj meri zaokružuje stvar. Mislim da su mogli mnogo ranije da ukrste par spiskova stanara i daju makar približan broj ljudi koji su unaccounted for, to bi zaustavilo dalje špekulisanje sa ciframa jer je jasno da su manje-više svi koji su unaccounted poginuli i samo se čeka da tela budu izvučena. Jbg tabloidi su jutros imali infografike sa brojem i fotografijama nestalih sprat po sprat, policija mora da bude sposobna da prati taj ritam ako ne želi vakuume koji će se popunjavati glasinama, špekulacijama i šatro vestima iz ko zna kakvih izvora. Uz to mislim da nisu dovoljno glasno napomenuli koliko vremena i pipavog posla je potrebno da bi se potpuno spržen soliter proverio stan po stan, sobu po sobu.

 

Sve to je bitno jer se u tom vakuumu od 48h izrodilo onoliko teorija™ i tvrdnji™, a to u dobroj meri generiše i hrani bes koji je danas počeo i na ulice da se preliva. Naravno ne radi se samo o ovoj tragediji, po onome što sirotinja govori u kamere može da se nasluti da ih drmaju frustracije i bes koji daleko prevazilaze ovaj konkretan slučaj i mnogo dublje su ukorenjeni.

Link to comment

Nisam se baš najbolje izrazio. Svakako da postoji određen protokol i da policija mora da trostruko proveri i potvrdi nešto pre objave - ali nekako mi se čini da ipak nije trebalo da dozvole vakuum od 48h. Evo danas su izašli sa x mrtvih i y nestalih što u velikoj meri zaokružuje stvar. Mislim da su mogli mnogo ranije da ukrste par spiskova stanara i daju makar približan broj ljudi koji su unaccounted for, to bi zaustavilo dalje špekulisanje sa ciframa jer je jasno da su manje-više svi koji su unaccounted poginuli i samo se čeka da tela budu izvučena. Jbg tabloidi su jutros imali infografike sa brojem i fotografijama nestalih sprat po sprat, policija mora da bude sposobna da prati taj ritam ako ne želi vakuume koji će se popunjavati glasinama, špekulacijama i šatro vestima iz ko zna kakvih izvora. Uz to mislim da nisu dovoljno glasno napomenuli koliko vremena i pipavog posla je potrebno da bi se potpuno spržen soliter proverio stan po stan, sobu po sobu.

 

Sve to je bitno jer se u tom vakuumu od 48h izrodilo onoliko teorija™ i tvrdnji™, a to u dobroj meri generiše i hrani bes koji je danas počeo i na ulice da se preliva. Naravno ne radi se samo o ovoj tragediji, po onome što sirotinja govori u kamere može da se nasluti da ih drmaju frustracije i bes koji daleko prevazilaze ovaj konkretan slučaj i mnogo dublje su ukorenjeni.

 

Oni jos uvek nisu dosli do vrha zgrade jer postoji opasnost od urusavanja. S obzirom na intenzitet vatre mnoga tela su u stanju u kojem ih je nemoguce identifikovati. Spisak stanara nije merodavan da pokaze ko je u tom trenutku bio u zgradi (moglo je biti gostiju, ljudi na putovanju, i sl). S obzirom na sve to, meni uopste nije nerazumno da su ostavili 48 h buffera tu, a da ce sa saopstavanjem ukupnog broja stradalih mroati da se saceka sigurno jos 3-4 dana.

 

Razmere ove tragedije su stravicne i pokazuju na mnogo nivoa posledice vladavine Consa. Ja ocekujem da ovaj uzas doprinese padu Tereze Ogavne i sunovratu njene klike.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...