Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Ataše za hispano kulturu @Lancia :nobles: da da neke informacije o Eva Garsija Saenc de Urturi - najčuvenijoj spisateljici iz TAU keramike, Kahe Laboral, Baskonije.

Sa posebnim osvrtom na trilogiju Beli grad :D

Link to comment
14 minutes ago, Profesionalac said:

Ataše za hispano kulturu @Lancia :nobles: da da neke informacije o Eva Garsija Saenc de Urturi - najčuvenijoj spisateljici iz TAU keramike, Kahe Laboral, Baskonije.

Sa posebnim osvrtom na trilogiju Beli grad :D

E jebatga, Profe, sad me prozivas da me blamiras, nisam citao :)

  • Tužno 1
Link to comment
8 minutes ago, Lancia said:

E jebatga, Profe, sad me prozivas da me blamiras, nisam citao :)

Ma kakvi :inn: 

U pitanju su neki triler-krimići tako da čitanje definitivno nije pod moranjem, nego je izdavač tako predstavio da sam pretpostavio da je opšte poznato u vascelom latino svetu :D

 

 

 

Link to comment

evo pasionirane citalice krimica: krenula na utihnuli beli grad, u pocetku deluje atmosfericno i drugacije, ali se onda brzo gubi nit, prica i struktura. barem se ja toga tako secam, a cini mi se da nisam ni stigla do kraja.

btw, pocela sam pomalo da belezim utiske na goodreads, najvise zato sto je pocelo da mi se mesa sta sam procitala, a sta sam samo merkala na sajtu/kupindu/listala u biblioteci. pa vidim da sam upisala ovoj gore knjizi 3 od 5 mogucih zvezdica.

  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, Milošica said:

Daj neki krimić koji ti je 5/5. Može i još neko da preporuči.

uh, ja to citam u ogromnim kolicinama, u pauzama i hodu, vrlo cesto sa pola paznje, tako da mi je tesko da izdvojim jedan naslov.

 

ako bih vec morala, prvo sto mi pada na pamet je putovanje na pocetke zanra, mesecev kamen vilkija kolinsa. zahteva malo strpljenja, ali ako te ne odbije mirniji, arhaican stil i preko 500 strana, onda moze biti veliko uzivanje.

posto volim dobre pripovedace, mozda i karin sloter - njeni likovi su malo pomereni i sa greskom (nije sredovecni detektiv alkoholicar klishe), a price zanimljive.

  • Hvala 4
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Daj neki krimić koji ti je 5/5. Može i još neko da preporuči.

Pa jery si čitao Ju Nesbea, Jusi Adler Olsen....

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Nisam.

Pa uzmi onda!

Evo ovako: 

 

Od J.N. najbolja je ubedljivo "Crvendać". Odatle sam i krenula. One ranije u tom serijalu i ako ne pročitaš, ništa ne propuštaš. 

Uzmi obavezno i: "Kraljevstvo", "Lovac na glave", "Ponoćno sunce"....."Oklopno srce". Eto, te su mi najbolje. 

 

Od J.A.O. "Efekat Marko", najbolja. 

 

Setiću se još.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

To ga sad troluješ jer je do juče bio popust u Laguni na Nesbo-ove knjige :D

 

4 hours ago, Aleksija said:

btw, pocela sam pomalo da belezim utiske na goodreads, najvise zato sto je pocelo da mi se mesa sta sam procitala, a sta sam samo merkala na sajtu/kupindu/listala u biblioteci. pa vidim da sam upisala ovoj gore knjizi 3 od 5 mogucih zvezdica.

Goodreads je fenomenalan. Godinama ga koristim što za procene da li čitati nešto, što za mentalne podsetnike šta sam čitao. Takođe mi se dešavalo da saznam za knjigu baš tamo.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, kipo said:

U Crvendacu jedan od likova je nadasve zanimljiv i pravo iznenadjenje i osvjezenje bio. Zbog njega preporuka :sleep:

Tako je, uopšte nije neki jeftin krimić, priča ima neku težinu i vrlo je zanimljiv lik koga spominješ ;)

 

@Profesionalacvideh negde, ali pošto imam sve sem ove nove a i uskoro će biti rođ.popust, ostavila sam :D

  • +1 2
Link to comment

Generalno poslednjih godina su skandinavci preuzeli primat na krimi scenu - šta će mučeni nego da sede kući u polugodišnjem mraku i smišljaju razna nepočinstva :D

 

Booka je objavljivala nekog Islanđanina Arnaldur Gudjonsena, nemam pojma prezime - solidno bolesne knjige. Šveđa Niklas Noć i Dan :lolol: ima trilogiju 1793, 1794 i 1795 - prva fino vozi. Dobar je Čovek od kestena nekog danca. +Karin Fosum, pomenuti Nesbo, JA Olsen, malo stariji Stig Lašon sa trilogijom Milenijum...

 

Od svežijih ne-skandinavaca Donato Karizi sa svojom Šaptač serijom je zanimljiv. Meni je legao i sudija Majić sa Decom zla (Ostrvo pelikana ne bih svrstao u čiste krimiće).

 

Od klasika žanra: Grejem Grin (hod po žici između trilera i krimi romana), Dašijel Hemet, Rejmond Čendler...

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...