Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

u biblioteci uzeh kratak satiroični roma "Jim Fish" christophera hopea. putovanje albino afrikanca od rodne SA preko zimbabvea, ugande, zaira, čerobila, moskve, berlina, bukurešta, liberije, somalije, tanzanije do povratka kući. sve u vreme bitnih dešavanja. preporuka.

  • +1 1
Link to comment

Završih juče Semper idem. Tako je pitko i lagano napisana, potpuno sam mogao da zamislim sve šta se događalo. Mnogo volim takve knjige. Mislio sam da će mi biti problem zato što Lebović nije stigao da završi knjigu, ali realno, kako je napisana, mogla je da se završi posle bilo kog poglavlja.

 

Ovo treba da bude lektira.

 

Videću šta je sledeće, Komo mi je već duže na spisku, nikako da stignem da je pročitam.

  • +1 8
Link to comment
8 hours ago, Behemoth said:

Završih juče Semper idem. Tako je pitko i lagano napisana, potpuno sam mogao da zamislim sve šta se događalo. Mnogo volim takve knjige. 

 

Videću šta je sledeće, Komo mi je već duže na spisku, nikako da stignem da je pročitam.

I Komo je baš takav kako si napisao.

 

Slabiji je od Semper idem, ali meni mnogo draga knjiga.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Мени је Комо добар, ништа сад спектакуларно да паднеш на дупе, али добар. Док је Дневник друге зиме већ нешто што сам могао и да прескочим рецимо, није ми нешто посебно легао.

 

Кад сам већ ту, у последње време прочитао следеће:

 

Свеопшта историја бешчашћа (Борхес) - топ свидело ми се скроз иако нисам не знам колики фан кратких прича. Мораћу да се бацим на још нешто од Борхеса ускоро.

 

Мој пас глупи (Фанте) - класичан Фанте, у глобалу допало ми се али можда ипак за нијансу најслабије његово дело које сам прочитао.


Тунел (Сабато) - некако сам имао прилично велика очекивања па је то можда утицало да не будем баш толико одушевљен колико би био да нисам знао ништа о књизи али опет одлична.

 

Татарска пустиња (Буцати) - ово је дефинитивно одавде препорука јер сте је исхвалили доста и могу рећи да је вероватно најбоља од ове четири, онако баш по мом укусу.

  • +1 8
Link to comment

Prijavljujem se za tim "Komo-ništa specijalno" :)

 

On 7. 3. 2023. at 13:12, johan nagel said:

Свеопшта историја бешчашћа (Борхес) - топ свидело ми се скроз иако нисам не знам колики фан кратких прича. Мораћу да се бацим на још нешто од Борхеса ускоро.

Baš čitam Serjanovićevog Huckleberry Finn-a i upravo juče dolazim do dela kada pominje Borhesa i njegovu Istoriju... 

 

I onda zaključim da sam ga totalno mimoišao u svojim čitanjima i zabeležim mentalnu napomenu za naredna čitanja. Od "drugova Markesa i Borhesa" sam se od početka zalepio za prvog, s drugog potpuno ignorisao.

  • +1 2
Link to comment

volim valjarevica. dosadan je na meni prijatan nacin, nesto kao mumblecore serije. trebalo mi je vremena da se naviknem na one njegove redukovane recenice za koje nisam sigurna da li su proizvod viska stila ili manjka talenta.

 

frica i dobrilu mi ne pada na pamet da citam.

 

 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, morgana said:

trebalo mi je vremena da se naviknem na one njegove redukovane recenice za koje nisam sigurna da li su proizvod viska stila ili manjka talenta.

Onda čitaj Saramaga, nešto skroz suprotno.

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, djordje geprat said:

"povratnici" dulce marie cardoso. sve piše u linku. kako me sve podsetilo na viđeno ovde kod nas.

 

prepoznajem imena, savimbi, koutinjo, soareš, gonsalveš, UNITA

 

dobra knjiga, preporuka

208612128

 

31 minutes ago, Indy said:

U linku piše "Povratak", ne kao na toj naslovnici? Drugi prevod?

 

 

Povratnici - Geopoetika - srpsko izdanje

 

Linkovan je hrvatski izdavač, verujem zbog sižea.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

završio sam sa čitanjem o povratnicima iz angole. sjajna knjiga. tužna i zabavna istovremeno. zaista podseća na naše devedesete i izbeglice ovde.  bilo bi dobro da nađete i uzmete u šake.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...