Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 6. 4. 2023. at 10:28, kipo said:

U Crvendacu jedan od likova je nadasve zanimljiv i pravo iznenadjenje i osvjezenje bio. Zbog njega preporuka :sleep:

 

Šišmiš mi je bio totalno mlak i predvidiv, nisam razumeo hajp oko Nesbea.
Posle toga mi se ništa nije uzimalo od njega.

 

Ali eto, možda samo nisam naleteo na dobru.

Link to comment

У Вулкану има маса неких глупости на 50% и међу њима Дервиш и смрт. Па ето ако неког интересује, није читао евентуално, нема у колекцији, хоће да поклони неком шта год, 500 кинти је беџа за то ремек-дело.

  • +1 1
Link to comment

Završio Američki tabloid :)

 

Mafija, Kenedijevi, Hofa, Dž. E. Huver, Hauard Hjuz, Kuba, CIA snajka CIA, sve zapakovana u 650+ strana akcije, intriga, zavera.

 

Zanimljivo štivo, drži pažnju, LA Confidental dignut na nivo vrha države.. Književno nije top nivo, ali može da se oprosti 

Link to comment
21 hours ago, Profesionalac said:

Završio Američki tabloid :)

 

Mafija, Kenedijevi, Hofa, Dž. E. Huver, Hauard Hjuz, Kuba, CIA snajka CIA, sve zapakovana u 650+ strana akcije, intriga, zavera.

 

Zanimljivo štivo, drži pažnju, LA Confidental dignut na nivo vrha države.. Književno nije top nivo, ali može da se oprosti 


@Profesionalac U kom prevodu?
Bila su dva izdanja na srpskom a prevod se čini mi se prilično razlikuje po stilu.

 

Americki-tabloid-Dzejms-Ilroj_slika_O_11Americki-tabloid-Dzejms-Elroj.jpg


Nisu mogli da se slože nida li je Ilroj ili Elroj :D 

inače, čita se:

21798218.jpg

 

Meni sjajna zbirka sf priča.

Gotovo sve su bile objavljene u Politikinom zabavniku gde sam ih čitao ranih 90-ih.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, garcia said:


@Profesionalac U kom prevodu?
Bila su dva izdanja na srpskom a prevod se čini mi se prilično razlikuje po stilu.

 

Americki-tabloid-Dzejms-Ilroj_slika_O_11Americki-tabloid-Dzejms-Elroj.jpg


Nisu mogli da se slože nida li je Ilroj ili Elroj :D 

inače, čita se:

21798218.jpg

 

Meni sjajna zbirka sf priča.

Gotovo sve su bile objavljene u Politikinom zabavniku gde sam ih čitao ranih 90-ih.

Moje je ovo donje, novije Lagunino izdanje. Moguće je da ima značajnih razlika u prevodu :)

 

Kentaur - koliko je to sjajna biblioteka :wub:

Link to comment

Da malo rantujem...
Knjiga Mire Furlan "Voli me više od svega na svijetu"...
Kako je ono loše "spakovano" nezgrapno za držanje dok se čita...
Pa jel moguće da to nije moglo drugačije?



....shiit has hit the fan.

Link to comment
Da malo rantujem...
Knjiga Mire Furlan "Voli me više od svega na svijetu"...
Kako je ono loše "spakovano" nezgrapno za držanje dok se čita...
Pa jel moguće da to nije moglo drugačije?



....shiit has hit the fan.
To mi je na spisku za kupovinu/citanje... Vredi?
Link to comment
On 6. 4. 2023. at 15:43, Profesionalac said:

 malo stariji Stig Lašon sa trilogijom Milenijum...

 

Od klasika žanra: Grejem Grin (hod po žici između trilera i krimi romana), Dašijel Hemet, Rejmond Čendler...

pročitao sam tri nastavka o lizbet napisana posle smrti larsona iz tastature davida lagerkranca. uzbudljivo sa lizbet koja sve može i sve zna.

 

ovi bold su klasici za sva vremena.

Link to comment
3 hours ago, djordje geprat said:

pročitao sam tri nastavka o lizbet napisana posle smrti larsona iz tastature davida lagerkranca. uzbudljivo sa lizbet koja sve može i sve zna.

:laugh:

Nisam čitao, ali sam slučajno upao na pola filma Ono što nas ne ubije (original The girl in the spider's web :covid19:) i ništa nisAM mogao da povežem sa originalnom trilogijom osim imena Lisbeth :mellow:

 

Link to comment
5 minutes ago, Profesionalac said:

:laugh:

Nisam čitao, ali sam slučajno upao na pola filma Ono što nas ne ubije (original The girl in the spider's web :covid19:) i ništa nisAM mogao da povežem sa originalnom trilogijom osim imena Lisbeth :mellow:

 

nije baš. imaš i blumkvista i sestru kamilu, hakera plaka, .........ona se nadjebava sa hakerima iz NSA.

u druge dve blumkvist i ona se bave šerpasom sa himalaja i dešavanjima tamo i opet njih dvoje se bave devojkom iz bangladeša i njenom braćom i lizbet na kraju ugurava sestru u visoku peć. napisano baš kao da je larson pisao.

  • +1 1
Link to comment

Blagodaću odmora od foruma konačno (skoro) završih istoriju Venecije. Živahno je napisano (e-book se može izbunariti ko zna gde da traži, mada ja imam i primerak u tvrdom povezu) bez obzira na autorov očiti entuzijazam za tržišnu ekonomiju & kapitalizam (čega je Repubblica Serenissima po njemu savršen izdanak) i nekako se nonšalantno prelazi po njenoj kolonijalnoj prirodi (a mi bismo to znali jer su nama Mleci između ostalih jahali na kičmi)... vredi pročitati i ima zaista fine momente. U fazonu ako setiš u kafiću Florian na piazzi San Marco, tu je pre 900 godina proticala rečica Rio Batario koja je kasnije namenski zatrpana... Favola di Venezia, ali for real.

 

venezia.jpg

  • +1 2
Link to comment
21 hours ago, vookela said:
On 10. 4. 2023. at 18:51, Frank Pembleton said:
Da malo rantujem...
Knjiga Mire Furlan "Voli me više od svega na svijetu"...
Kako je ono loše "spakovano" nezgrapno za držanje dok se čita...
Pa jel moguće da to nije moglo drugačije?



....shiit has hit the fan.

To mi je na spisku za kupovinu/citanje... Vredi?

 

vredi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...