Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Kupio sam na tom popustu pre koji mesec i još mi stoji na polici :D

 

Ali deluje zanimljivo

 

Sad gledam Pinčonovu Probnu fazu i Rotovo Sabatovo pozorište.. opet da stoje na polici :isuse:

Link to comment

da se pridružim preporukama za američki tabloid, super zanimljivo štivo (holivud, visoka politika, cia, sindikati, mafija, kuba) s gomilom istorijskih ličnosti, džek kenedi, bobi kenedi, džimi hofa, santo trafikante, hauard hjuz, džej edgar huver itd. od elroja sam saznao da se huver više plašio komunista nego mafije.

 

na istoj akciji u laguni sam uzeo i trenutno čitam olivera stouna, u potrazi za svetlom. defo jedna od boljih autobiografija koje sam čitao do sada. u rangu džona hjustona.

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pročitala  "Niko nije zaboravljen i ničega se ne sećamo" Mirjane Drljević i moram da vam kažem da mi se baš dopalo, i priča i likovi koje polako otkriva , kao kad ljuštiš voće pa sloj po sloj. Neki Englezi bi od ovoga napravili dobru seriju, neki likovi i postupci su me i podsetili na jednu englesku seriju Unforgotten ne bukvalno nego po načinu kako ona razvija radnju. Onda sam odslušala jedan intervju  na nekom podkastu sa autorkom i još više mi se dopalo, to kako je opisala i svoj način rada ( 3 godine je pisala knjigu ) i neku kompletnu smirenost kojom ona zrači.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

nešto čudno a meni danas aktuelno.

u belešci o piscu navedeno je da je valter ugo mae svesno koristio mala slova. tako da sam u početku čitanja o "mašini za pravljenje španaca" bio dosta zbunjen previđajući tačke kao kraj rečenice. i, pasusi su dugački, dijalozi su u rečenicama koje se nastavljaju. neobično, poteško ali savladivo.

 

knjiga mi je aktuelna jer sam u postupku smeštanja sestre u starački dom. lik koji se obraća u prvom licu je 84godišnji starac, koji pošto mu je žena preminula, biva smešten u dom. i opisuje život u domu, ujedno i sebe, baksuza i kvarnjaka kome se omaklo da postane druželjubiv. završava se njegovim odlasku u "večna lovišta".

 

ima interesantnih mesta, njegova razmišljanja/stavovi o demokratiji, državi, salazaru, crkvi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Totalno s leva, procitah Moj jedini život od Ivane Mihic. A procitao sam to samo stoga sto knjizica ima Ivaninu posvetu (autogram) mojoj majci, a pojma nisam imao da su bile poznanice.

 

Obzirom sta misljah o Ivani kao glumici, dosta sam dobro prosao. Nije previse zasecereno, pitko je i lako se cita, i sto je najbitnije, skroz je nepretenciozno. U najboljim momentima cak i zabavno, nasmejah se par puta. Malo li je?

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...