Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Ozbiljna faca je Dino, pominjali smo i Prodavnicu tajni.

 

Gledao sam par puta i onaj Điro d'Italija, ali iako me biciklističke teme zanimaju, odbija me što je to koliko razumem zbirka reportaža.

 

Završio Tvoj sin, Huckleberry Finn. Sjajan Bekim, mada mi je i dalje Ljepši kraj br.1.

 

Posle par meseci izašao iz ex-yu književnog prostora i uzeo pominjani Američki tabloid. Dobra vožnja za sada, nije vrhunac književne umetnosti, ali taj jednostavan stil daje poseban šmek i dobro leži priči.

  • +1 2
Link to comment

meni je prodavnica tajni mnooogo bolja od tatara... nekako mi se oduzila pustinja kad sam citao, nekako da je skratio za jedno 60 strana opet ne bi nista izgubilo, cela alegorija zivota trajanja pristajanja i nadanja moglo je mnogo ranije da se zavrsi... barem je meni bila dosta teza za citanje od kratkih prica gde te izudara u 20ak stranica i kaze bas sve sto je naumio... 


Trenutno citam Dnevnik Nomada od Bekima, procitao na preporuku ostalih sa foruma sve ranije knjige, slazem se sa profom da je Ljepsi kraj mozda najzrelija i najbolja knjiga, steta sto nije razvijao stil jos malo, mislim da je i sam sazreo malo vise od tih osnovnih momenata mogao je da izbaci neki monumentalni roman, nazalost likovi su mu dosta nerazvijeni i proizilaze iz anegdota, iskustva i zivota, sto je dobro za dobrog pisca ali odlican pisac mora da pravi likove i dogadjaje koji se desavaju drugima ili se nikada ne mogu desiti, raspise se tako Bekim potraje to poglavlje ili dva i onda kao da je nastavio posle duze pauze bude dosta slabije... U dnevniku nomada lepa pripovedacka forica - kao neki dogadjaj koji te tera da se setis neke knjige onda pises knjizevnu kritiku dela i nesto o autoru, meni je lepo jer nekako volim knjige o knjigama - uvek se nadje neka preporuka za nesto sto nisam citao ili da se podsetim neceg procitanog/zaboravljenog.


Osim Bekima, nedavno citao Hot Zone Ricarda Prestona o epidemiji marburga i ebole - jezivo jezivo jezivo... zapita se covek sta bi bilo da nije korona no ebola... odlicna knjiga. 

bio do Kontrasta i kupio Beskrajnu Lakrdiju Dejvid Fostera Volasa,  procitao nekih 120 strana i batalio, jako naporan stil, price i perspektive, tesko za ispratiti, nije do prevoda nego je recenica Pekicevska bez Pekicevske lepote, stila i poente. Kao da je cedi i pise samo da bi napisao - samo da bi se resio te muke...

Nasao posle na engleskom epub i nastavio na telefonu, malo je lakse jer je u originalu jezik i ne moram da razmisljam na sta je ciljao prevodilac trazeci sleng ili idiom koji odgovara periodu kom je DFV pisao, na sta se odnosi ova slozenica ona slozenica... videcemo dal cu je zavrsiti... 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Od Bucatija na srpskom imate i roman Jedna ljubav, sasvim drugačiji od Tatarske pustinje (ili pak isti, kako se uzme).

Takođe i Tajnu stare šume, opet drugačiju od svih prethodnih.

Koliko vidim, nema aktuelnih izdanja ovih knjiga, ali se mogu naći na oglasnicima i po antikvarnim knjižarama.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Profesionalac said:

Bar nema 800 strana (subjektivni osećaj 12530) :D

I ima onaj Fasbinderov 15satni uradak da popuni praznine kad glava klone i probudi nekoliko strana kasnije

  • Haha 4
Link to comment
36 minutes ago, burekdzija said:

I ima onaj Fasbinderov 15satni uradak da popuni praznine kad glava klone i probudi nekoliko strana kasnije

Dugo, baš dugo sam odlagao gledanje tog Fasbindera i konačno završio pre godinu i po, dve i to iz dva puta. Gledanje sam  prekinuo u vreme kada sam bio na kovid bolovanju i nisam mogao da podnesem onaj mrak, pa sam nastavio nakon par meseci.

Fascinantan je taj Fasbinderov rad i bio sam potpuno opčinjen. Slike koje sam upio gotovo da su neizbrisive iz sećanja, a uspomene povremeno evociram muzikom iz filma/serije. 

  • +1 1
Link to comment

Jel si ga gledao kao seriju, par puta po sat-dva, ili su to bukvalno bila dva puta po 8 sati? :unsure:  Ja imam problem i sa 15h serijama, o filmovima da ne pričam :D, tako da sam ga izbegavao do sada 

 

U drugim vestima, Dereta ima akciju 60% popusta na određene naslove. Meni zanimljivi Franzen - Purity; Išigurov - Neutešni; Gluhovski - Tekst i Tom Perota - Ostavljeni (Leftovers snimljena serija po knjizi). Čitao neko? Pogotovo Franzen-a i Leftovers :unsure:

Link to comment

taj fasov berlin alex je anticki teatar, to se vise ne snima.

pogledao sam 2x, prvi put kad je isla na rtsu oko 2002/03, i drugi put pre 10-ak godina

Link to comment

Osamdesetih je fassov aleksplatz išao ponedeljkom, serijski; ako nisam nešto presložio.. i sada mogu da izazovem jezu nalik na leganje u uštirkanu nesalomivu posteljinu u negrejanoj spavaćoj. 

 

OT: Водолазкин, Е. Г. / Чагин, 2022.

  • +1 2
Link to comment

devedesetih se davao u gete institutu, a prevod na tranzistor, svakom svoj. scenu u kojoj biberkopf razgovara sa čašama piva na šanku a kad iza njih spazi čokanjče i razneži se pa krene da mu tepa... imitiraću do kraja života u prigodnim situacijama 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...