Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Nakon mnogo godina procitah ponovo Jevandjelje po Isusu Hristu. Nista od lepote i provokativnosti nije izgubila s vremenom:heart:.

 

Mucno mi ide sa citanjem knjige Umetnine i cudesa, iritantno mi je sve, radnja, likovi, naracija. Da li je neko citao, vredi li se truditi, ili da odustanem na vreme?

  • +1 1
Link to comment

pronašao sam među knjigama davno pročitane "rane jade". smorile su me priče o mačićima, štencima, konjima. omekšao sam. ide s godinama.

Link to comment

https://lombooks.com/novosti/


Лом има ову неку акцију и генерално може нешто да се пробере али су углавном намазано разбацали по различитим ‘категоријама’.

 

Хамсун, Бернхард, Селинџер, Довлатов, Хенри Милер.. све што ме занима али не могу да их упарим јбг.

Узећу на крају капирам Хасмун - Август и Селинџер - За Есме, није нека уштеда ал’ ми је то свакако на неком дугорочном списку.

 

Ако неко има још коју препоруку од понуђеног нек изволи.

  • Hvala 2
Link to comment
15 minutes ago, johan nagel said:

https://lombooks.com/novosti/


Лом има ову неку акцију и генерално може нешто да се пробере али су углавном намазано разбацали по различитим ‘категоријама’.

 

Хамсун, Бернхард, Селинџер, Довлатов, Хенри Милер.. све што ме занима али не могу да их упарим јбг.

Узећу на крају капирам Хасмун - Август и Селинџер - За Есме, није нека уштеда ал’ ми је то свакако на неком дугорочном списку.

 

Ако неко има још коју препоруку од понуђеног нек изволи.

 

Mislim da je Perišić (tamo gde su dve knjige, Područje bez signala) preporučen na forumu, a možda i mešam sa nekom recenzijom/hvalom od strane Teofila

 

//Što su im lepe korice, uvek mi je uživanje listati njihove knjige

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment

Јесте било препорука за Перишића, срчоваотм сам сад, има и серија по роману.

 

Штета само што је у овој категорији од две књиге, ту већ имам фаворите :D

Link to comment
26 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

//Što su im lepe korice, uvek mi je uživanje listati njihove knjige

 

E jeste.

 

I kad ne čitam, a prođem u sobi pored mesta gde stoje, nekad samo pređem rukom preko.

Link to comment

dok sam ja obnavljao "rane jade" žena je čitala "spasavanje misi"

Quote

Milisent Karmajkl ima sedamdeset devet godina i živi u velikoj kući punoj uspomena – na sina i unuka koji žive na drugom kontinentu, na ćerku s kojom je u svađi, na muža kog više nema, kao i na mnoge druge koje je izgubila u životu. Sama i u dugovima, rešena da sačuva svoj dom, Misi je odlučila da se bori onako kako jedino zna: tvrdoglavom samoćom i štednjom, uz poneki gutljaj šerija ili vina, uveravajući samu sebe da joj niko nije potreban.

No jednog dana u parku neočekivano nailazi na neke drugačije ljude, na topli glas prijateljstva, pruženu ruku. Zbunjena i nenavikla na takve odnose, Misi Karmajkl odlučuje da pod stare dane isproba novu vrstu poznanstva, ne nadajući se, međutim, da će se među njenim najvećim prijateljima naći i jedan pas.

posle mi reč da ako budem čitao, očekujem nešto napisano kao za mini seriju na "diva TV". tako i bi. samo, nije bio "poneki gutljaj šerija ili vina" ne go pristojno celoživotno cuganje.

 

link

Link to comment

LOM u 4 za 1000 din imate:

  1. Venerinu deltu, Sandra Zanota i
  2. Demonku, Roberta Kramba.

Ovo se može kombinovati sa Borom Ćosićem, Oskarom Vajldom, Dovlatovim...

 

Pridodao bih Singera (Golem), pre drugih, ali knjiga izgleda nije više na stanju (maločas proverio).

Edited by Ras
Link to comment
  • 2 weeks later...

Polako gustam Srdjana Karanovica - Sam o sebi

Secanje na mladost, o uticaju vaspitanja i okruzenja, o jednoj gradjanskoj porodici i nekom drugom vremenu, o javljanju i razvoju ljubavi prema filmu. Jedan od onih divnih ljudi koje je ovo drustvo skartiralo.
Morgani ce se svideti. Poklonicu je cerki kad zavrsim.
Probudio sam se jutros sa zeljom da odem do obliznjeg Vulkana da kupim monografiju Karanovica koju je pripremio Stefan Arsenijevic, al sam se setio da cu se samo iznervirati posto je tamo verovatno ne bih nasao pa sam je upravo porucio online.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Polako gustam Srdjana Karanovica - Sam o sebi

Secanje na mladost, o uticaju vaspitanja i okruzenja, o jednoj gradjanskoj porodici i nekom drugom vremenu, o javljanju i razvoju ljubavi prema filmu. Jedan od onih divnih ljudi koje je ovo drustvo skartiralo.
Morgani ce se svideti. Poklonicu je cerki kad zavrsim.
Probudio sam se jutros sa zeljom da odem do obliznjeg Vulkana da kupim monografiju Karanovica koju je pripremio Stefan Arsenijevic, al sam se setio da cu se samo iznervirati posto je tamo verovatno ne bih nasao pa sam je upravo porucio online.

 

hvala, shortlist-ovala sam je, otici cu do geopoetike po nju ovih dana

javi utiske i za monografiju :)

Link to comment
On 18. 3. 2023. at 9:12, I*m with the pilots said:

Zbirka priča Magičnog Ćire. Sa nekima je baš borba :unsure: Dobra je korica

 

PXL-20230318-080907645.jpg

 

PXL-20230318-081130535.jpg

 

 

Pročitah ovu zbirku do kraja. Dve-tri dobre priče, više je onih u kojima davi do besvesti a neke su i malo mizoginične (tj. glavni likovi su takvi pa sve vreme čitaš sa ovakvom nekom facom)

 

ogvhs-ew.gif

 

Greota dobre korice.

 

Link to comment
8 hours ago, maheem said:

Polako gustam Srdjana Karanovica - Sam o sebi

Secanje na mladost, o uticaju vaspitanja i okruzenja, o jednoj gradjanskoj porodici i nekom drugom vremenu, o javljanju i razvoju ljubavi prema filmu. Jedan od onih divnih ljudi koje je ovo drustvo skartiralo.
Morgani ce se svideti. Poklonicu je cerki kad zavrsim.
Probudio sam se jutros sa zeljom da odem do obliznjeg Vulkana da kupim monografiju Karanovica koju je pripremio Stefan Arsenijevic, al sam se setio da cu se samo iznervirati posto je tamo verovatno ne bih nasao pa sam je upravo porucio online.

 

Probaj Rajka Grlića Neispričane priče, ako već nisi.

Link to comment
55 minutes ago, John Coltrane said:

 

Probaj Rajka Grlića Neispričane priče, ako već nisi.

Imam, hvalio sam je ovde. Prošle nedelje sam pretio ortaku da je vrati, pa se u subotu vratila kući :)

Uzeo sam i mamu Grlić, nisam je još završio.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...