Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

4 hours ago, Indy said:

Blagodaću odmora od foruma konačno (skoro) završih istoriju Venecije. Živahno je napisano (e-book se može izbunariti ko zna gde da traži, mada ja imam i primerak u tvrdom povezu) bez obzira na autorov očiti entuzijazam za tržišnu ekonomiju & kapitalizam (čega je Repubblica Serenissima po njemu savršen izdanak) i nekako se nonšalantno prelazi po njenoj kolonijalnoj prirodi (a mi bismo to znali jer su nama Mleci između ostalih jahali na kičmi)... vredi pročitati i ima zaista fine momente. U fazonu ako setiš u kafiću Florian na piazzi San Marco, tu je pre 900 godina proticala rečica Rio Batario koja je kasnije namenski zatrpana... Favola di Venezia, ali for real.

 

venezia.jpg

vise o nama u mlecima: lovorka coralic, kraljica mora s lagunarnih sprudova.

 

poz

  • +1 1
Link to comment
Javi utiske

Došao na trećinu otprilike...
Za sada vredi, javljam pre završetka da znaš ako uloviš na nekom popustu da uzmeš.
Ne verujem da može da se "sroza" do kraja...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Bir Adim Öte said:

Meni trenutno jako prija Sjajno mjesto za nesreću od Damira Karakaša. Dajte preporuke za nešto slično.

Blue Moon od istog autora, Bekimov Tvoj sin Haklberi Fin, nešto Dovlatova, recimo Kofer, Alan Spens - Najbolji način da odeš.

  • +1 3
Link to comment

Posle xy godina, počela ponovo Avanture Haklberi Fina, Mark Tven.... joj, kakvo uživanje, al se ne sećam da mi je ranije bilo pomalo tužno, mada mora biti da jeste

 

P.S. imam i male ilustracije u knjizi:heart::heart::heart:

Edited by Sara
  • +1 3
Link to comment

Ja sam dugo imala komplet tatinih lektira.

" Tома Савијер"

Nije mi jasno kako je prevodilac preveo celu knjigu sa engleskog, ali mu je zapelo već kod samog naslova...

  • Haha 7
Link to comment
3 hours ago, Bir Adim Öte said:

Meni trenutno jako prija Sjajno mjesto za nesreću od Damira Karakaša. Dajte preporuke za nešto slično.

Na maheem-ov spisak bih dodao i Bekimov Ljepši kraj i Orvelov Niko i ništa u Parizu i Londonu. 

 

Čitanje Kofera me je podsetilo na jedno manje poznato delo - Jare u mleku, Jurija Poljakova. Ultra zabavna satira ruskog društva 90-ih, mada dosta stvari verovatno nadmašuje i vremensku i geografsku komponentu. Još jedna zanimljivost je da Poljakov ima delo "Koferče" - igrana je istoimena predstava u Madlenianumu na osnovu njegovog teksta.

  • +1 4
Link to comment
20 hours ago, Profesionalac said:

Konačno se dohvatio Dovlatova - Kofer. Sad mi žao što imam samo jednu njegovu :sad:

 

Jako duhovit tip

Kompromis, Naši, Puškinova brda, Kofer - sve je sjajno.

 

Zonu još nisam čitao.

 

Delimo Biljana Srbljanović i ja omiljenog pisca :heart:

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Sara said:

Posle xy godina, počela ponovo Avanture Haklberi Fina, Mark Tven.... joj, kakvo uživanje, al se ne sećam da mi je ranije bilo pomalo tužno, mada mora biti da jeste

 

P.S. imam i male ilustracije u knjizi:heart::heart::heart:

 

ja sam kupio pre nekoliko godina preko kupinda hrvatsko izdanje (jutarnji list) haklberija fina i taj prevod mi je najbolji ikada. dok nisam video ime prevodioca (zlatko crnkovic) mislio sam da je u pitanju legendarni nenad brixi.

Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

nisam citala dovlatova (sad svakako planiram), ali toplo preporucujem moskva-petuski venedikta jerofejeva.

Da imam dva života, jedan bih proživeo kao junak Moskva - Petuški.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Apropo Dovlatova. Ne bih da kvarim doživljaj i entuzazizam..

Spoiler

ali mislim da je on tipični pisac jedne knjige.

Izdvojio bih Zonu (Зона. Записки надзирателя ,1982), kao zaokruženi Ur-tekst. Ostalo se sve nekako skašilo u sumu recikliranih anegdota. Naravno, dozvoljavam da nisam najpažljiviji čitalac, a i opus sam prolazio pre +/- petnaest godina.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...