Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 1.8.2021. at 12:43, decak Kejt said:

tek se sad dokopala Djordja Lebovića, "Semper Idem", i evo me posle samo 150 strana konstantno na ivici da zaplačem od lepote, tuge i života. kakva knjiga.

 

On 1.8.2021. at 13:30, Indy said:

EDIT. Nasao, porucujem.

 

On 4.8.2021. at 0:34, maheem said:

Ista priča. Čitam je pomalo pred spavanje i baš mi se dopada.

 

On 4.8.2021. at 22:38, Kampokei said:

Semper idem, divna knjiga. Doduse nezavrsena, ali ne mogu da procenim (mada je mozda to i poznato?) koliko bi jos romana bilo napisano.

 

I mene ste, nesreće, naterali da je pročitam. 

 

Ali sad vas razumem. Baš je i meni bilo žao što nije imao priliku da zaokruži celinu kako je želeo, zanimala bi me paralela koju bi on povukao sa ovim "našim" ratovima 90-ih (tako sam bar ja razumela plan). To je verovatno bilo vrlo (re-)traumatično iskustvo, o čemu svedoči i činjenica da je pobegao u Izrael i imao potrebu da napiše ovu knjigu.

 

A trenutno:

1. "Na Drini ćuprija", inspirisano krstarenjem Drinom (Ponovo. Je l' ima neko da nije čitao, pa da odlepi? ) 

2. Pratov roman "Korto Malteze u Sibiru", inspirisano spontanom kupovinom (kao dobra podloga za zamišljanje akvarela).

Edited by Pixie
  • +1 3
Link to comment

Ja sam na moru za 3 dana procitao Pokoravanje od Ulebeka, pa sam okrenuo na Nebesko plavetnilo od Bataja, pitanje sta dalje, sta je interesantno od aktuelnih CG pisaca

Link to comment

Sibe Miličić - Žena i čovek (pripovetke)

 

Na preporuku Lordana Zafranovića iz ovog intervjua Nataši Miljković (negde od 11:40, pa naredna 2-3 min): 

 

 

 

Hit pitanje mi je bilo: Mislite li da u 21. veku erotika nekoga zanima?

LZ: Mene ne pušta!

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

Kad sam pisao da sam se zainterovao za Grasa i posle čitanja Mačke i miša dobih od hanume ostala dva dela Dancig triologije pa počeh sa Limenim dobošem.

Ne mogu da kažem da mi baš leži, baš je počeo "od Kulina Bana"...

Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

valjarevic, komo.

 

Dobar je Komo

 

Sve vreme fino dodiruje sustinu svega, ali delikatno, iz tacke u tacku, uz lenje a uverljive  konstatacije. Vrlo atmosferican, mozda mu se vratim.

 

Drugi Valjarevici me nesto nisu dotakli

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...