Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

"Gošća" - Takaši Hiraide

 

I počne da me kopka ta ulica koju opisuje i "ogromni posed" (za koji posle kaže da ima 4,5 ara :D ), i danas utrošim sat i po da na Google maps  nađem mesto "nakon dvadeset minuta vožnje privatnom železnicom koja se od Šinđukua proteže na jugozapad i desetak minuta južno od male železničke stanice na kojoj ekspres vozovi ne staju, nailazi se na malo uzvišenje... itd.itd.".

A sve u Tokiju.

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Захар Прилепин, Ополченска романса

 

Стандардни Прилепин. Депресивно помало и личи на распад СФРЈ. 

Link to comment

voja.jpg.987935b21cc8c52eeecca1be266072e0.jpg

 

Oduvek sam bio ubeđen da su izreku "bez starca nema udarca" izmislili upravo neki starci u pauzi između dve partije šaha kako bi sami sebi čestitali na sposobnosti da još uvek obavljaju elementarne fiziološke potrebe bez tuđe pomoći. Kakva zabluda. Voja u svojoj 90-oj mi objasnio kako stvari stoje. 

 

Oduševljen. Preporuka.

  • +1 1
Link to comment

pročitah monolog kontrabasiste iz pera patrika ziskinda. zanimljivo štivo o, između ostalog, pozicije kontrabasiste u orkestru. na koricama piše da jeuposlednje vreme najčešće izvođen komad u nemačkim pozorištima. ovo izdanje kasni 30 godina za originalnim. pročitajte ako vas ne mrzi, 100 strana džepnog formata.

  • +1 1
Link to comment

besmrtnici.jpg.4f7dbc215cf5f8b73974647c44cb6c72.jpg

 

Mozgovi iz Delfi knjižare ga ovako opisaše: ” Pravoslavni krimi roman... Izuzetno potresna knjiga.”  :D

 

Roman je "banalan". U maleno rumunsko mesto Agapija dolazi novi sudija. Načelnik ga već na stanici upozorava da se u Agapiji nikada nije desilo neko teže krivično delo. Nikada. Prve noći po dolasku sudije u Agapiji se dešava ubistvo. Narednih 170 stranica dešava se u toj noći, dok načelnik i sudija pokušavaju da shvate ko je ubica. Fabula je banalna, a takvim se čine i rečenice. Ali, ovo je strahovito ozbiljan roman, bez obzira što je napisan jednostavnim, nepretencioznim stilom. Kao klinac sam plakao kada poljar Lijan oplakuje Kušljinu smrt. Prošlu noć sam opet plakao, čitajući ispovest bivšeg robijaša koji je tri dana i tri noći putovao kroz smetove da deci jednom u životu donese bombone i da ih pomiluje. Ako niste čitali rumunski roman, ne propustite. I to kakav.

Edited by pariah
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

sranje kroz gusto granje. uzeto iz biblioteke.džems paterson "tik tak". neko ko je uzeo knjigu i pročitao je, na poslenjoj strani jenažvrljao

"ni autori nisu ono što su bili.suviše je iskonstruisano, neuverljivo, bizarno".  ipak sam je pročitao, nemajući šta pametnije pri ruci.

Link to comment

Procitao triologiju Red Magle od Brendona Sandersona i mogu da kazem da je odlicna. Sve je lepo uklopio ima par rupa ali nista strasno. Preporuka svima koji vole epsku fantastiku.

  • +1 1
Link to comment

daj brate mili šta je tu dobro?

ispodprosečan krimi roman, bolji stil su imali vikend krimi romani što ih je štancivala rotografika iz subotice u prošlom veku

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...