Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Kasnim desetak godina, ranije nisam mogla da je uzmem jer sam znala da je mučna i teška ali sad sam osetila prosto neku moralnu obavezu da je pročitam: Hiljadu čudesnih sunaca. 

Za dan i po sam je progutala, na momente sam mislila da će srce da mi iskoči koliko se treslo.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Valkyrie said:

Kasnim desetak godina, ranije nisam mogla da je uzmem jer sam znala da je mučna i teška ali sad sam osetila prosto neku moralnu obavezu da je pročitam: Hiljadu čudesnih sunaca. 

Za dan i po sam je progutala, na momente sam mislila da će srce da mi iskoči koliko se treslo.

 

Ja sam je - do pola - pročitala ležeći na patologiji trudnoće. Neću zaboraviti komentar cimerke: baš si našla šta ćeš da čitaš u porodilištu. 

Posle nisam nastavila, razlozi ovi ili oni, sad mi je mučno da čitam o maltretiranju žena, do te mere, da se i ne usuđujem da počnem, mada eno knjige u biblioteci, čami i čeka da bude pročitana :)

 

Aktuelno - uzela prekjuče ovo:
 

view_image.php?id=2483

Link to comment

O Junacima i Grobovima

 

ponovo, mada posle duze pauze. Ne znam sta je to kod njega ali kada citam Dostojevskog ili Kamija, Bukovskog, Pavezea, Bucatija - onda citam knjizevnost. Ali kod Sabata imam utisak kao da citam nesto sto je za mene licno pisao. Ne umem da objasnim jbg, ali on mi je zbog necega drugaciji od ostalih pisaca.

 

:heart:  fala kosmosu

  • +1 5
Link to comment
On 9.9.2021. at 8:12, Milošica said:

Meni su "Elementarne čestice" od Uelbeka vrhunski roman.

završio pokoravanje

 

sve onako, onako al ozbiljna pitanja postavi na kraju

 

dobar je

  • +1 5
Link to comment
  • 2 weeks later...

Napokon pročitala i sequel trilogije o Arnu, Arnovo nasleđe.

Jan Giju stvarno vešto uklapa istorijske fakte u pitku priču, preporuka koga zanima nešto o nastanku moderne Švedske države. 

Link to comment

kakofonija, katarina saric

ima onlajn, sad prochitala sa telefona.

chudno zarazno, ko neki crnogorski markes, ali dajdzestovan za 21 vek. retko me bash uvuche tako neshto da prochitam u cugu :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Pominjali smo ovdje Kšištofa Vargu i njegov "Gulaš od turul ptice" (u originalu "Turul perkelt" :lol:) a sad preporučam nastavak gdje ide u mađarske (neke i bivše) provincije - "Čardaš od mangulice", meni je taj čovjek genijalac, sjajan humor, detalj, pitaj a opet preispituje bitne stvari 

Isti prevodilac, isti izdavač (Kornet)

Link to comment
7 hours ago, James Marshall said:

Pominjali smo ovdje Kšištofa Vargu i njegov "Gulaš od turul ptice" (u originalu "Turul perkelt" :lol:) a sad preporučam nastavak gdje ide u mađarske (neke i bivše) provincije - "Čardaš od mangulice", meni je taj čovjek genijalac, sjajan humor, detalj, pitaj a opet preispituje bitne stvari 

Isti prevodilac, isti izdavač (Kornet)

Kšištof je suvi genije. Mislim da je "Čardaš" izdao Rende.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...