Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

postoje milijardezilijardi pametnijih načina da se utraći vreme

 

npr nek počne da sprema ispit

:fantom:

 


 

ili nek nađe nešto od amanitija. prvo dolazim po tebe i vodim te sa sobom, pa posle ne bojim se, pa na kraju kako bog zapoveda

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ispodprosečan krimi roman, bolji stil su imali vikend krimi romani što ih je štancivala rotografika iz subotice u prošlom veku...

Kad pomenu zanrtm:

 

9-38-55-516.jpg

 

Odlicna prakticno antologija, sa prisutnim svim starim majstorima, sa par nikada objavljenih komada, na sve to odlicno predgovorena od strane poznavalaca i postovalaca.

Hamet, Charteris, E. S. Gardner, F. Nebel...

IPS Media, Beograd.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

postoje milijardezilijardi pametnijih načina da se utraći vreme

 

npr nek počne da sprema ispit

 

:fantom:

 

ili nek nađe nešto od amanitija. prvo dolazim po tebe i vodim te sa sobom, pa posle ne bojim se, pa na kraju kako bog zapoveda

Ovo što si preporučio baš zvuči kao nešto idealno za romantičnog čoveka kakav sam ja :wub:

 

A daju se i ti ispiti, ionako se slabo izlazi u poslednje vreme, osim kad padne neki skupi restoran ponekad.

Edited by Milošica
Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

Ovo što si preporučio baš zvuči kao nešto idealno za romantičnog čoveka kakav sam ja :wub:

 

A daju se i ti ispiti, ionako se slabo izlazi izlazi u poslednje vreme, osim kad padne neki skupi restoran ponekad.

jesi čitao nikolu amanitija?

Link to comment
Just now, Milošica said:

Nisam.

:ohmy:

 

 

pravac knjižara, i to onim redosledom koji sam gore napisao, zahvaljivaćeš mi narednih 20 godina

 

kao koltrejn za moju borbu

:fantom:

 

  • Hvala 2
Link to comment
16 minutes ago, Milošica said:

 

Važi, nabaviću knjigu uskoro.

baš me interesuje tvoj sud, generacijska knjiga

 

doduše generacije koja je prethodila tvojoj

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

generacijska knjiga

Kakve bre generacijske knjige???:mad:

Postoje samo dobre i lose knjige...

 

Te takozvane generacijske traju koliko i generacija...

Obaska sto cesto toliko i vrede...:tongue:

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Kakve bre generacijske knjige???:mad:

Postoje samo dobre i lose knjige...

 

Te takozvane generacijske traju koliko i generacija...

Obaska sto cesto toliko i vrede...:tongue:

knjiga je dobra, amaniti je dobar pisac

tačka

 

a genracija traje, mada malo okrnjena, traje

  • +1 2
Link to comment
23 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

:ohmy:

 

 

pravac knjižara, i to onim redosledom koji sam gore napisao, zahvaljivaćeš mi narednih 20 godina

 

kao koltrejn za moju borbu

:fantom:

 

 

@Milošica

To stoji, KUK je majstor.

 

Inače dajem potporu™ Kumsovoj preporuci, Amanitija sam pročitao sve što je u kratkom roku prevedeno na srpski, čini mi se Plato, ali sam na prvu bio skeptičan kad pogotovu na naslov Dolazim po tebe i vodim te sa sobom....

  • Hvala 1
Link to comment
On 29.9.2021. at 23:31, Milošica said:

Oduševljava me Dovlatov. Jebeno duhovito piše o ozbiljnim temama

 

"Kompromis" i "Naši" pročitao, a sada završavam "Puškinova brda".

 

mislim da sam procitao sve od njega na ruskom. gledao sam i masu interesantnih emisija o njemu na ruskoj televiziji. nikako da se nakanim film sa maricem da pogledam, smeta mi sto znam da ovaj ne zna ruski, jos ako osetim srpski akcenat, sve se plasim da cu se debelo razocarati. 

 

"puskinova brda" se u originalu zove "заповедник" , sto znaci "rezervat". secam se da sam citirao mojoj zeni deo gde pise (parafraziram) da postoji bolni momenat u razgovoru sa zenom, jer koliko god se trudio da argumentujes nesto, pozivas se na logiku i zdravi smisao, u jednom momentu neocekivano shvatas da joj je odvratan sam ton tvog glasa. on je naravno to mnogo lepse srocio na ruskom. 

 

mislim da je od nedavno usao u obaveznu lektiru u ruskim skolama. ne znam ima li snimljenih filmova po njegovim knjigama. "иностранка" je gotov scenario o ruskoj dijaspori u njujorku. kakvih likova tamo ima,  samo dobar kasting i uspeh je zagarantovan.

 

OT: sinoc zavrsio "born a crime" od trevora noah.  lagano se cita na engleskom i moze dosta toga da se sazna o drustvu u juznoj africi tokom kasnog aparhejda i prelaznog perioda. sada mi je mnogo jasnije zasto je jon stewart izabrao trevora za naslednika.

 

kanim se uzmeti neku monumentalnu rusku klasiku u originalu. nikada nisam zavrsio "rat i mir". imam dve nedelje puta u sangaj i to ne mogu da citam (i nosim :D), ali kada se vratim ima da se bacim na debelog (толстой) :D

  • +1 1
Link to comment

less is bore?

zabrinut sopstvenom sklonoscu k redukcionizmu,

zapoceo..

Эрик Кандель / Век самопознания, 2016.

Eric Kandel / The Age of Insight: The Quest to Understand the Unconscious in Art, Mind, and Brain,

from Vienna 1900 to the Present, 2012.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...