Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

milica vuckovic je bolja slikarka nego knjizevnica, a vjerovatno je i bolja ugostiteljka nego knjizevnica ali nisam jos bila u tom njenom kaficu.

 

temu je odabrala bas prema globalnom, a narocito srpskom aktuelnom momentu sto se nasilja nad zenama tice i to je legitimno ali ne cini roman boljim. mozda ga, doduse, preporucuje za koju drustveno odgovornu nagradu.

 

malo pocinje da smara beogradski krug knjizevnika izdavaca fotografa vlasnika vintidz radnji influensera magazinskih autora koji serdaro-vojvodisu u javnom prostoru. lijepo je sto scena postoji, kao sto je bilo lijepo kad se intenzivirala kraft odnosno dizajnerska scena, ali u preovladjujucem procentu slucajeva tj trzisnih produkata sve je to beskrajni plavi krug a u njemu nista sa hiljadu lajkova i serova.

 

jedva cekam novog valjarevica.

 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Madame Curie od Eve Curie.

 

Cak i ako se oduzme 50% subjektivnosti jer je pisala cerka, posle citanja opet ostaje utisak kakvo je ona cudesno ljudsko bice bila.

 

Takodje ne mala literarna vrednost samog teksta.

Link to comment
On 1.8.2021. at 12:43, decak Kejt said:

tek se sad dokopala Djordja Lebovića, "Semper Idem", i evo me posle samo 150 strana konstantno na ivici da zaplačem od lepote, tuge i života. kakva knjiga.

Ista priča. Čitam je pomalo pred spavanje i baš mi se dopada.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, ultra plasticni said:

Jel ima deo kad mu beše Pekić iz zajebancije rek'o da je državni pisac, pa se ovaj ozbiljno naljutio

Srećom nema, jer bi naružilo ovo remek delo.

Link to comment
On 6.7.2021. at 23:56, Hamlet Strašni said:

Читам збирку приповедака Дечак прати змаја - Бранко Ћопић.

 

 

Meni je jedna od najvecih misterija knjizevnosti, ne samo nase, nego bilo koje kojoj sam bio izlozen: kako je moguce da isti covek napise Jezevu kucicu i Gluvi barut? Strasna mi je Copiceva sudbina.

 

Semper idem, divna knjiga. Doduse nezavrsena, ali ne mogu da procenim (mada je mozda to i poznato?) koliko bi jos romana bilo napisano.

 

On topic, citam Djilasovu studiju o Njegosu. Djido je bio covek neverovatnog literarnog dara, a Crnu Goru je poznavao kao da je on sam izmislio.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...