Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Moglo je to mnogo bolje da se 'procita' al' i ovako vredi, naravno. 

Posle sam izguglao i pdf sa engleskim prevodom - mis'im - ono - do j@ja... 

 

 

Link to comment
2 hours ago, iDemo said:

Moglo je to mnogo bolje da se 'procita' al' i ovako vredi, naravno. 

Posle sam izguglao i pdf sa engleskim prevodom - mis'im - ono - do j@ja... 

 

 

 

 

Besnilo je jedan od retkih pravih horora koje sam pročitao mada generalno nisam ljubitelj alegorija.

  • +1 2
Link to comment

Jos kad se stavi u kontekst™ onoga sto je po svetu napisano u to vreme i - (samo) generalno  - na te teme - to je retko dobra knjiga. Ja sam je prvi put procitao kad i neke (valjda?) Kongo, Koma, Aerodrom i slicno - sve je to izgledalo kao prosecan holivudski film u odnosu na ovo... 

Link to comment

Ne spada to u teme koja lezitm nasimtm spisateljima: to su teme za anglosaksonce koji mogu na miru da meditiraju o najraznoraznijim kataklizmama i da se - samo primera radi - zgrazavaju nad scenama u Redovu Rajanu.

Ovde, gde je do koliko pre deceniju-dve u prakticno svakoj kuci mogao da se nadje zivi svedok svakojakih zala kakav anglosaksonci ni u najbujnijoj masti ne mogu ni da zamisle - tanko, narocito za standarde raznih Hejlija i ostalih katastroficara popularnog nivoa.

Otuda, opet primera radi - losost domacih krimi filmova koji su u vreme SFRJ bili smesni, a posle toga bleda kopija Holivuda sa pucanjem, psovanjem i seksom.

Literaturu da ne pominjem... :fantom:  

Link to comment
  • 2 weeks later...

citam trenutno kormaka makartija (svi ti lepi konji, sjajna knjiga!) i pogledam na netu da uzmem i krvavi meridijan i naletim na akciju makart knjizare, 3 knjige za 1000 din i narucih osim makartija, adam u raju od karlosa fuentesa i zvuk stvari koje padaju od huana vaskesa. ima dosta dobrih naslova.

Link to comment
On 27.10.2020. at 16:18, nisam ja said:

Screenshot-20201027-160806-com-audible-a

 

On 27.10.2020. at 19:26, maheem said:

Kako ne gotiviti lika koji probuši rupu u patosu kamioneta i stavi u nju levak da ne bi morao da staje na putešestviju kad mu se pripiša?

Prešao nešto više od pola. Sjajan lik a i knjiga je super.

 

On 17.12.2020. at 1:34, maheem said:

Stephen Fry - Moab Is My Washpot

Prvi deo autobiografije, porodica, škola, spoznaja sebe i reakcija. 

Stephen Fry - The Fry Chronicles.

Interesantno i lepo napisano o koledž danima, Oxbridgeu, ulasku u glumu i medije i ljudima na tom putu.

Drugačija od prve ali podjednako zanimljiva. Ako je prva bila putešestvije u sebe, druga je ekskurzija u...neki stvaran svet. Putovanje u sudbinu.

Treći deo mi je najslabiji, More Fool Me, dosta ponavljanja iz prve dve, priča o ovisnosti pa onda dnevnik. Naravno, ima zanimljivih detalja al deluje kao da je objavljena zbog roka.

Između pročitao Matthew McConaugheya - Greenlights, iznenađujući dobre zabeleške, fino plasirane i ohrabrujuće.

Sad nastavak sa Fryem - Paperweight, pa prelaz na srpske prevode njegovih romana.

 

21 hours ago, I*m with the pilots said:

Da li sam se ja istripovala ili je neko ovde citao i preporucio ovu knjigu od Metjua Mekonahija? Ili ju je mozda slusao? Ne uspevam da nadjem na temi a sama naslovna strana mi deluje poznato.

https://www.bol.de/shop/home/artikeldetails/ID146793719.html

20e05ee11f54049378c89cd61b793c43ac9f4a02

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 10.6.2021. at 22:09, Sundance Kid said:

citam trenutno kormaka makartija (svi ti lepi konji, sjajna knjiga!) i pogledam na netu da uzmem i krvavi meridijan i naletim na akciju makart knjizare, 3 knjige za 1000 din i narucih osim makartija, adam u raju od karlosa fuentesa i zvuk stvari koje padaju od huana vaskesa. ima dosta dobrih naslova.

ovo sam procitala nedugo nakon sto je objavljeno kod nas, secam se jako dobrog utiska, ali ne bas i radnje :)

 

krenula sam da citam uhvati zeca lane bastasic i nista to meni ne lezi, procitam dve strane pa ostavim, pa onda jednu, pa opet pauza... pretpostavljam da ipak vredi nastaviti?

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

Ima li ovde poznavaoca M. Krajtona? Jesu li ove knjige za preporuku?

Ukusi na stranu :) ali sa najmanje 4-5 naslova sa fotografije nece ti biti u najmanju ruku dosadno.

Ostalo - zavisi od afiniteta, mozda malo previse tehnopristupatm, ali boze moj...

 

Covek je inace ikona u neku ruku: podsetilo me pojave na srpskom Andromedinog soja i izumrlog almanaha Galaksija...:sad:

Sve na stranu - ume da pise.

 

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Ukusi na stranu :) ali sa najmanje 4-5 naslova sa fotografije nece ti biti u najmanju ruku dosadno.

Ostalo - zavisi od afiniteta, mozda malo previse tehnopristupatm, ali boze moj...

 

Covek je inace ikona u neku ruku: podsetilo me pojave na srpskom Andromedinog soja i izumrlog almanaha Galaksija...:sad:

Sve na stranu - ume da pise.

 

 

Kako pet, kada njegovih knjiga ima 4? Ili ne umem da brojim :D Ni za jednu od ostalih nisam cula do sad, mislis li i na neke od njih?

Link to comment
22 minutes ago, I*m with the pilots said:

Kako pet, kada njegovih knjiga ima 4? Ili ne umem da brojim :D Ni za jednu od ostalih nisam cula do sad, mislis li i na neke od njih?

:D 

Nisam ni ja, izvini. :isuse: 

Zalepio sam se za ona 4 Krajtonova naslova. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...