Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 26.1.2021. at 18:56, John Coltrane said:

Na sajtu smaizdatb92 ima brdo sniženih knjiga, bukvalno kao na pijaci za 100, 200, 300din. Siguran sam da svako može da probere.

 

bas lepa akcija. upravo su mi stigli sejranovic, karakas, arsenijevic i olja savicevic.

 

generalno mi se jako svidja i kako njihove knjige izgledaju vizuelno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Eduardo Mendosa - Laka komedija
Nabasao browseujući online knjižaru, privuklo me nešto pa pazario. Zadovoljan, dobar vajb i mnogo zanimljivih likova.  Čudno izdanje, zbijen font, jednu stranu dok pročitaš prođe dan. Vidim da je "normalno" izdanje na preko 550 strana a ovo moje ima 380 :) Na 175 strani počinje zaplet, imam utisak da će zaplet da pokvari dosadašnji utisak.

 

Boris Miljković - Jugosloveni.
Dragi Boris je ovde napravio mnogo zanimljivih razlednica iz SFRJ. Sviđa mi se za sada.

Link to comment

I tako se meni svidi Mačka i miš i odem u biblioteku po nešto iz čuvene triologije, a hanuma sve to isprati i za godišnjicu mi kupi Pseće godine i Limeni doboš.

Danas odem do biblioteke da vratim Pseće godine (koje nisam ni taknuo kad sam video svoj primerak) i htedoh Španija moje mladosti od Lazara Udovičkog ali kažu da nemaju. Onda sam malo ronjao i iz svoje liste knjiga koje držim u listi želja na kupindu uzmem Lov na stenice Dragoslava Mihailovića. To sam si "zabeležio" dok sam čitao Beogradski trio Gorana Markovića gde je tema, izmedju ostalog, bila stradanje na Golom otoku.

 

 

Link to comment

Malufovog Leona Afrikanca. Procitao ga kad je izasao kod nas, pre 10+ godina. Neki life-events me potakli da mu se vratim. Tipican Maluf - u prvom planu je prica, a ne pisac. To mu valjda ostalo iz novinarske karijere. Potpuno je ocaravajuc i zivotu-veran taj njegov orijent koji opisuje - Granada, Fes, Kairo - karavani, haremi, sultani i kalifi, obican narod - isprepletanost politike i svakodnevnog zivota.

Link to comment
29 minutes ago, beta kentauri said:

sagu o forsajtima džona galsvortija. dugo sam imala neki neobjašnjiv otpor prema knjizi i tek sada je pročitala. 

 

Ja sam je čitao nedavno. Sasvim je dobre knjige.

Link to comment
7 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam je čitao nedavno. Sasvim je dobre knjige.

knjiga je sasvim solidna. problem je što sam ja godinama bila ubeđena da je do zla boga dosadna i nisam htela da je otvorim. šta reći sem bolid.

inače, u seriji koja je snimljena pre skoro dvadeset godina somsa forsajta igra demijan luis. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...