Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Boris Grojs - Umetnost utopije. Šta znam, ima neke dobre uvide. Super mu je esej o Komaru i Melamidu, oni su carevi i lepo objašnjava zašto. Svi ti eseji o savremenim umetnicima koji su se igrali staljinskom filozofijom umetnosti su mu dobri. 

 

S FMK mi poslali neke knjige da čitam dok sam bolestan, al ja ću da ih zajebem i ozdravim dok stignu pa ću da ih čitam zdrav. 

Link to comment
Bordejn - Rp braserije Les Halles. Sad ima sve da naučim!
Kakve su te njegove knjige, imali tu zabave?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Kakve su te njegove knjige, imali tu zabave?

.... Shiit has hit the fan!
 

Ovo je baš knjiga recepata klasične francuske kuhinje iz braserije u kojoj je Bordejn godinama radio. Više zabave, onakve kakvu si navikao u TV serijalima, a svakako i literarne, treba tražiti u ostalim njegovim knjigama, poput Poverljivo iz kuhinje (odlična!).

Edited by Ras
Link to comment

Kristoferova Smrt trave iz 1950-te. Tek sam je počeo, a već mi je zlo. Od virusa 'koji je uvek korak ispred nas', do ljudske gluposti i sebičluka, proročanski za sad. Nisam potpuno siguran da ću imati nerava da je celu pročitam.

Link to comment

zavrsio pas i kontrabas sase ilica. meni bas dobar i nekako mi dodje kao nastavak/zavrsetak lebovicevog semper idem. pas i kontrabas mi po kvalitetu nikako ne zaostaje.

krenuo sa irvingom the world according to garp nemacki prevod. za razliku od ilica, za irvinga znam sta da ocekujem.

Link to comment

Koji god muskarac da je pricao pohvalno o ovoj knjizi, ispostavilo se da mu je falila neka daska u glavi. 

Edited by halloween
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, halloween said:

Koji god muskaeac da je pricao pohvalno o ovoj knjizi, ispostavilo se da mu je falila neka daska u glavi. 

Ili je bio alkos, pijan... :heart:

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

imate li neku preporuku za debele knjige? zavrsila sam tudja pravila dzona irvinga (da, vredi), sad se bacam na ovu 

Vodenduh

neko vec citao, imamo li impresije?

 

dva kapitalca koja su mi dopala saka tokom pandemije, mesecev kamen vilkija kolinsa i osetljiva ravnoteza rohintona mistrija su vise nego ispunila ocekivanja. 700 strana je taman da imas vremena da pocnes da zivis sa junacima i ne dozvolis realnosti da te ometa. 

Link to comment
22 hours ago, halloween said:

Koji god muskarac da je pricao pohvalno o ovoj knjizi, ispostavilo se da mu je falila neka daska u glavi. 

to je zato sto normalni muskarci ne citaju :fantom:

Link to comment

Da se vratimo čitanju, još jedna knjiga kojoj se rado vraćam je i Burroughs-ov Naked Lunch.

 

 

 

 

My Hungry Interzone: Coming Out and Reading Naked Lunch

 

 

 

Brutalna i inteligentna (a istovremeno i puna humora); brilijantno koncipirana knjiga.

 

 

Za one kojima ne ide engleski ili ih mrzi da čitaju u originalu, izašla je svojevremeno i fantastična domaća verzija (mislim da je u pitanju izdanje Erotikona, ali pošto je bilo baš davno, moguće i da grešim) za koju je dobrim delom bio zaslužan redaktor Saša Petrović, koji je i potpisan na prvoj stranici (što baš i nije bilo uobičajeno). Retko hvalim prevod bilo čega, ali način na koji je ovde obradjen neophodan sleng (i na koji se ušlo u suštinu) je maestralan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Jeremija
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...