Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Treci put u zivotu četvoriologiju "Kapija" od Pola Frederika.

 

Opušta me i baca na neko lepo vanvremensko mesto. Nije neka književnost ali prija

 

Ko voli SF za opuštanje toplo preporučujem

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Moća said:

Koju?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Sve moje gluposti. Djeluje zanimljivo, dodiruje film, tinejdzerski intrigantan naslov .. kontam to je to.

  • +1 1
Link to comment

Zlatna kapljica od  Misela Turnijea.

Od prve strane opcinjava. Cini mi se da je prevodilac odlično uradio svoj deo posla, Vladimir D. Jankovic.

Jos volim sto je tvrd povez i ima vrpcu za obelezavanje strana. 

Preporučujem izdavačke kuce Agora  kao i Karposbooks, imaju odličan izbor knjiga.  Na sajtu Agore kupila sam nekoliko knjiga, u toku je veliki popust a i kod Karposbooksa je popust. 

Link to comment
8 hours ago, halloween said:

Zlatna kapljica od  Misela Turnijea.

Od prve strane opcinjava. Cini mi se da je prevodilac odlično uradio svoj deo posla, Vladimir D. Jankovic.

Jos volim sto je tvrd povez i ima vrpcu za obelezavanje strana. 

Preporučujem izdavačke kuce Agora  kao i Karposbooks, imaju odličan izbor knjiga.  Na sajtu Agore kupila sam nekoliko knjiga, u toku je veliki popust a i kod Karposbooksa je popust. 

jako sam volela turnijea nekad, hvala na podsecanju, potrazicu.

 

ja sam sasvim slucajno nasla ove dve knjige, iznenadjujuce slicne atmosfere, o jakim zenama u surovim uslovima, obe nepretenciozne, prilicno inteligentne, vrlo citljive. 

 

image.jpeg.a360385f041cecc9dfef344d8efde3b7.jpeg                              Stsh's Book Corner: Sve ptice pevaju – Ivi Vajld

Link to comment
  • 3 weeks later...

zavrsila starnoneove pertle za jedno vece, citljivo.

 

posle tanusnih izdanja (po meri moje nikakve koncentracije ovih dana), poduhvatila sam se irvinga i preko 700 strana ovoga

Tuđa pravila

odmah me uvuklo, nadam se da ce ovako dobro da vozi do kraja.

Edited by Aleksija
Link to comment

Karl Sagan, Svet progenjen demonima. Veoma aktuelno, iako pisano 1995. 

 

Srećom da nije poživeo da gleda ovo totalno antinaučno ludilo koje je predvideo.

Link to comment

Na pola sam prve knjige Goli otok Dragoslava Mihajlovića, čitam je u nekoj manijakalnoj i mazohističkoj želji da saznam "nešto novo" i dodjem do dela u kom sagovornik, inače lekar u logoru, priča o bolesti kod muškaraca koja ih je "pretvarala u žene". Naime usled užasne ishrane i nedostatka hormona, muškarcima, izmedju ostalog, izrastu sise, pa je zabeleženo da je jedan logoraš umro od raka dojke!!!

Link to comment

@John Coltrane nije da ti se mesam u citanje, jos manje, daleko bilo, u knjizevni i svaki drugi ukus, politikutm ponajmanje, ali mozda i samo mozda, imalo bi smisla posle price o ishrani koja muskarce pretvara u zene, baciti pogled i u:

On 11.10.2019. at 21:37, namenski said:

Goli.jpg

 

Konacno nesto naucnotm na temu i to od brace Hrvata.

Iznenadjujuce neofarbano modernim ex-Yu opterecenjima, objektivnotm koliko se moglo, sa naslanjanjem na gomilu dokumenata zaostalih po hrvatskim pogonima UDB, vredno citanja u svakom slucaju.

 

Martin Previsic

Povijest Golog otoka

Fraktura, Zagreb, 2019.

 

Onako... :) 

Edited by namenski
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...