Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

veriti_v.jpg.f79491af466ac8dd53b2590fd1d3e5be.jpg

 

Uzela u Vulkanu jer sam čitala "S nama se završava" od iste spisateljice - nije loša za ubijanje vremena, nedelju popodne, plažu, Prvi maj.

 

Porijeklo-368x526.jpg.f49db2ce97dd50f9a723e1296d5cc1db.jpg

 

"Porijeklo" sam dugo vrebala, jer nisam baš dobacila da je čitam na nemačkom (nisam ni do Bilda načisto dobacila, ali dobro), a nisam znala da je objavljena u Hrvatskoj, tek eto je i kod nas. Sviđa mi se kako ovaj čovek piše, sve se nešto prepoznajem, iako nam sudbine nemaju ama dodirnih tačaka. Žao mi je što je razvlačim, jer trenutno nemam mnogo vremena za čitanje, da nije tako, mislim da ne bih stala.

 

urnebesna_istorija-igor_kolarov_v.jpg.1ed197823d1e264c94efd00d57a6711b.jpg

 

Koliko su mi se svidele "Urnebesna fizika" i "Urnebesna hemija" - toliko mi se ova ne dopada (uz napomenu da je ovo knjiga za tinejdžere). Za razliku od hemije i fizike, ova je sva nekako zbrzana, a tu i tamo sam naletala i na greške, tipa Van Gog nije prodao nijednu sliku za života i slično.

 

 

Link to comment
On 10.4.2021. at 12:47, halloween said:

Koji god muskarac da je pricao pohvalno o ovoj knjizi, ispostavilo se da mu je falila neka daska u glavi. 

Muškarac koji je mene nagovorio da kupim tu knjigu jer je "remek delo jednog genija" definitivno je bio sa manjkom nekoliko dasaka.

Link to comment

Nisam čitao, ali imam i tu verziju. Sad ih poredim i vidim da mu je urednik iskasapio neke priče, koje su mi inače dobre u neskraćenoj verziji.

Isti urednik je i dao naziv pretposlednjoj priči kao i celoj zbirci "O čemu govorimo kad govorimo o ljubavi". Karver je to nazvao "Početnici" as in "Svi smo mi početnici u ljubavi"

  • +1 1
Link to comment

Razumem tvoje oduševljenje, obzirom da ti je prvo čitanje. Možda ću čitati i Početnike.

Proćitao sam takođe i šta je urednik uradio.

Šta god da je uradio, urednik nije ništa oduzeo na upečatljivosti i snazi O čemu govorimo kada govorimo o ljubavi. To je bila knjiga koja pomera (baš ono što si i ti napisao u prvom svom postu o Početnicima) u tom obliku koji smo poznavali.

Takođe, uredniku ćemo zahvaliti što je u Karverovoj rečenici prepoznao snagu koju nosi sama za sebe, pa smo dobili jedan od najupečatljivijih i najprepoznatljivijih naziva knjiga u celokupnoj književnosti!

 

y4m-dNZVFTahO58bE9bWdwpvakd-Q4WODrgVAjDd

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
3 hours ago, 3opge said:

 

o cemu?

 

Osnovna/srednja skola i zivot posle neke klinke koja je 97% tog vremena bila maltretirana od dece iz razreda. Audio 'odigran' originalnim Northern Ireland akcentom. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...