Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

imam pitanje. surfujuci po delfima, da bih dvema knjigama koje zelim, pripisala i trecu, popusta radi :lolol: nabasala sam niotkuda na neshto shto se zove 'fensi denser'.

izdao je prometej, pisac je neki spasoje stevanovic, nash anglista koji zivi radi i objavljuje nekog djavola u italiji, knjiga je iz 2019 i to mu je prva knjiga na srpskom.

autor nije guglabilan, knjiga josh manje, osim onoga shto shturo daje izdavach.

 

problem je shto je knjiga o dushanu nemanjicu, caru. roman. i sad mene nazivo onoliko kopka zashto je neko knjigu o dushanu nemanjicu, caru, nazvao fensi denser :rolf:

 

ono, nije 100 dukata (500 je dukata, nije ni spektakl neki). problem je shto mi delfi, nakon shto sam se ziva napretrazivala sabata, kalvina i izdavachke kuce gradac, daju preporuke na osnovu tzv mojih interesovanja u obliku mbm i dejana stojiljkovica :blink:

 

chitao neko?

 

 

 

edip. ne bi bila prva knjiga na koju bih nabasala kao apsolutni biser niotkuda. a mozda je i shit. bemliga :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment
  • Meazza featured this topic
On 13.12.2020. at 18:14, djordje geprat said:

pošto sam se otisnuo iz grada na duže, poneo sam knjige iz biblioteke i nešto davno čitano s polica u kući.

prvo sam odradio, drugo sam počeo sa pustolovinama ivana čonkina. znate o čem' je.

sada se hvatam "tvornice oficira" H H Krista, kasarne za brzu proizvodnju oficira vermahta za ww2. 

potom ide, sećam se, zabavan hotel artura hajlija

pa čovek u visokom dvorcu filipa dika. davno čitano i potpuno zaboravljeno o čem' je. 

 

najverovatnije ostajem ovde do negde u novoj godini.

počeo, bio strpljiv jedno pedesetak strana pa odustao. smorilo me neko uzimanje u obzir nekaih čing, čien, jin, jang, heksagrami, određivanje sudbine.. batalio. inače to je izdanje "kentaur" godina '77. radi se o fikciji gde su u WW2 nemci i japanci pobedili, evropa je Reich, daleki istok i šire je japansko carstvo a USA su podeljene napola. pacifik "žutima",atlantik rajhu. obnovljeno ropstvo i rasizam. rajh osvaja kosmos raketama marke "meseršmit". stajala knjiga jedno 40 godina na polici, ne znam ni otkud mi.

 

knjige nisu za potpalu, ostaviću je pored sanduka nekog bukiniste. uzeo "hotel"

Edited by djordje geprat
Link to comment

Jedan od najvecih americkih romana XX veka, prelepa proza, stil i struktura, verovatno necitljiv u nasem prevodu. Kniga nije zamisljena da bude prikaz alternativne istorije, to je samo izgovor za njeno pisanje, pa se ljudi razocaraju jer su ocekivali nesto sasvim drugo (razumljivo). Preporucujem je onima koji vole Borhesa, Markesa, Rulfa. Mozda je neki hrvatski prevod bolji, to delo je zadatak za najvestijeg i najboljeg prevodioca,a Dika su prevodili amateri koji prevode petparacku prozu.

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment

Kako se ulazi u širi izbor za NIN- ovu nagradu????

 

Čitam knjigu koja je bila upravo u tom širem izboru pre par godina, a koja izgleda kao (loš) članak na VICE-u, samo od 200 strana.

 

Nešto kao: "Podelila sam semenke sa jednim parom iz Finske koje sam dobila od jedne Indijke, ali nažalost, žena je upala u loš trip i nezaustavljivo plakala." Ili "Bila sam napušena, ali sam se sita napričala sa tom devojkom o Bobu Marliju, mislim jebote koji Bob Marli, koji vam je kurac".

 

Koliko romana uopšte stigne na konkurs, kada ovo uđe u bilo kakav izbor, neka je i širi???

 

 

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

 kakav hotel? strugacki?

nije strugacki. artur hejli

Quote

Arthur Hailey (5 April 1920 – 24 November 2004) was a British-Canadian novelist whose plot-driven storylines were set against the backdrops of various industries. His books, which include such best sellers as Hotel (1965), Airport (1968), Wheels (1971), The Moneychangers (1975), and Overload (1979), have sold 170 million copies in 38 languages.[1]

najpre mi je palo u ruke "preopterćenje" koje se bavilo, ispostavilo se kasnije, baš onim čime sam se na kraju radne karijere i bavio. obaveštavanju da neće biti struje. ta knjiga je posle data nekom i nevraćena. "aerodrom" nemam, ostale imam. bavi se tim sistemima,  kako funkcionišu. zanimljivo, lako štivo začinjeno ličnom, emotivnom stranom aktera.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Stephen Fry - Moab Is My Washpot

Prvi deo autobiografije, porodica, škola, spoznaja sebe i reakcija. 

Stephen Fry - The Fry Chronicles.

Interesantno i lepo napisano o koledž danima, Oxbridgeu, ulasku u glumu i medije i ljudima na tom putu.

Drugačija od prve ali podjednako zanimljiva. Ako je prva bila putešestvije u sebe, druga je ekskurzija u...neki stvaran svet. Putovanje u sudbinu.

Treći deo mi je najslabiji, More Fool Me, dosta ponavljanja iz prve dve, priča o ovisnosti pa onda dnevnik. Naravno, ima zanimljivih detalja al deluje kao da je objavljena zbog roka.

Između pročitao Matthew McConaugheya - Greenlights, iznenađujući dobre zabeleške, fino plasirane i ohrabrujuće.

Sad nastavak sa Fryem - Paperweight, pa prelaz na srpske prevode njegovih romana.

Edited by maheem
Link to comment

Pročitah i Frajeve Mitove u hodu. Super je izbor i prikaz, al potpuni promašaj da knjiga nema ilustracije. A tek bi pun pogodak bio da je neko uradio karikature umesto klasičnih crteža.

Edited by maheem
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Kakav je Dovlatov? Jeste li čitali?

 

Drugar obožava njegove romane, ne znam da li da krenem sa nekim...

Mnogo se ti nećkaš i tražiš preporuke. Dig, Milošice dig!

Odličan je Dovlatov btw. Kreni od Naši.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...