Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Besnilo je za blokbaster stvoreno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Bukvalno. Film po knjizi bi bio brutalan

Planiram od njega da krenem uskoro "godine koje su pojeli skakavci" ili Atlantida
Link to comment

U jesen KUKnausgor. Nekako prazno, na momente kao da čitam kolumnu Vreme uživanja. Tek po negde zanimljiv detalj.

 

Sad uzeh Ljosu Razgovori u Prinstonu (predavanja i razgovori) i već u prvom poglavlju me odvuklo da ronjam i guglam o njegovim kolegama iz perioda posle drugog svetskog rata (gde sem za Kortasara i Borhesa za ostale nisam ni čuo iskreno)

Link to comment

medlin miler, kirka - dobila na poklon, skoro da sam mogla da opipam blisko uzivanje u preziru prema jos jednom hajpovanom delu... medjutim, ovo je sasvim dobro. neka kombinacija jednostavnosti i kompleksnosti koja je vrlo pitka i uverljiva. ne verujem da bih je ponovo citala, ali je ovo citanje solidno utroseno vreme. nije pretenciozna i drzi paznju.

Link to comment

završio sam sa "do budimpešte i nazad", našeg mađara abonjija. glavni junak je naš mađar, pobegulja od ovog našeg poslednjeg rata a koji nekako živi u pešti. prevodilac kaže da se "prikazuje sudbina jednog izgubljenog naraštaja ljudi rođenih u bivši SFRJ i, u tom smislu je poetički i tematski srodan potpalublju arsenijevića. štivo je OK. pročitao sam u večernjim satima u dva dana.

 

elem, knjiga je iz biblioteke i, neko je grafitno dopisivao svoje utiske. na početku: podvlačenje nekih reči, onda vitičastom zagradom markiran pasus sa opaskom "stil ?" pa odmah potom komentar: "dalje čitanje je gubljenje vremena". na kraju pogovora ispod imena prevodica "prevod za čuđenje". neko je bio nadrndan.

Edited by djordje geprat
  • Haha 1
Link to comment
On 14.10.2020. at 1:13, gospa buba said:

meni se chini da je machka najfilmskija ubedljivo, omaahio zanr. poskokovi nekako mogu i sami za sebe.

sent from bubamoto
 

 

Mačka je nastala po narudžbini izdavača. Tražili su mu da skupi stare tekstove sa raznih strana i objavili kao knjigu.

Link to comment
11 minutes ago, djordje geprat said:

elem, knjiga je iz biblioteke i, neko je grafitno dopisivao svoje utiske. na početku: podvlačenje nekih reči, onda vitičastom zagradom markiran pasus sa opaskom "stil ?" pa odmah potom komentar: "dalje čitanje je gubljenje vremena". na kraju pogovora ispod imena prevodica "prevod za čuđenje". neko je bio nadrndan.

 

Nekada se u knjigama iz biblioteke nadju sjajne stvari. Ne secam se tacno koja je knjiga bila, ali neka osoba je tako izanalizirala sve u fusnotama, bilo mi je duplo zadovoljstvo. Ili ima onih koje skroz izgledaju normalno i uredno, i onda na samo jednom mestu zaokruzena rec, ili recenica. Misterija :happy:

Skolske lektire pak ne treba uzimati iz biblioteke, barem ne iz Gradske u Beogradu.

 

---

 

Pronasla sam tokom iseljavanja stana neke valjano zaboravljene knjige, medju njima i Mopasanovu zbirku prica o ljubavi koju sam dobila za odlican uspeh u drugom razredu gimnazije, te je uzeh kao pauzu od ~strucne literature, "Playful Parenting". Zanimljiv izbor namenjen jednoj 16-togodisnjakinji, pre svega :D

 

Iz price "Jedna pariska pustolovina"

Porok_i_nije_zanimljiv.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...

35127130._UY310_SS310_.jpg

 

Zabavan koncept, utemeljeno u arhivskoj gradji, a ispricano tako da se cita kao roman. Istorija Beograda XIX veka kroz pricu o kurvi Kati Nesibi i njenim susretima sa zakonom. Nije lose kao podsecanje kakva je Beograd bio vukojebina i prcija u relativno skorasnjoj proslosti. Posebno zanimljivo u kontekstu prica o bogacenju srpskih dinastija i proto-tajkuna u nekoliko decenija nakon dogadjaja opisanih u knjizi. Nema tog divljeg zapada koji bi nam bio ravan.

  • +1 1
Link to comment

pošto sam se otisnuo iz grada na duže, poneo sam knjige iz biblioteke i nešto davno čitano s polica u kući.

prvo sam odradio, drugo sam počeo sa pustolovinama ivana čonkina. znate o čem' je.

sada se hvatam "tvornice oficira" H H Krista, kasarne za brzu proizvodnju oficira vermahta za ww2. 

potom ide, sećam se, zabavan hotel artura hajlija

pa čovek u visokom dvorcu filipa dika. davno čitano i potpuno zaboravljeno o čem' je. 

 

najverovatnije ostajem ovde do negde u novoj godini.

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...