Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

alan pauls: prošlostdugo je stajala na lageru, a dvoje ljudi, sa kojima mi se najčešće poklapa literarni ukus, mi ju je vratilo jer nije moglo da prebaci pedesetak strana. nije mi jasno zašto. meni uopšte nije loša, čak, u ovoj fazi čitanja, nemam šta da zamerim. drži pažnju, priča se odvija nekim lenjim nenametljivim ritmom, ali nije ni razvučena, ni monotona. rekla bih da je to prilično majstorski izvedeno.kod junaka, nekoliko njih, sam zapazila osobine koje ne volim kod sebe. našla sam se par puta kao onaj majmun u zrcalu. laugh.gif

Link to comment

maluf ce biti jos jedna knjiga koju cu da procitam po preporuci sa ppp.inace, upravo zavrsio 2. autobiografiju majkl kejna - onako... samo za fanove ser m.k. i nastavio lagano - tina fej "bossypants".

Link to comment
+1dobra istorijska knjiga, bez trunke romantiziranja.
jesi li čitala i neke druge naslove? vidim da je Laguna objavila nekoliko njegovih knjiga, a sad mi se čini da ću da mu zaokružim opus.
Link to comment

Завршио Кутију Гинтера Граса. Сјајна форма и стил, волим Граса, али општи утисак је 4-.Почео Миленијум у Београду. Ништа ме од Пиштала није разочарало до сад, а делује ми да ће ми се и ово свидети.

Link to comment
jesi li čitala i neke druge naslove? vidim da je Laguna objavila nekoliko njegovih knjiga, a sad mi se čini da ću da mu zaokružim opus.
da, jesam, "samarkand" i "levantski đerdan", ali su to pravi romani, oba sa temom bliskog istoka, samarkand je istorijski, "levantski đerdan" mi je bio bolji, sad ne mogu da nađem, ali sigurna sam da sam pominjala i ovde. ipak, "krstaški ratovi" su nešto potpuno drugo, pripovedanje iza koga se krije ogroman istraživački rad (maluf je novinar). nikakva fikcija, samo svedočenja arapskih savremenika.mali savet, ako imate volje za to- ja sam ovu knjigu čitala uz podršku google earth-a i wikipedije, kao dodatak mapi koja je priložena u koricama. mnoge tvrđave ili luke koje se pominju postoje i danas, i razne opisane bitke ili opsade se bolje shvataju, gotovo kao da gledate dokumentarac.
Link to comment
mali savet, ako imate volje za to- ja sam ovu knjigu čitala uz podršku google earth-a i wikipedije, kao dodatak mapi koja je priložena u koricama. mnoge tvrđave ili luke koje se pominju postoje i danas, i razne opisane bitke ili opsade se bolje shvataju, gotovo kao da gledate dokumentarac.
:lol: juče sam počeo isto ovo da radim, kad sam skapirao da mapa u knjizi nije dovoljno detaljana. sad sam već pri kraju, zgutaću je večeras :(
Link to comment
mali savet, ako imate volje za to- ja sam ovu knjigu čitala uz podršku google earth-a i wikipedije, kao dodatak mapi koja je priložena u koricama. mnoge tvrđave ili luke koje se pominju postoje i danas, i razne opisane bitke ili opsade se bolje shvataju, gotovo kao da gledate dokumentarac.
da :)samarkand obavezno!kad smo već na orijentu preporučujem "alamut" vladimira bartola. generalno malo poznat lik (pri tome slovenac), ali stvarno sjajna knjiga.
Link to comment

kad smo već kod orijenta, trebaju mi časovi iz kojeubica romana, uzmem iz biblioteke da se podsetim agatu kristi, ubistvo u orijent ekspresu, kad ono svi ubice. pu!

Link to comment
kad smo već kod orijenta, trebaju mi časovi iz kojeubica romana, uzmem iz biblioteke da se podsetim agatu kristi, ubistvo u orijent ekspresu, kad ono svi ubice. pu!
Ovo me podsetilo - bejah klinac kad je moja sestra donosila iz gradske biblioteke knjige Agate Kristi. U svakoj knjizi je na prvoj strani neka dobra duša napisala hemijskom: "ubica je taj i taj". To mi je uštedelo vraški mnogo vremena u životu.
Link to comment
(obećala vasi:)"Majstor i Margarita" ulica Baljšaja Sadovaja 10 (ул. Большая Садовая, д. 10)258c.jpg254uv.jpg256e.jpg252hp.jpg276u.jpg247q.jpg
sad video! hvala do neba!
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...