Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

post-958-13007406875478.jpgnije bilo veće slike - Mario Vargas Ljosa "Tetka Hulija i piskaralo"
jesi li to digla iz biblioteke ili ima negde da se kupi? Tetka Hulija mi je dugo vec na shortlisti za citanje, bilo bi dobro da je to neko izdao ovde kod nas...
Link to comment
Jel neko cit'o Igora Marojevica?ima li smisla pocinjati? Snit npr? Dopao mi se uvod
citao sam Mediterane, to ti je zbirka prica, privukao me je naslov pre svega... sta znam, meni je ok, ima par zanimljivih pricica...
Link to comment
Jel neko cit'o Igora Marojevica?ima li smisla pocinjati? Snit npr? Dopao mi se uvod
ja sam ga slučajno upoznala i pitala sam ga šta preporučuje od svojih dela, pošto sam htela nešto da pročitam, a u biblioteci je bilo nekoliko romana.rekao mi je da on one ranije stalno dorađuje i izbacuje nove verzije. preporučio mi je baš 'šnit', to mu je tad bilo najsvežije. uzela sam i počela, ali ne volim taj žanr, nešto kao krimić, triler, ne znam ni ja... tako da nisam završila. vidi se da je ozbiljno prikupljao građu.inače mene su zanimale njegove drame, prevedene su i igraju se u španiji... ali to nisam našla.
Link to comment

Spor covek Dz. M. KuciHmm, nije mi se dopalo. Za razliku od Varvara koji su remek-delo, ovo mi je delovalo kao da je napisano eto da bi covek pisao. Ima dobrih delova i vidi se da je covek Pisac, ali nije mi leglo. Mozda i zbog same teme, sta znam.

Link to comment
ja sam ga slučajno upoznala i pitala sam ga šta preporučuje od svojih dela, pošto sam htela nešto da pročitam, a u biblioteci je bilo nekoliko romana.rekao mi je da on one ranije stalno dorađuje i izbacuje nove verzije. preporučio mi je baš 'šnit', to mu je tad bilo najsvežije. uzela sam i počela, ali ne volim taj žanr, nešto kao krimić, triler, ne znam ni ja... tako da nisam završila. vidi se da je ozbiljno prikupljao građu.inače mene su zanimale njegove drame, prevedene su i igraju se u španiji... ali to nisam našla.
za sad mi drzi paznju.ocekujem neki epski kraj :) cekam uelbeka :Hail: .ovo sto mi preporucila fssister.ma necu vise da citam "nase". pojezija ok ali inozemno je teresantnije.mozda ponovo kish i to je to.uelbek me zacarao ali ne kao npr rusi gde si nemi posmatrac u publici(savrseno!).ovde izaberes ponesto bez predrasuda.i falafala i tebi suncani Edited by bradilko
Link to comment

Pročitao Rejmonda Čendlera - Veliki San. Očekivao sam malo više, kad ono petparački stil, u fazonu Hejzija njuškala. Ali na kraju je bilo zabavno. Naročito kada u glavi vrtite slike iz filma snimljenog po knjizi (jednog od mojih omiljenijih).Sada mi sledi Vitomil Zupan - Igra sa đavolovim repom.Devojka kaže da je to super.

Link to comment

Nekako sam, bar se nadam, uspeo da navu;em gospođu da samnom gleda Family Guy, pa ju je jedna epizoda inspirisala da mi preporuči Kraljevsku krv. U posedu sam, pretpostavljam barem, prvog domaćeg izdanja knjige (Prosveta, 1950), pretpostavljam da je prvo pošto je u USA izdata 1947. Miris prastare knjige, do jajca.

Link to comment
delilo.jpgCosmopolis - Don DeLillo. Svidelo mi se, gotovo cela radnja smeštena u jedan automobil, u toku samo jednog dana, u nekoj neodređenoj bližoj budućnosti (iako na početku piše 2000. a delo je iz 2003.). Minimalistički dijalozi, filmične scene.sa wikipedije:On July 26, 2009, it was announced that Canadian director David Cronenberg had become involved in the project and would now bring the novel to the screen. The film is scheduled to begin filming in 2010, with Paulo Branco's Paris-based production house Alfama Films co-producing with Cronenberg's Toronto Antenna Ltd.[6]
Link to comment

Vesna Vasić, ljudi koji ne postoje - beleške jednog psihologa.pisana u fragmentima tokom dvogodišnjeg iskustva u duševnoj bolnici *Laza Lazarević*ne sećam se da je u poslednje vreme neka od pročitanih knjiga ostavila ovoliki utisak na mene.

Poznanika mog prijatelja, pri površnom pregledu oglasili su za šizofrenika. Kasnije se pokazalo da se radilo o nečem drugom i iz krize je ubrzo izašao.Moj prijatelj, koji inače radi sa kompjuterima, zabezeknuto mi je pričao: I kažu oni meni mora biti šizofrenija, - čim se on bavio jogom, držao dijetu, čitao Kastanedu.. Zagledali smo se: zar se i zbog tog moglo biti sumnjivim?! Pa cela naša generacija ludovala je za Jungom, Kastanedom, neki su maštali o Istoku!Postalo mi je jasno da ne bih smela tako olako da, uz jutarnju kafu, brbljam o svemu što sam pročitala.

Link to comment

olaf olafson - "dan zaljubljenih" (zbirka priča). ja sam već čitala "odlazak u noć" ali nešto ne pamtim ovaj stil glorijinog podlistka 'ljubavni vikend roman'? "merilin se nije uzdržala, sve je ispričala svojoj gazdarici marti. marta je prilikom intervencije na nosu, pomenula lorensu, svom plastičnom hirurgu, a ovaj je odmah povezao da je merilin ljubavnica hermana, inače oca njegove žene soni..." i baš nijedan hepiend, pu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...